1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Избори 2020

Дискусија во 'Политика и настани' започната од igork, 17 ноември 2019.

 1. igork

  igork Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  13
  Дали пак ќе гласате за истите две партии што ни ја кројат судбината 30 години или воопшто не планирате да гласате?
   
 2. fans

  fans Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Ќе гласам за други, ако се промени изборниот модел но доколку не се промени не гласам.
   
  На Damata so marama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Прашањево богами излегува дали ќе си брцнете во десното или во левото око или во ниедно :lol:
  Гледајќи ги и двете партии што сè прават и како го манипулираат народот, знаејќи дека подеднакво ќе боли без разлика во кое око ќе изберам да си брцнам, најарно да си седам мирна дома :D
   
  На Dream-Girl, Tetrapak, ane.bella и 9 други им се допаѓа ова.
 4. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  1.318
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно напраја систем да мојш да бираш само меѓу 2 партии и да немаш друг избор (иако имаш, но знаеш дека нема шанси да победи). Ни фали трета партија која ќе успее да влези во игра и да го сруши системот на овие две. Дека тие две знаат, ако не го добијат овој мандат другиот или третиот ќе го добијат.
   
  На Damata so marama и staycalm им се допаѓа ова.
 5. igork

  igork Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  13
  И црвените и сините имаат по 300к овци, па ако не излезиме гласање пак ќе не дупат.
  Или да бараме работничка партија да се оформи или наместо на гласање сите на протести пред влада. Ако седиме дома пак ќе победат тие. Нема трето.
   
 6. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.599
  Не глaсaм зaтoa штo тoa е единствен пaтриoтски чин кoн уривaње нa oвие пoлитички елити и грaѓaнскиoт кoнцепт.
   
 7. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  88.170
  дваесет години сите квичат за некаква си трета страна што одма чим се појави, сите ќе ја гласаат...
  До сега се појавија еден куп трети страни...сите тие се покажаа како катастрофа и беа анектирани после или пред избори, од двете најголеми партии...
  Па така... не се залажувајте со трета опција...ни ја има ни ќе ја има...
   
  На Damata so marama, oblace1, referentka и 2 други им се допаѓа ова.
 8. igork

  igork Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  13
  Да ама сепак твоето не гласање не менува ништо.
  Ако има пожар, дали ќе одговориш со тоа дека нема да преземиш ништо и дека така автоматски правиш добро дело дека не си дотурил бензин на оганот, или ќе пробаш да го угасиш.
   
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.116
  Допаѓања:
  43.641
  Пол:
  Женски
  Ќе гласам пошто званично имам право на глас и неќам гласачкото ливче да ми биде злоупотребено.
   
 10. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.599
  Зa кoгo дa глaсaм ? Зa oткaчени предaвници или зa кaк пaртијa кoјa ништo немa дa преземе дa гo зaштити мaкедoнскиoт нaрoд и културa, кoјa ќе прoдoлжи сo грaѓaнски пoлитики, не фaлa.
   
 11. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.125
  Пол:
  Женски
  За никоја партија нема да гласам зошто и онака ние што немаме партиски не газеле и ќе не газат.
   
 12. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  7.000
  Допаѓања:
  118.111
  Пол:
  Женски
  Ке излезам да го поништам ливчето, никој не заслужува мој глас
   
  На темјанушка и Alisa22 им се допаѓа ова.
 13. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Машки
  Ако и повторно ме нема во список, демократските чувства ќе ми бидат повредени.
   
 14. andrejko82

  andrejko82 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  51.207
  Пол:
  Женски
  нема да гласам повеќе...
   
 15. igork

  igork Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  13
  Ништо не се постигнува со не гласање, оти имаат и обете по 300 000 гласачи, погрешно размислување е пошто не ме рецкаат не му гласам, пак ќе си добијат тие. Има 3 решенија да се поправат работите.

  Или да се собериме сите од македонските форуми да се организираме и на денот на гласање да одиме на протести пред влада дека сме против оваа гарнитура
  Или за инает да гласаме за некоја трета партија, да ги елиминираме двете
  Или па да креираме наша нова партија на форумаши, па знаете ако се собериме од сите македонски форуми заедно колку моќни ќе бидиме, преголемо гласачко тело сме
   
  На Damata so marama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.618
  Допаѓања:
  116.115
  Пол:
  Женски
  Ако бидам во можност,ќе гласам,како и секогаш за ВМРО-ДПМНЕ.
   
  На makedon81 и sjdgo им се допаѓа ова.
 17. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Форумска
  Инцијатива за
  Револуција за
  Одбрана на
  Македонија
   
  На Damata so marama и LadyLollypop им се допаѓа ова.
 18. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Машки
  Ќе гласам и сам ќе одлучам кој ќе ме води...
   
 19. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.889
  Допаѓања:
  14.245
  Пол:
  Женски
  Немаме избор за гласање според мене. Може државава да мрдне милиметар ама дека нешто wow ќе се деси со нашиве " матични" патрик не верувам веќе
   
  На Asdasovski му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Нов изборен модел ако има, како би бил тој изведен?