Идеално црна коса

Дискусија во 'Коса' започната од koritsaki, 10 ноември 2013.

 1. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  523
  Сакам да ве прашам од каде ја купувате оваа фарба? Ја има во поголемиве маркети или?
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.490
  Допаѓања:
  80.293
  Пол:
  Женски

  Јaс јa имaв земенo oд Кaрфур :)
   
  На Oleeenka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  5.680
  Пол:
  Женски
  Јас ја фарбав редовно косата на 2-3 месеци бидејќи само кај што ми е порасната тука ја фарбам а надолу и ставам од фарбата за да има сјај.Но сега бидејќи сум бремена не сакам да се фарбам,а сакам да ми биди коренот пак црн и да го има тој сјај што го имам како фарбана.Предлог некој за колор шампон или друго нешто...?
   
 4. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.490
  Допаѓања:
  80.293
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  јас со оваа фарба се фарбав пред 2 месеца и многу ми се допадна , ги имаш во сите супермаркети , инаку е без амонијак фарбава
   
  На m.i.g му/ѝ се допаѓа ова.
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.767
  Допаѓања:
  58.097
  Да ја активираме малку темава. :)

  Јас сум природна црнокоса, и користам фарба само за да добијам поголем сјај. Најчесто тоа се фарбите на Палете, Субрина или во последно време Evolution со тегет сјај. Тегет нијансата паѓа по неколку миења, и останува баш идеално црна коса :inlove:
  Искрено, никогаш не би ја сменила бојава, мислам дека ми одговара одлично на тенот, плус ми е прелесна за одржување.

  Порано се фарбав малку почесто, ама сега гледам дека немам потреба од еднаш на три или четири месеци, дури и повеќе. Толку е слична природната боја со фарбата... Така што имам среќа :)

  Имам долга и густа коса и никогаш не сум забележала дека фарбите ми ја оштетуваат.
   
  На poenta и koritsaki им се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.490
  Допаѓања:
  80.293
  Пол:
  Женски

  Исто , обожавам црна коса со тегет сјај. Со години се фарбам така а ако сменам боја набрзо пак се враќам на црната. Кажи ми задоволна си од Еволушн црниве фарби? Кене имав пробано ама некако брзо ми се изгуби тегет сјајот.
   
  На poenta и prominent им се допаѓа ова.
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.767
  Допаѓања:
  58.097
  Да, задоволна сум. Трајна беше, убав сјај, нема што да се жалам. Долго време немав потреба да се фарбам пак, така што ја препорачувам. Е сега не знам каква е твојата природна боја, мојата си е црна, па и да останам подолго нефарбана, не е многу забележливо.

  Генерално сум задоволна од сите фарби освен од Garnier. Многу слаб интензитет има бојата, тегет демек а иста како мојата природна.
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.490
  Допаѓања:
  80.293
  Пол:
  Женски

  Балзеси ти , јас темно кафена имам , ама задоволство ми претставува фарбањето :D пред некое реме од плава платинеста прејдов во црна тегет и сега никако не може да се покрие косата изгледа поради тоа што беше бланширана. Сега ја фарбам и ја шишам на две недели да се тргне тоа бланшираното па да почне да си фаќа нормално бојата ко порано. Фала ти , наредно со Еволушн ќе пробам да се исфарбам :)
   
  На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  1.582
  Пол:
  Женски
  3 години сум црнокоса инаку природна сум темнокостенлива. Иако сум млада ете имав по некое бело влакно па почнав да ја фарбам прво со фарба со иста боја како природната ама потоа преминав на црна и мислам нема никогаш да сменам. Во последно се фарбам со гарниер натуралс чисто црна со бисерен сјај. Презадоволна сум и забележав дека многу подолго ми трае од другите а косата ми е мека и навистина има прекрасен сјај. Иако фарбана делува многу здрава. Мислам дека има од истата со тегет сјај. :D
   
  На Fallen.Angel, buba4e89, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  7.246
  Црна фарба без амонијак ако ставам дали ќе падне? Претходно многу брзо ми падна. Сега сум со кна, а коренот ми е израснат и грдо е упм. Не сакам засекогаш црна да останам, ама барем да изедначам додека да израсне и да ја снема кната. Ако ставам црна боја без амонијак врз кна што ќе ми се случи?
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.490
  Допаѓања:
  80.293
  Пол:
  Женски

  Ќе ти покрие на коренот тоа сигурно. А кната да знаеш не излегува со ништо. И јас се зезнав со кната каде ми испопаѓа косата , па бев на фризер да сменам боја и со ништо не се извади па кратко до уши се шишав :D
  Фарбата без амонијак избледнува ама 100% дека ќе испадне, тоа не.