1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Избори во време на корона

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Cka, 25 мај 2020.

?

Дали да има избори за 22 дена?

Анкетата е затворена на 15 јули 2020.
  1. Да

    18 глас(а)
    15,9%
  2. Не

    58 глас(а)
    51,3%
  3. Не ме интересира

    37 глас(а)
    32,7%
  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ја колку што знам собранието може да го тргне а собранието е распуштено.

    Не ми лепи мене партиска позадина, кога на големо ги критикувам сдсм, у најголем мах еве за економските мерки и општо справување со ситуацијава.

    Еве ти како вмровка, те молам,кажи ми го твоето мислење на работењето на Чулев. Да видиме до кај сте со објективноста.
     
  2. orevokrsacka

    orevokrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    2.445
    Допаѓања:
    8.467
    Работењето на Чулев во услови на техничка влада и предизборие е очекувано. Не сака да биде "лошиот полицаец" па преку него некој друг да го покрива своето лошо менаџирање со кризата, и здравствена и економска. А веќе видовме дека кога Мвр апси, некој градоначалник трчајќи дојде за да ги извади од апс тие што "го изгласале". Мочање од ќерамиди врз Мвр и нивниот интегритет!
    И што да прави Наќе, едни да апси и казнува, а другиве ќе трчаат и ќе им ги кинат казните и ќе ги вадат од затвор? Или да ги пушти полицајците да прават рации по куќи и да ги лови гостите, зошто овие не знаат како се шири вирусот? Па тоа едвај некој чека да се случи, да го сними, ќе го пушти на нет, па ќе осамне наслов дека опозицискиот министер нема разбирање за потребите на народот, дека уште повеќе сакаат да го осиромашат со казни, дека е фашист...
    Затоа велам, нека го сменат ( ако навистина не им треба вреќа за боксирање) нека биде цел товар на Сдс, па цела вина или пофалба нека биде за нив.
     
  3. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    гласав “не ме интересира” затоа што секако нема да излезам на гласање кога и да се одржат. за прв пат во мојот живот нема да си го искористам правото на глас (дури ни за да го поништам ливчето) со цел да придонесам во поразителните бројки/проценти на излезеност што ќе следуваат.
     
  4. MitMax

    MitMax Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Jas tie sto izbrale ne me interesira stvarno ne mozam da gi razberam.Ne deka provociram karanica sekoj si ima pravo na svoe mislenje ama ne e poentata do toa dali ke glasas ili ne.Poentata e zdravjeto na narodot.Nikoj nikogo ne tera so sila da glasa ama kolku i da ne glasas sepak bitno e zdravjeto na narodot.Nemam dovolno godini za da se zanimavam so politika ali izbori letoska stvarno ne treba da ima.Uste tricifreni brojki na zaboleni ima a nie na izbori mislime.Zatoa samo nie ostanavme najdolgo so virusot.Site drzavi skoro go izbrkaa.Crna Gora,Kina,Italija pa i Albania site se sredia samo nie ostanavme.
     
    На ostoun и Плавуша123 им се допаѓа ова.
  5. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Izbori na vreme na pandemija e mozno samo vo Makedonija..
     
    На ostoun и Плавуша123 им се допаѓа ова.
  6. ostoun

    ostoun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2019
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Самоубиство, лично не планирам да гласам, затоа што не може да се спореди со некоја друга активност, како што е пазарење во маркет, затоа што во маркет не ја вадиме маската, па пак да ја фаќаме со рацете за да ја ставиме. Не гледам зошто некој би се изложил на ризик за да гласа.
     
  7. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Ако не гласам тоа значи и давам легитимитет на ова влада сдс,мора да ризикувам и да ја смениме;)
     
  8. ZeldaSF

    ZeldaSF Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2020
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Со избориве се избрза, но вака како е планирам да го искористам своето право на глас.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Избори во ваква ситуација? :wasntme:

    Не се нормални. :x

    Не гласам. Нема ни за кого. :x
     
    На Butterfly1107 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.087
    Пол:
    Женски
    Добро беше за гласањето. Поприлично безбедно се изведува, барем јас кај што гласав.
     
    На bicycle, Ivan4e04, prominent и 9 други им се допаѓа ова.
  11. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.837
    Допаѓања:
    2.073
    Безбедно е гласањето си има протокол , си го остварив правото.
     
    На queen19, bicycle, FreeMind и 1 друга личност им се допаѓа ова.