1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеална руса фарба

Дискусија во 'Коса' започната од Trendafilka, 28 декември 2009.

  1. plavaslatka

    plavaslatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    kade moze da se najde na keune blans dali znae nekoj ??? :)

    [mod-kirilica:1mk9sxnq][/mod-kirilica:1mk9sxnq]
     
  2. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    Фала многу,сега видов,купив 1517,само што се враќам од фризер и бојата ми излезе фантастична,баш ја добив посакуваната :rock: :dance:
     
    На kristina.k и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
  3. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.269
    Допаѓања:
    37.871
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    ^^Супер, мило ми е што ти се погоди бојата , можам да замислам колку си задоволна :)
    Факт е дека на секоја коса не фаќаат исто боите, кој што ќе си ја најде идеалната треба да се држи до неа и да не експериментира со други.
     
  4. SecretK

    SecretK Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    9
    Идеална русокоса фарба

    Сакам да се фарбам плава, а сега ми е смеѓо - кафена бојата. Ќе ми фати ли плавата од прво фарбање ?
     
  5. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Идеална русокоса фарба

    Aко претходно се немаш фарбано (ако ти е природната боја на косата) со Kене 15-17 веднаш ќе добиеш плава боја ( малку на жолтеникаво за прв пат, но веќе со секое наредно фарбање ќе си ја добива бојата).

    Сепак, јас би ти преопрачала сама да не експериментираш и најдобро е да отидеш на фризер и таму да ти ја средат косата.
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Идеална русокоса фарба

    Има ли убави нијанси на плаво на Кене?? Не сакам сива,ниту бела,сакам баш природна плава беж да ми испадне пошо досега целовреме си се фарбам со Палете кои содржат внатре бланш, но морам да кажам испаѓа барем на мене точно истата нијанса која ја има на кутијата.Се имам и шатирано со бланш порано и сеуште ми стои и сакам да прашам за Рицинусовото масло дали делува навистина така ефикасно како што го фалат и по која цена може да се најде во аптеките?? Поздравче до сите плавушиии :*
     
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Идеална русокоса фарба

    Рицинусово масло е 60-ина денари во аптека. А како тоа делувало на бојата? :^)
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    Како може маслото да делува на бојата на косата? :^) Кај мене нема никаков ефект, го ставам еднаш неделно на речиси цела коса, па не сум забележала разлика некоја :?: Рицинусовото е за поздрава коса, за побрз раст, за поцврста, а не за бојата ;) :)
    Колку што јас знам ореово масло не се става на плавуши, дава зеленкаст сјај :D

    Јас пак се вратив на Гарниерот, за две недели со Палете добив од сребрена лимон жолта боја, и плус 1,5 цм корен пораснат. Од една страна супер што ми расте, ама од друга тешко мене со фарбањево :worried:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.269
    Допаѓања:
    37.871
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    Јас вчера се исфарбав со оваа [​IMG]

    Од палете некои фарби со помалку амонијак , до сега се немав фарбано, убава боја ми дојде, не многу сивкаста ама знам дека ќе пожолти за некое време. Кате21 која гарниер фарба ја користиш и каква е?
     
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Идеална русокоса фарба

    ^^^E па паѓа одма бојата од Палетето :worried:
    Иначе Гарниер 111, мене досега ми е најубавата, што се не ставив, таа само ми иде сребренкаста :)
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    Идеална русокоса фарба

    јас би ти ја препорачала еволушен јас кога бев плава се фарбав со неа и супер ми беше бојата накај сребренкаста(две години се тоа работев) ама по што требаше секој месец да се фарбам ми досади и си ја потемнив а сега сум црнокоса ......... :D :D
     
  12. DzamPolat

    DzamPolat Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба


    ИСТИОТ ПРОБЛЕМ И ЈАС..........АЈДЕ ПОМАГАЈТЕ ФЕМИНКИ???? :sweat:
     
  13. plavaslatka

    plavaslatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    kakva bebeska pudra stavas voopsto go gupi sivoto so stavanje na pudra ??? :)

    [mod-kirilica:a2pwsaio][/mod-kirilica:a2pwsaio]
     
  14. aleksandra984

    aleksandra984 Нов член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    2
    Идеална русокоса фарба

    Колестон фарбите сега ги произведуваат бела тие ја купија лценцата од колестон и се едни од најдобрите фарби.
     
  15. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    Идеална русокоса фарба

    а да пробате со еволушен 11
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Идеална русокоса фарба

    Pogresno me razbravte,znam deka Ricinusovoto maslo e za pobrz rast zatoa i prasav dali deluva se podrazbirase spored mene no bev gresno sfatena,prasav vo apteka mi rekoa nikakvo dejstvo nemalo samo pienje vitamini povekje B-vitamini i tolku..A na frizer koga bev ponedelnikov bas prasav i mi rekoa ne ne takvi preparati gluposti ne samo ne tretiranje na kosata so fen,pegla,figaro odnosno da ne ja goris.Znaci za mene nema lek haha samo da cekam prirodno da si raste po 1cm mesecno i taka:) Inace za farba se farbam so Palette no ne so tie na belo ili sivo mene mi ispagja ne znam kako da vi opisam bas ruso kako prirodna da mi e, skandinavska plava zoso ko so mi e satirana so blans ako zeam da se farbam so pobeli i posivi otidov Karleusa.. Inaku nemate blans na kosa,farbajte se so takvi mng ubavo kje vi ispadne!No ako imate nemojte mng vestacki i neprirodno izglea osven ako nejkjete da bidete Gaga ili Karleusa haha

    [mod-kirilica:gmvu49nx][/mod-kirilica:gmvu49nx]
     
  17. plavaslatka

    plavaslatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    кој бланс е добар и ако знае некој да ми каже каде да се најде на кеуне бланс ??? :)
     
  18. ivana-mis

    ivana-mis Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Идеална русокоса фарба

    ZNACI DA NE BIDAM DOSADNA VO VRSKA SO TEMAVA... VE MOLAM NAJMNOGU VE MOLAM KOJ ZNAE DA MI KAZE KAKO DA NE MI ISPAGA ZOLT KORENOT KAZETE MI NEKOJA FINTA NEKOJA BOJA ILI BLANS...NEZNAM VISE NI JAS STO DA STAVAM NA KOSAVA ZA DA NE MI BIDE ZOLTA...SAKAM BELA DA MI BIDE I NA KORENOT ;( ... AKO NEKOJ ZNAE NEKA MI PISE KE ME SPASITE OD TESKI MAKI :D !!!! INACE SO GODINI SUM PLAVA AMA SE NESTO KORENOV ME ZAFRKAVA A DA ODAM PO FRIZERI NON STOP VISE NEMOZAM SMACENO MI E A I KOSTA NELI ... FALA VI ODNAPRED
    [mod-kirilica:3r4m8pd7][/mod-kirilica:3r4m8pd7]
     
  19. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Идеална русокоса фарба

    И мене ми испаѓа коренот жолт после секое фарбање. На секое наредно фарбање, јас го фарбам коренот и плус делот што минатиот пат бил корен, ме сфаќаш? :lol:
    Инаку нема лек засега, зашто пигментот ми е таков.
    Каква фарба користиш? Пробај смени ја за да видиш дали разлика може да има.
     
  20. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Идеална русокоса фарба

    Се извинувам, една информација...? :wasntme:

    Платинесто русокосата боја на Evolution, кое бројче е?