Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

 1. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Скоро секогаш се држиме за рака.
  Може од време на време да се гушнеме, ама цело време гушнати залепени како сијамски близнаци не.
  А одење еден покрај друг никогаш.
   
 2. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  4.695
  Пол:
  Женски
  Паа некогаш знаеме да се гушнеме, ама најчесто за рака или еден до друг (последново најчесто, едноставно се задлабочуваш во некој муабет и забораваш и на раце и на се) :lol:
   
 3. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Машки
  Секогаш гушнати
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  170
  Пол:
  Машки
  Зависи, ако разговараме на сериозна тема одиме еден покрсј друг, ако разговараме за планови за во иднина, се држиме за рака, а ако ни фалело блискост, сеедно дали е емкционална или физичка, тогаш одиме гушнати и си ќутиме.....не е пи шаблон секогаш вака, али отприлика.....
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.354
  Допаѓања:
  126.055
  Пол:
  Женски
  Скоро секогаш се држиме за рака освен ако проаѓаме на некои места кај шо може татко ми да се појави, ако знам дека таму се движи тој ден (уште не знае дека имам дечко, па да не ја комплицираме). :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На Kimberly11 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Секогаш се држиме за рака и понекогаш гушнати, ама долго време така да одиме не. За рака ми е најубаво :angel:
   
 7. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.372
  Пол:
  Женски
  Секогаш држеј ќи се за рака, освен ако му сум лута:^)
   
 8. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.042
  Допаѓања:
  18.144
  Пол:
  Женски
  Никогаш не се држиме за рака туку идеме еден покрај друг и се смееме ко ненормални,а понекогаш гушнати :rofl::inlove:
  @Dream-Girl исто,и не планирам да им кажам глупо е.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  10.194
  Пол:
  Женски
  За рака,гушнати како ќе ни е мудот така
   
 10. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.116
  Пол:
  Женски
  Како идете на топлово гушнати не ми е јасно. :|
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
  Сегде кај што можам да го префатам и да се опнам на него, така.
  Порано многу се срамев да одиме за рака затоа што се криевме од моите дома и некако нѝ стана навика да одиме еден покрај друг, ама си се фаќаме и за рачиња и јас го префаќам на горниот дел од раката, така ми е интересно дека мнооогу пониска од него. Циркуз.:rofl:(facepalm)
   
 12. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
 13. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  за рака се држиме :D ама кога си фалиме "ме зема под рака" :$ ги сплеткуваме прстите и го бакнувам :*
   
 14. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.145
  Допаѓања:
  49.744
  Обично за рака, а многу ретко гушнати.