Избори во САД 2024

Дискусија во 'Политика и настани' започната од DS10, 22 април 2024.

?

Кој ќе победи на изборите во САД?

  1. Камала Харис

    13 глас(а)
    12,6%
  2. Доналд Трамп

    90 глас(а)
    87,4%
  1. FriendOfDorothy

    FriendOfDorothy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2024
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    2.680
    Лол, Трамп сиса исто кај педерите, не си информиран. Log Cabin е организација на републикански членови на ЛГБТ заедницата.

    https://www.washingtonexaminer.com/news/2971471/trump-inroads-lgbtq-voters-november/

    [​IMG]
     
  2. Realist1

    Realist1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2019
    Пораки:
    958
    Допаѓања:
    2.273
    Пол:
    Машки
    Нас треба да ни биде гајле за нас и за ништо друго, ако сме паметни треба да не зазимаме страна и да играме со сите. Еден газ место сме, ама муриканците не користат за експерименти на закони и разни влијаниа и резултати добиени од однесување како индивидуално така и групно и после дел од тоа си го користат кај нив за исполнување на некој цели. Мурика пропаѓа еве почнаа капиталот да си го штитат преку инвестирање во биткоин па само вчера има пола милиљарда инвестирано, затоа и трамп е голем подржувач и е про биткоин затоа што има многу капитал кој мора да најде начин да го заштити. Единствена работа денска што губи во однос доларот утре е самиот долар! Ја не пратам толку каков криминалец е и дали е криминалец трамп ама ме интересира тоа што сака да сопре дел од војните и се фокусира на внатрешна политика најверојатно затоа шѕо типот е бизнисмен па и самата држава ја води во нешто слично како компанија. Овие другите не ги сакам безидејни се освен профит преку пљачкање ма мали земји и продавање и производство на оружје друга идеја немаат. Се надевам ќе сменат политика во однос на македонија и ќе се добие бар зелено светло за одземање ма имот и конфискација на украденото од страна на нашите кримоси

    Иначе ви кажав пред недела две дека ќе го снема бајден. Мислам дека веќе е мртов ќе видиме дали ќе излезе вистина ова наредни денови
     
    На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    2.089
    Допаѓања:
    2.297
    Пол:
    Машки
    Бајден толку е неспособен што еве ни на олимпијадава нема да го пратат, Џил ќе одела.
     
  4. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.222
    Допаѓања:
    7.332
    Пол:
    Женски
    Џими Картер починал денес.
     
  5. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    3.101
    Допаѓања:
    11.474
    Пол:
    Машки
    Не е точно, лажна вест е.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.222
    Допаѓања:
    7.332
    Пол:
    Женски
    Се извињавам за лажни вести, ама многу лесно сум наседнала...
     
  7. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    2.089
    Допаѓања:
    2.297
    Пол:
    Машки
    НЕ ЛАЖИ!
     
  8. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.222
    Допаѓања:
    7.332
    Пол:
    Женски
    Наседнав на лажни вести на прво читање.
     
  9. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    2.089
    Допаѓања:
    2.297
    Пол:
    Машки
    Да си ги проверуваш изворите. Не ми прави тука стресови, баш сакам да си дочека стотче чоекот.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.216
    Допаѓања:
    173.877
    Нема. Колонија си е колонија, шо има везе кој е претседател, крал, ватевр...
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  11. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.805
    Допаѓања:
    122.499
    Пол:
    Женски
    Ради руското влијание кај нив, мори Тање. :D
    Иако Трамп не му е 100% непријател на Путин, не му е ни 100% пријател.
    Како типичен Американец ќе сака да го намали руското влијание на Балканот. А, тоа може да го почне со тапшање на Србите (на пример околу нивната мака со Косоварите) оти кај нив тоа влијание е најголемо. :D
     
  12. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.216
    Допаѓања:
    173.877
    Како типичен бизнисмен, бизнис фрст;)
    https://www.politico.eu/article/don...ntroversial-belgrade-real-estate-deal-serbia/
     
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.678
    Допаѓања:
    12.172
    Meне ми се чини дека Србите се умилкуваат на Американците. Скоро потпишаа договор со САД за соработка во неколку сектори, а Дачиќ претходно кажа дека нема да има ефект и да воведат санкции за Русија, оти таа соработка била мала. Рускиот амбасадор во Србија, Харченко не знам кога последен пат сум го видела на српска тв. Па само САД може да ги држи Косоворите на синџир, под контрола, Русија не може тоа да го прави. Јас да сум на место на Србите ќе си бидам добра со САД, чисто тие 100.000 Срби на Косово да се колку толку раат, ако воопшто се 100.000, може сега со нивиот попис и помалку да се.

    Ние секако ќе сме си граѓани од втор ред во државата, секој ден не има се помалку, умираме, се селиме, демографијата се менува брзо, а тоа не може да го спречи ни САД, ни ЕУ(што има тие да се замараат што еден народ не се репродуцира, кога и кај нив има ист проблем), никој, самиот народ е крив и криминалците што ја крадат Македонија и ја третираат како крава за молзење. Вчера сретнав мои роднини кои се отселени во Австралија. Имаат деца на моја возраст, двете имале државни работни места во Австралија, едната во општина, другата во некоја институција за помош на млади. Во брак се со мелези, кои имаат балканско потекло, така што нивните деца имаат македонски, хрватски, австралиски корења, а во Македонија не дошле со години, македонскиот го зборуваат лошо. Да беа овде ќе беа продавачки за минималец, каква држава работа, какви бакрачи. И за што би летале 24 часа со авион, ви давале пари за авионски билети, па овде ништо не се сменило на подобро, нив татковина им е Австралија, таа што им дала просперитет.
     
    Последна измена: 24 јули 2024
  14. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.896
    Допаѓања:
    243.825
    Си запнал како ќе ни влијае? Никако, не зависиме кој ќе е претседател, оти кој и да е, политиката им е иста.
    Им требаме како вазали, дека Балкан и тоа е тоа.
    Да не се многу удараме од гради дека се замараат со нас поради не знам што, им требаме за рамнотежа. Толку. И ни свират и креираат како имаат потреба.
    Трамп или Бајден, сеедно за нас. За Светот и не баш.
    Мене ми е битно да нема војни, за феминистки и лгбт ич.
     
    На Tanjamm, Gosh и Ahoy им се допаѓа ова.
  15. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.222
    Допаѓања:
    7.332
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl::rofl:
    [​IMG]
     
    На Realist1 и DS10 им се допаѓа ова.
  16. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    2.089
    Допаѓања:
    2.297
    Пол:
    Машки
    Ова ќе биде јако. Ама Клинтонка не беше болна? Ко така да зборуваа пред некоја година, баш пред изборите 2020.
     
  17. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    15.805
    Допаѓања:
    122.499
    Пол:
    Женски
    Да, и јас налетав на ова. Си го сака зетко. :D
    Ако ова стварно го направи, ќе изгуби 100%. :rofl:
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2.222
    Допаѓања:
    7.332
    Пол:
    Женски
    Клинтонка ја омажи помошничката Хума за Алекс Сорос, сега или ќе трча за преЦедница или ќе прифати второ место. Клинтоновциве имаат план, ама и на Бил му се оди по швалерки му се плаче!!!

    *Оваа Хума цело време ја викам Хала.
     
  19. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.429
    Допаѓања:
    23.976
    Пол:
    Машки
    Републиканците започнаа напади врз Камала Харис фокусирани на расата и полот.

    Во 2016 година, Трамп ја обвини Хилари Клинтон дека игра на „woman's card“. Сега, тој ја обвини Камала дека игра на „race card“.

    Што повеќе да се каже за конзервативците. Дај нека го пензионираат педофилот.
     
    На FriendOfDorothy му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    2.089
    Допаѓања:
    2.297
    Пол:
    Машки
    Нека трча ако сака, а Бил дека му се оди не верувам, 2021 на инаугурацијата си заспа, не па сега 3 години постар.
    Се потсетив на познатиот виц од 2016 Бил и вика на Хилари:
    -Не биди тажна, можеби ти не стана претседателка, ама јас сум Бил.
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.