Избор за најукрасено место на годината

Дискусија во 'Насмевка' започната од KateKane, 16 декември 2020.

 1. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  31.433
  Пол:
  Женски
  Прибидејќи ( :wasntme: ) годинава ни треба малку повеќе хумор со оглед на тоа колку ни беше тешка, мислам дека ова може да биде една убава тема да се насмееме, секако доколку @RainBow дозволи. За да не бидеме офтопик во други теми а и да се доближеме малку сите генерации на форумов низ смеа и низ благо роустање ( :angel: ) да си направиме посебна тема, во категорија наменета токму за тоа.

  Се надевам дека не прекршуваме ниедно правило со ова, а и искрено ми се допадна како си се смеевме досега, па може и да се префрлат тука мислењата и да продолжиме.

  Да не должам многу, прво номинирате декорација која е јавна (значи не слики од вашиот дом) за Нова Година, а после гласовите (по број на лајкови) бираме победник :D Победникот добива кафана кога ќе помине коронава :rock:

  Ајмо.
   
  На Milkiway, Dust, fana и 17 други им се допаѓа ова.
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.939
  @LiliBoz клаја скопската елка овде, ке победиш
   
  На Annath, LiliBoz, Ahoy и 2 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  9.947
  Допаѓања:
  126.731
  Пол:
  Женски
  20201210_220645.jpg
  Битола. :inlove:
   
  На honey.11, Milobebence, ivance.. и 51 други им се допаѓа ова.
 4. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  14.300
  Пол:
  Женски
  Е шо напрај сега, толку, заврши натпреварот.
  Битола винс! :muscle:
  Битола вЈинс пардон.
   
  На Bozica1980, Brinetka, Milkiway и 14 други им се допаѓа ова.
 5. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.010
  Допаѓања:
  68.934
  [​IMG]
  Поглавар Мерко и неговата Стружина :D
   
  На Bozica1980, honey.11, Milobebence и 48 други им се допаѓа ова.
 6. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  22.056
  Битола, непобедлива
   

  Прикачени фајлови:

  На Bozica1980, ivance.., Осе и 39 други им се допаѓа ова.
 7. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  7.726
  Допаѓања:
  75.379
  Стружина бе:rofl: :rofl:.

  @Alishan30 де стај го тоа сушарата за тутун;).
   
  На Bozica1980, LadyC, Milkiway и 13 други им се допаѓа ова.
 8. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  31.433
  Пол:
  Женски
  elka-na-plostad-za-2021.jpg

  Елка со алергија.
   
  На Bozica1980, koritsaki, sparklie и 55 други им се допаѓа ова.
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.172
  Допаѓања:
  153.873
  Пол:
  Женски
  На Bozica1980, LadyC, Milkiway и 19 други им се допаѓа ова.
 10. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  7.726
  Допаѓања:
  75.379
  А на шо е алергична?8-|

  Ич не сте прецизни со правилата, колку пати може да гласаме, јас се превозбудив, сите ми се најубави:sun:
   
  На Bozica1980, Milkiway, Celltica и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  22.056
  Screenshot_20201216-202854_Facebook.jpg Screenshot_20201216-202836_Facebook.jpg
   
  На Bozica1980, koritsaki, honey.11 и 55 други им се допаѓа ова.
 12. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.044
  Допаѓања:
  223.875
  Извини, може живеам на плоштад.
  Каква е таа дискриминација - не од мојот дом?
   
  На Bozica1980, fana, Idedemja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  22.056
  Ах, па онда јас победувам:D
   
  На LiliBoz, Ugly Duckling, Biljarkata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  7.726
  Допаѓања:
  75.379
  Добро, знаеме дека си богаташка. Ај тури слико од дворот- двор ми е, плоштад ми е:wasntme:
   
  На Bozica1980, LadyC, Ariel и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  7.726
  Допаѓања:
  75.379
  Може од ходник? Мислам место е, нели? upload_2020-12-16_20-36-19.png
   
  На Bozica1980, koritsaki, Milobebence и 49 други им се допаѓа ова.
 16. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.044
  Допаѓања:
  223.875
  tenor.gif

  Може на клупа живеам, веднаш под елката :fubar:
   
  На Bozica1980, LadyC, Anie93 и 7 други им се допаѓа ова.
 17. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  1.591
  Допаѓања:
  31.433
  Пол:
  Женски
  Колку пати сакаш бе маchе, не си ограничена.

  Камелијо не ми го јади џигерот, играј по правила :devil::devil::devil:
   
  На LadyC, fana, Idedemja и 5 други им се допаѓа ова.
 18. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.044
  Допаѓања:
  223.875
  Шо да јадам, алкохол нацицан.
  :doh:
   
  На LadyC, Milkiway, fana и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  22.056
  Цк, ни тоа не е доволно^_^. Во бившата ординација, елките од пред врата ни ги украдоа, сосе корења ги откопаа. Мора да биле фабулозни:u:
  Ова за бт зборам
   
  На LadyC, Idedemja, Tajnaotrovna и 7 други им се допаѓа ова.
 20. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.044
  Допаѓања:
  223.875
  вечнадавиЈе
   
  На Anie93, Idedemja, glosipgirl и 6 други им се допаѓа ова.