1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изговор

Дискусија во 'Врски' започната од Superiska, 4 април 2010.

 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Me interesira vasite izgovori za nepozelna licnost vo vasiot zivot? Ako postoi vakva tema jas se izvinuvam!
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ако навистина ми е непожелна личност - нема тука што да барам изговори! Не посебно кога не зависам од неа.
   
 3. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Izgovori od tipot,nemam vreme,umoren sum,me boli glava,se so cel da ja otkacis licnosta.
   
 4. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Леле баш се соочувам со ваква непожелна личност во моментов :evil: Значи типкава не сфаќа дека никој не можеме да ја смислиме и пак ни се пика во друштво.Ама денес претера и и' реков ќе дојдат _______ и ________ денес кај мене,па не доаѓаме кај тебе.А досега користев изговори од типот ме боли глава,стомак и сл.,некогаш и викавме не излегуваме и ќе излезевме,понекогаш демек сме заборавиле да и се јавиме и тоааа :twisted:
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  не користам многу изговори...порано да или ќе кажев дека немам време или ако имаше и најмала друга причина ќе си ја земев како изговор...ама сега јасно и гласно си кажувам дека немам време за трошење на непожелни ликови....едноставно времето ми е скапоцено и нема шанса да го потрошам на работи кои не ги сакам или на личности кои не заслужиле....ДА себична станав и си ги гледам прво моите интереси и си правам како мене што ми одговара, затоа што сватив дека никој друг нема тоа за мене да го направи...секој си се гледа себеси....епа затоа ваквите непожелни ликови фино лепо ги игнорирам и отворено си кажувам дека во мојов живот немаат битно место :)
   
 6. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Se slozuvam so go-girl,bez razlika da li se raboti za ljubov,ili drugar.treba jasno da se kaze,a ne so izgovori,taka samo se odlaga problemot'persona non grata'.
   
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Па зависи кога - како... Има ситуации кога некоја личност не дека не ја поднесуваш, туку едноставно тој ден немаш баш желба да ја видиш, во тој случај наоѓам решение-изговор, за да ја одбијам. Тие изговори најчесто се дека одеднаш ми излегла многу битна работа која не може да биде одложена ( “треба да тешам најдобра другарка’’ и сл. ) и дека морам да го одложам состанокот. А во друг случај кога ми се наметнува некој, со кој не сакам да имам никаква комуникација, тогаш не барам изговори, едноставно го ставам на игнор и не одговарам на никаков негов знак и тоа е тоа.
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ретко ми се случува да најдам изговор за нешто,значи многу ретко,сум отворена личност и често го кажувам тоа што го мислам,без преправање,ме нервира кога некој се преправа,наоѓа изговори,а не кажува искрено,отворено,посебно ако се работи за луѓе кои што ги сметам за блиски.Поарно е човек да биде искрен,отворен,сo самото тоа ништо не губи,само може да го ценат и почитуваат повеќе,но ако користиш често,значи нонстоп изговори тогаш веќе стануваш проѕирен во своето однесување спрема другите,било да се работи за другарка,дечко итн.
   
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Да Горде, се согласувам со тебе, но некогаш има ситуации кога стварно не сакаш да видиш некоја личност во моментот, а незгодно ти е да и кажеш, не ми се излегува со тебе. Затоа што едноставно не ти е ни битна, ни не битна во животот, но пријателствата никогаш не треба да се губат, подобро е стагнираат некое време, нели?
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ако дошла ситуацијата до тоа да барам изговор, обично не барам изговор туку воопшто не давам одговор.
  Ако веќе користам изговори, обично се ЗАБОРАВИВ, НЕ МОЖЕВ, ИМАВ РАБОТА...
  Мада шо претежно гледам да плеснам во лице. Искреност пред се.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  najcesto deka veke sum zafatena,ili nemam vreme i slicno
   
 12. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  90
  ...сега мене најмногу ми се потребни изговорите за да не го *повредам* мувачот со кој што катастрофа ми беше мувањто...
  досега ги користев неможам,со другарките сум,ме боли главата,имам за учење :D
  ама кај да е..ќе најдам некој вечен изговор за да не го навредам дека нема појма од бакнување :worried:hock: :o :worried:ilent:
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Исто и јас. А штом слушнам телефон, и ѕвони некој кој баш не ми е пожелен, телефонот не бил со мене. 8)
  И можам да кажам дека во последно време многу често телефонот не е со мене или не сум го слушнала, за една другарка, ама неа ни тоа не ја спречува, туп, по еден саат еве ти ја :evil: Ех, изговори, изговори, се, само реални не се ;)
   
 14. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Mozebi e nadvor od temava,no me interesira ova,se zapoznavas so devojka i ti odi muabetov,ni vo eden mig ne pomisliv deka sum i dosaden,nezabaven i itn,na kraj pred odenje za doma i baram mob tel,i taa mi vika daj mi go tvojot jas ke ti se javam.i nema ni traga ni glas od nea?
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Хах, е па и тоа е изговор. Таа не ти дала, знае сигурно дека ќе ја побараш. А ти секако ќе и дадеш, а таа не мисли да ти се јави. Ако сакала, ќе сте разменеле броеви, а не само ти на неа! Нели е така? А можеби и нема место за паника, можеби стварно нешто ја спречило, зафатенха е и слично. Ама сепак од женска страна гледано, да не те разочарувам, повеќе личи на намерно одбегнување
   
 16. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  За жал, ќе морам да те разочарам, ама едноставно заради некоја причина одлучила да не продолжи да комуницира со тебе :( :( :( Тоа е најстариот изговор кај девојките „Дај ми го ти бројот, па јас ќе те барам“...
   
 17. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Taka e Kate!fala ti za sovetot,ne se razocuruvam jas taka lesno!:):)
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Нема проблем, си знам јас по себе ;) Макар што не милувам баш така да откачувам, ама некогаш и тоа иде!
   
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  И јас во ситуации кога е можно се трудам да го избегнам одговорот. Намерно не дигам на телефон демек не сум го чула а подоцна сум немала кредит да титнам. Во ситуации кога тоа не е можно, се вадам дека сум зафатена, дека претходно имам договорено нешто и сл.
   
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.907
  Допаѓања:
  32.494
  Пол:
  Женски
  Немам непожелна личност во мојот живот, а ако имам изговор би било - имам работа. Ако таа личност е паметна, ќе сфати дека не сакам да контактирам со неа.