1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изгубена доверба

Дискусија во 'Врски' започната од angelat, 14 март 2010.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
     
  2. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Strasno razocaruvanje

    So decko mi sum 2 godini. Koga se fativme mislev deka e sovrseniot za mene i deka konecno ja najdov mojata srodna dusa. Toj bese prekrasen, mnogu me sakase i go pokazuvase toa. Duri se cudev kako moze da postoi tolku dobar decko. Nekolku pati mi se kolnese deka nikogas vo zivotot nema da me izvara i deka nema da me zilaze i jas ziveev kako vo bajka se dodeka ne mu gi fativ porakite vo inbox od negovata bivsa devojka. Tamu imav sto da vidam, i pisuval srce, zlato, te sakam, mislam na tebe i dr. Toa bese sok za mene. Vednas mu raskinav i nemozev da se pomiram so sudbinata deka toj mi go napravi toa :o Sledea placenje, molenje, ubeduvanje od negova strana deka samo se zafrkavale i nekako mu prostiv no i den denes ne e toa toa. Ja izgubiv doverbata, opsednata sum pak da ne se poftori toa, izluduvam koga ke go vidam kako pogleduva vo nekoja druga. Ve molam za sovet nemozam da spijam nemozam uste da sfatam kako mozese toj da mi go napravi ova, toj uste me moli da prestanam da mislam na toa, da si bidam starata jas, ama nemozam....HELP
     
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    знам дека не е за оправдување тоа што го направил дечко ти,но и не е баш толку страшно,пробај не биди толку љубоморна па карј на краиштата не те изварал,само си пишел-од каде знаеш што му била целта со таа...како што забележав по постот сигурно немал некои сериозни намери штом кога си му раскинала пак те молел да му се вратиш,не биди толку злобна кон него,покажи му љубов но дај му до знаење доколку направи уште еден таков кикс,си заминуваш засекогаш од неговиот живот....а не се замарај толку со поракитеуживај со него и пред девојктата шмизлај се кога си со него да ј и до знаење дека тој е само твој!!! ;)
     
  4. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Во истата ситуација сум се наоѓала и јас,епа простувај додека можеш на крај додека не ти пукне!Така јас правев,првиот пат кога простив не беше тоа тоа го гледав со резерва ,а погледне некоја се потресував а другарка дали ќе се поздрави или немакар имала 100 кила јас се тревожев ,се ме тераше да мислам на неговите грешки ,течеше врската како што течеше ,тој беше децидно НЕ дека ме изневерил и покрај фактите и доказите ,па мене ми беше смешно дури дали сакаше мене да ме убеди или себеси да се увери во лагата деа не е виновен .Стигнавме до некоја фаза каде се уморив од самата себе да се сомневам и да се плашам во неговите постапки ,довербата беше на ниско ниво а да спомнам дека направи уште еден кикс :o Од фб до скупе летаа пораки кога ги открив бев скршена! и неможев да заборава простував ама тоа и текако влијаеже на врската.Не велам дека можеби дечко ти само праќал пораки и ете се забавувал на некој начин разбивал доссада и тн дека сега се кае и ќе биде подобар и ќе се откупи за грешкава...Сепак секој е различен ,но отсега натаму пази прости и заборави но ако се повтори ќе знаеш со кој си имаш работа и тука веќе заминувај ,зошто не е фер спрема самата себе да живееш во страв катадневни дека којзнае што прави тој дал со бивша дал не....Позз
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас имав малку слична ситуација, во мобилен видов пораки како и пишувал на својата бивша девојка (која што е од друг град па коа била тука ја видел или сл...) како најубава си многу убаво изгледаш, па се договарале за да се видат, и он као откажал многу работи за да се видат, а она фино лепо го откачила (алал да и е), а мене веќе една година ме мачат тие работи, на него не сум му кажала ништо, често мислам на тоа и се јадам, би сакала да имам храброст да му раскинам,
    што би се десело да сакаше и таа да биде со него, дали ќе ме откачеше, или пак пријателски сакал да се видат...
    како и да е помина многу време после тоа не верувам дека контактирал пак со неа, таа несака ништо со него... ама тие сомнежи не исчезнуваат, тебе те советувам ако имаш храброст да го откачиш, затоа што можеби ти рекол дека било шала, а што ако ти го рекол затоа што не успеал да ја добие неа назад??? несакам да ти кажувам лоши работи, имам најдобра намера, но секогаш постои таа можност, јас можеби и немам големапричина да му раскинам ама често размислувам за тоа и чекам да направи следна глупост... може некој да ми подели совет и мене
    благодарам =)
     
  6. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Јас да сум била на твое место не би му простила ако му најдам пораки дека пишувал на бившата. Нема шанси да му простам затоа што ако продолжам со него ќе ме убие љубомората, цело време ќе мислам што би можело да се случи ако не сум дознаела јас и он да продолжел да си пишува со неа :^) Ќе ми се вртат разни мисли во глава, дека не ме сака, дека мисли на неа.. Цело време ќе се сомневам за се ако останам со него и на крај ќе пукне врската. Затоа би ти советувала ако се измачуваш подобро е да му раскинеш и отворено да му кажеш дека веќе немаш доверба во него.
     
  7. pahulja

    pahulja Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    sto da pravam jas? so decko smo edna godina pred 3 meseci se skaravme na telefon mi kaza nekoi raboti so koj me izvede od takt i jas mu kazav enkoi raboti koji ne gi mislam toj mnogu mi se naluti i EPTEN se skaravme duri mislam sakase da dojde vo momentot da mi ja skrsi glava ( pak toa i sto mu kazav ne e tolku strasno za da dojde do tolku). Vo momentot koga se slucuvase nas tel. razgovor jas bev na vecera si zaminav doma i od strav iskluciv telefon pri toa jas bev so edna drugarka koja slusase minimum edem saat kako se karame , posle taa otide so mene doma zosto jas ne znaev kade teram vo koja bandera ke se zacukam .... toj posle toa mi zvonese i jas ne mu se javuvav na kraj iskluciv telefonot. Posle tri dena me izvlekoa od doma da pojdam malku da se druzam so luge na zabava i od zaba zaminav vo disko i se napiv edna casa vino no za zal na seto toa jas gi vidov negovite drugari koji mu imaju kazano kade me vidoa, na kraj si zaminav doma toj ne znaese nisto koga me dobil na drug broj utre denta me molese da se vratam, kako mu nedostasuvam, gi izlazav moite doma deka moram hino nesto da odam da bi go videla zatoa sto koga se mi dojde vo glava svativ deka sum zgresila jas licno ne tebav toa da go pravam ma kakva karanica da e. Mu kazav mu se izviniv , ali nema nisto od toa toj mi kazaa deka mi oprostil ali na sekoje mi prefrluva deka sum go izneverila i deka jas nego ne go sakam. A pri toa ne saka toj da priznae deka mene me povredil i me isplasil so negovo ponasanje , na kraj od cel muabet site misle deka jas sum kriva deka toj nema edna troska krivica vo toa. I sega jas go sakam ali ne mozam da povratim negova doverba, me poluduva ne znam sto da pravam???? :envy:
     
  8. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Leleee da znaete kako sakam da mu vratam za toa sto mi go napraviii. Sekoja vecer razmisluvam ama nisto interesno ne mi paga na pamet, poso ako i jas go napravm istoto sto i toj ke znae deka ne e nisto licno tuku samo zatoa sto sakam da mu vratam so ista mera. Zaci ako veke mu vrakam sakam da go pecnam tamu kade sto najveke go boli :devil: za da vidi kako mi bese na mene. A i na slicni temi sto citav na forumov poveke devojki imaat vakvi problemi....pa dobro sto im e na ova maskive jas ne mozam da razberam? A sigurno ako ne go fatev on uste ke si se dopisuvase so taa K***** i uste ke me lazese :(
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Хмммм, покажи му дека не е интересен веќе, биде многу ладна и не го прашувај за ништо ни кај е ни шо праи, на се одговарај со аха, ок, да, добро :D
    Ако користиш фејсбук направи некој лажен профил или некој другар што тој не го познава замоли да ти праќа некои флертувачки пораки и да ти дели комплименти, да види како е кога за тебе се интересираат, ако не ти го знае пасвордот остави се уклучена од кај него сигурно ќе провери...
    Друго нешо не ми паѓа на памет во моментов хихи :D
     
  10. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Znaci skroz mi se izmesani cuvstvata sprema nego...i go sakam i ne go sakam, mu veruvam i ne mu veruvam, ponekogas mnogu me nervira a ponekogas e epten mil ama sigurno znam deka SAKAM DA MU VRATAM :devil:
    Kazete nekoja ideja, nesto ostro ]:) sto sugurno pali? :D Auuuuuuuuuu ima da pati i da strada kako jas sto stradav :devil: :devil: :devil: tnx mims :*
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Знаеш и јас исто така се осеќам спрема дечко ми, ај ќе смислиме нешо :D
     
  12. lolicka

    lolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    Ова пали дефинитивно ;) инаку и јас ја изгубив довербата и сега само кај си и на се и сешто сум љубоморна дури и самата себеси не се поднесувам,кога имам таков испад ми иде се да му накажам а кога е пред мене неможам пуста јас устата неможам да ја отворам,ќе се расплачам п.с рикла сум у принцип :) ама мора бе луѓе да пројдам низ ова преку глава ми е да се замарам зш ова е вака или онака...имаше тука некој совети шо ме свестија малку ама аман брее неможам бел ден да видам,да има еден ден еве ќе си речам не се замарам ама неможам бе како сенка те следи неговата глупавост и неразмисленост за било шо зборувам и ете те вади од такт и јас се рушам пред мене со сите се карам а зошто незнам :fubar: :^)
     
  13. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    kako da mu veruvam povtorno !?

    zedno sme veke 2 godini, pred izvesno vreme mi kaza deka me ima iznevereno so bivsata, od togas non-stop se smonevam vo nego, pocnuva da se gubi ljubovta sto ja custvuvam, pa duri i ne sakam da imam seks so nego . . .
     
  14. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Се е до твојата глава и како ти размислуваш на тоа негово изнерверување. А кога било тоа, дали во почетокот на врската или сега сега врската ви станала сериозна? Ако он се мувал со бившата во почетокот на вашата врска нема потреба многу да се грижиш за тоа, ама ако ја направил таа глупост сега треба да седнеш и да направиш сериозен муабет со него и да видиш дали он уште осеќа нешто за неа, ако осеќа подобро да ставиш крај бидејќи ако она му даде некој знак дека уште има шанса за нив двајца верувам дека он ќе потрча кај неа...Затоа размисли убаво и направи си сериозен муабет и одлучи што ќе правиш понатака, но сепак не суди пред време. сепак врска без доверба не е врска :*
     
  15. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    toj me izneveril posle 1god i 3 mesece, ama me uveruva deka toj bil so nea onaka i deka bil samo 2 pati, bigejki "svatil" deka mu znacam, a isto taka nea i kazal deka taa e 2-ra, a jas 1-va i deka zaradi nea nema da me ostavi . ..
     
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Некогаш кога вараш ти текнува што беља си направил и сфаќаш колку го сакаш партнерот . Ако не му веруваш џабе си со него . Размисли дали можеш да бидеш со него со фактот дека те варал . Ако не можеш да го прифатиш тоа , тогаш не вреди да се измачуваш .
     
  17. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    i jas za toa razmisluvam poslednite nekolku dena, ama ne znam so ke bidi...
     
  18. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Гледај он сам ти признал дека направил глупост заради која се кае... Он да имал посериозни намери со неа немал да ти признае тоа е сигурно, ама никогаш неможеш да бидеш 100% сигурна така? Затоа послушај ме, направи си сериозен муабет со него, кажи му како се осеќаш после ова негово глупирање, ама немој да го одбегнуваш, без да му дадеш причина за тоа ... После муабетот самата ќе си увидиш дали он навистина не планира ништо со неа повеќе, никој не го знае дечко ти од ти самата бидејќи како што кажа имате врска од 2години и можеш сама да процениш кога те лаже, кога е чуден, кога крие нешто... Со среќа :*
     
  19. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    http://forum.femina.mk/vrski/izgubena-doverba-t1281/ ---- друга таква тема, прочитај ги мислењата од девојките што ги напишале таму! Дупла е темава, па може администраторите да ја спојат.

    Инаку, на темава мое мислење е дека прво треба да си си на чисто дека можеш да му го простиш тоа. Ако не можеш, тогаш постојано ќе ти биде некаде во мислите, ќе ти создава омраза кон него, постојано ќе се карате и на крај ќе ја уништиш врската.
    Затоа, ако си спремна да му простиш и заборавиш на тоа, ако него му е искрено жал и се кае, ако се труди да ти направи да ти биде полесно, тогаш можеш да се обидеш да заборавиш на тоа. Но мораш да си на чисто со себе! Никако да не му простиш, а потоа да не можеш да си простиш на себе. Во тој случај, постепено ќе се врати довербата и сосема можеби ќе заборавиш на тоа.

    А ако постојано ти е во мислите неговото изневерување, само полека ќе тоне таа врска, затоа најдобро стави и крај сега, оладете се, нека ти помине лутината и разочарувањето. Дури потоа, можеби ќе можете да почнете од почеток или пак сосема ќе се разидете, а ти ќе си најдеш некој кој целосно ја заслужува твојата љубов и доверба.
     
  20. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    fala za odgovorite ... ke ve izvestam so ke se sluci :)