Идеи за украсување велигденски јајца

Дискусија во 'Канта' започната од SofiMar_, 2 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  53.111
  Пол:
  Женски
  Се ближи Велигден па ја отварам оваа тема да споделиме техники за украсување на велигденски јајца. :)

  Споделете слика од ваша изработка и напишете со што и како се правени. Може да ставате слики од минатите години дури да почнеме со подготовка на овогодинешните.

  Не најдов ваква тема, но ако има а не сум ја видела се извинувам. :)

  :hug:
   
 2. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  14.481
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.