1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за состанок со дечко/девојка

Дискусија во 'Врски' започната од Platoniclover15, 12 ноември 2014.

 1. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  58
  дечки, дајте ми некоја идеја каде да идеме со дечко ми и што да правиме. Свежи сме, идеме два месеци и само шетаме низ парк или низ Скопје или на пиво, што е супер ама ми е страв дека не делува интересно или дека брзо ќе стане монотоно. Не сум тип што многу сака да седи на кафиња од типот на Броз или Плеј... Дајте ми интересни креативни идеииии порфавор :)) фала виии многу
   
 2. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Сте пробале кино или да играте билјард? Јас со мојот идевме на билјард, и иако не знаев многу добро да играм ем научив ем се смеевме со моето незнаење ем забавно е :)
   
  На Gmai му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  58
  Кино да ама знаеш дека и тоа е досадно со тек на време ... кај идевте на билијард? да тоа звучи интересно :)
   
 4. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  489
  Пол:
  Женски
  Излезете на некоја романтична вечера, зачинете ја со некој добар пијалок тие вечери се секогаш добродојдени и позитивни во секоја врска.

  Но сепак запомни дека секогаш не планираното излегува дека е подобро од планираното
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.763
  Допаѓања:
  170.649
  Пол:
  Женски
  Одете на Матка кога се гледате денски, одете и до крстот на Водно. Можете и навечер да одите на Водно, на средно Водно купете си пиво и грицки, слушајте музика во кола и разговарајте.
   
 6. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Имаш и во City Mall горе кај Bowling и таму сме биле а еднаш и отидовме кај железничка има едно убаво место, и поевтино е каде каде од City Mall :)
   
 7. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.516
  Пол:
  Женски
  Можете да играте и пинг понг во Борис Трајковски. :)
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Совет од машко до машки: немојте да им клекнувате. Ќе мислат дека ги запросувате. :lol:
  Одете во кинески ресторан.
   
 9. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  22.501
  Совет до женско до женски
  10749501_10204301181923107_1018695809_n.jpg
   
  На JustBeautiful, IronLady, Gmai и 3 други им се допаѓа ова.
 10. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.274
  Пол:
  Машки
  ^^^
  Elissa бре, ме пресмеа :rofl:

  Иначе за дејт беше работата,... па може и на Водно, со жичара,... иначе може и погрешно да те разбере.
  Па сеа види ти.
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Јас не сум таков. Ако ми клекне женска, знам што сака. Да ме запроси, нормално. :lol:
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.904
  Допаѓања:
  68.471
  Пол:
  Женски
  Ресторан, кафич, базен, парк, покрај езеро, покрај река, пикник, куглање, картинг, лизгање, кино, театар, музеј, спортски натпревар... и уште еден куп други.
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.912
  Допаѓања:
  32.236
  Пол:
  Женски
  Во кино ми биле најдобрите:nod:
  ама со мм првиот состанок ни беше во диско на Дуле и Коки:inlove: