Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

 1. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Ја отворив оваа тема да позборуваме малку околу тоа кога излегувате со дечкото/сопругот, дали се држите за рака, одите гушнати двајцата, ве гушка само тој или само вие, или пак одите еден покрај друг?
  Што мислите за повозрасни парови кои одат за рака или гушнати и дали би сакале и вие за неколку години да бидете во таква ситуација кога ќе излегувате со сопругот?
  Јас неможам да замислам да одам онака само покрај дечко ми. Ние најчесто се држиме за рака или ме има гушнато тој.
  Ајде очекувам ваши мислења. ;)
   
 2. milk.honney

  milk.honney Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  22
  за рака..гушната се осеќам ко да ме има врзано...вака за раче полежерно е :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  501
  Или се гушкаме двајцата или се држиме за рака.
  Мило ми е кога гледам и повозрасни парови гушнати или за рака. Чувствувам дека уште се сакаат. Глупаво ми е кога сопружниците одат еден крај друг како да се странци. И би сакала секогаш да си одиме така гушнати... ммм прекрасно се чувствувам. :)
   
  На karak и gami им се допаѓа ова.
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Зависи каде одиме
  ако се брзаме за некаде- за рака се држиме
  ама обично не се брзаме :) си одиме полека гушнати и во меѓувреме кратки бакнежи :*
  А кога ќе видам баба и дедо гушнати срцето ми се исполнува ,многу ми се слатки,
  цел живот за рачиња си се држат душички :inlove:
   
  На Godislovee, KittyCat84, CuteLittleGirl22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.506
  Јас со другарите и другарките цел живот гушната одам не па со дечко...
  И тоа секогаш ме чудело, штом не видат гушнати одма етикета дека сме во врска :^)

  Најдобриот другар мој од бебе, пред неколку години се пресели од земјава, и викендов ми дојде на гости за Таксират. Бевме заедно 24/7, неможевме да се изнагушкаме, секогаш спиеме заедно, и и покрај тоа што сите знаат дека сме како брат и сестра повторно имаа однос како да сме во врска. И веќе навикнавме, не се ни докажуваме... :)
  Ако е гушкањето репер дали си со некого во врска тогаш ние цел живот сме :wasntme:
   
  На gami и wolf4e им се допаѓа ова.
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.326
  кога сме во брзање воопшто не се држиме,за излегување онака шетање во град за рака,а гушнати никогаш,не можам така да шетам не ми е пријатно движењето :D а нема ништо поубаво од стари луѓе фатени под рака :inlove:
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 7. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  774
  се држиме за рака и се гушкаме... :inlove: :inlove:
  неможам да сватам кога некој е со некого во врска или во брак а кога шетаат како пријатели да се одат одвоено.. :^)
  мајками и таткоми имаат по 45 години па сеуште се држат за рака .. :D
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Ние дури и од работа кога си идеме дома се држиме цел пат за рака, а за излегување да не стане збор :!: Инаку за некои свечени пригоди го држам под рака :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.835
  Пол:
  Женски
  Секогаш се држиме за рака, повремено ќе се гушнеме, па пак за раче и така...
  Ако одиме така еден до друг, значи сме се искарале нешто. Никогаш, ама никогаш не одиме така одделно.
  Мерак ми е кога гледам повозрасни парови, така држејќи си се за рака :)
  Моите се уште така си одат.
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  203
  Па и за рака и гушнати, кога како :) А во меѓувреме пролетува и по некој бакнеж :* Некогаш имам навика и да му речам бутни тоа раката во џеб и да го фатам под рака, како што се држиме со другарките :lol:
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 11. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Скоро секогаш кога сме искочени сме гушнати или се држиме за рака. :$
  Али има моменти кога ќе се испокараме за нешто,или ќе му се налутам и во тој момент си ги ставам рацете во џеб,и го предупредувам да се тргне најмалку 3 чекора од мене! :rofl:
  Иначе многу ми е мило кога ќе ги видам моите родители како и покрај толку години во брак,секогаш кога се искочени,бидејќи практикуваат секоја сабота,недела да отидат на прошетка,секогаш се гушнати и насмеани.. :D
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.426
  Допаѓања:
  71.615
  Пол:
  Женски
  Зависи од ситуацијата. На пр. кога сме со уште еден , не се држиме за рака зошто ни е глупо, да не се чувствува 3от лошо. Се прегрнуваме некогаш, ама не ми е пријатно за движење. За рака кога,како. Најчесто одиме тој рацете во џеб, и мојата кај него во џеб. Се топлиме де, надвор ладно е :lol:
  Инаку секогаш се восхитувам кога ќе видам стари луѓе фатени за рака, ма од километар се гледа дека сеуште се сакаат. Често му велам ете вака сакам јас и ти за 50 години.
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Претежно се држиме за рака.
  Понекогаш кога шетаме, чисто на прошетка, знаеме да си се гушнеме и да си разменуваме кратки бакневчиња, да си се смешкаме... Ама мене најубаво ми е кога ќе ме фати за рака, оти ептен сум помала од него па уште да се обеси на мене :lol: , па посебно на штикли ако сум, ич не ми е згодно така, како во дупки да газам :D
  А одделно никогаш не одиме.
  Ама има еден проблем :D ретко одиме пешки, се' со кола сме :D
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  И за рака и гушнати, ама одвоено никако :P Иако гушнати е поотежнато одењето(зашто тој е 3 километри повисок од мене), јас обожааавам да се пикнам и изгубам во прегратката..а и тој не се буни ;) :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  373
  Секогаш се држиме за рака! Ретко гушнати зашто е потешко одењето...поситна сум од него доста...па изгледа како како да ме нема :lol: Обавезно успат има по некое бакнеж е тогаш ме гушка он! А зимско време кога шетаме најчесто рацете во неговиот џеб..ладничко е ;)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Мама и тато одат за рака фатени секогаш :D :inlove: и немате поим колку ми е мило тоа :)
  Јас и дечко ми се држиме за рака најчесто, некогаш за половина ме преграбува, и така си оди до мене :D Али пошто најчесто сме в кола, кај и да одиме, за рака сме само две минутки дур не влеземе кај што одиме :D
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 17. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  291
  Ако е ладно може да го гушнам,ама како и да е претежно се држиме за рака,поубаво ми е некако,послободно се осеќам :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 18. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  обавезно за рака посебно зимно време да не се лизнеме :D :D :D а кога сме лути не еден до друг,туку едно метро растојание :D :D
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  5.255
  Искрено мене ме нервираат такви лигави работи. Многу ретко го фатам под рака, оно сега и да сакам неможе затоа што некој од нас го држи детето ама и кога сме сами, фууууууууј не бива.
  Многу ми е тоа лигаво и безвезе, демек многу се сакаме бла,бла, бла...приказни за мали деца
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.635
  Допаѓања:
  54.616
  Пол:
  Женски
  Ајјјј ние изгледа сме вид што изумира. Никогаш не сме се држеле за рака :?:
  Немам таква навика, некако ми е... што знам... Си одиме најнормално еден крај друг.
  Кога ќе ми дојде мило ќе го изгушкам кратко, ама некоја посебна интимност во јавност не покажуваме. На пријателите им сме чудни, а чудно е и тоа како сме погодени јас и тој за овие работи.
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.