Идеална професија за форумџиката над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од karina8, 18 мај 2011.

 1. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Ма мода и само мода се што е со мода..
   
 2. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  службеник кој ќе ги спојува брачните парови кои се пред развод :wasntme:
   
 3. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Ух леле ама ме промаши не не не сум јас за тоа, и брак ми е поим повеќе така хаха :) јас мислам ти дека си супер за психијатар! :*
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  :smoke: Фотограф на National Geographic ^_^ what do you say :wasntme:
   
 5. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  I wish i could maybe one day! :*
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Фотограф, илустратор.. :)
   
 7. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.539
  Професионален шминкер :)
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Модна дизајнерка
   
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  Ако згрешам нека изгорам, но аватарот ме асоцира на комјутер гирл, ко со виртуелни игрици да се занимаваш деноноќно твориш ствараш ово-оно да играат луѓето :) да се занимаваат нека нека :P
   
 10. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  сценограф.. мислам дека добро ќе се снајдиш со реквизитите на сцената. ^_^
   
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  Ој премногу трапав човек сум да се занимавам со реквизити :) ќе уништам цела сцена, може да се запали нешто, ако не и цел театар, студио ...

  али тебе дрворезбарството можда а?!?
   
 12. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.875
  Џиџимиџар. :lol:
   
 13. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  Размислено, осмислено, ко семки има да ги продавам на секој фудбалски натпревар. ;)
  Ем веќе не е табу девојки што гледаат натпревар зш да не..

  Касап?
   
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.875
  [​IMG]
  мммм даааааааааа... :devil:

  Шверцер?
   
 15. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.008
  ау не. ич не сум трпелива.. :lol:

  Eдит : Мерлин ти ја сменив професијата
  го гледам Јофе и ми светна дека можеш да му бидеш партнер - водител, па сеир да мавате :D
   
 16. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.199
  Дрвосечач? :D
   
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  А, Мерлинке таа професија ја напуштив у студентските денови дур преминував граница за идими-дојдими до дома и до фах.... сега повелики бизниси терам ццц

  Мацо, шопингаш ти, што друго мислам
   
 18. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  А со ова опасно, заводливо аватарче да не сакаш да ни кажеш дека сакаш ти задкулисни игри...а?
  Сценски забавуваш, професионална плесачица а ла Деми Мур :lol:
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.855
  Допаѓања:
  51.615
  Професионален фотограф.
   
 20. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.820
  Пол:
  Женски
  Глумица :)