Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

 1. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.156
  Допаѓања:
  4.933
  неможам да замислам да сум покрај него да сеткаме а да не се држиме за раче :lol: буквално секогаш само што излагаме од кола за некаде ми вика дај ми раче. некако ми е убаво, мило, слатко..... не дека преку раката се манифестира љубовта туку поврзаноста на двајцата. а за гушкање не се гушкаме некако тешко се движам така :rofl: :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Епа еве, со последниот после месец дена се шетавме држејќи се за рачињааа :D Немам навика да се држам за рака со момче, практикувам одејќи еден до друг. А па кога ќе ме гушне и така да идеме многу ми е мучно. Цела рака над мене, како што сум јас малечко нискично и тој ќе се опне на мене. ААа, нема! ]:)
  Краен одговор, еден крај друг. Зависи кога ќе напне тој, може и за раче да го фатам. :lol:
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  389
  Најчесто се држиме за рака,обожавам кога се шетаме така.Понекогаш може да има некој излив на емоции и гушкање,но не претерано лигавење.Несакам лигаење во јавност,некако ми незгодни,иако одсекогаш не сум мислела така.Е кога сме скарани или се лутиме нешто одеме еден покрај друг,но лутината не ни трае многу па пак се фатиме за рака.Штознам така ми е најубаво... :inlove:
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
  Или се гушкаме и двајцата или се држиме за рака.. Многу ми е мило кога ќе видам постари парови како шетајќи се држат за рака, многу ми се слатки :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  622
  Скоро секогаш се држеме за рака! Кога одиме гушнати се чувствувам неудобно, стегнато, или ќе ми биде жешко или ќе ме скуба несакајќи по косата :doh: , и затоа одбивам да одиме гушнати!
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  Си се држиме за раце секогаш, во овие престудени денови двете раце одат во еден џеб :D
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 7. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Секогаш одиме фатени за рака .... Ако сме нешто скарани или лути одиме еден до друг ама тоа трае 1-2минути :D :D .... А понекогаш одиме и гушнати каде што разменуваме и по некој бакнеж :$
   
 8. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Најчесто за рака.Никогаш не одиме само еден до друг, дури и налутени се држиме уште. Гушнати е тешко да се движиме со оглед со е два метри па и ќе ме нема мене.. :)
   
 9. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Преплетени :inlove: најчесто фатени за рака. И на неколку минути се бакнуваме, нема нема па пак :* . Некогаш го зафркавам му викам сеа ќе те фатам за к..ч..о а он туп го гледаш лефтерно ја става неговата рака на моето газе. П.С. Мислам дека никој не не гледа :tmi: :wasntme: :$ !
   
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.773
  Имав еден дечко на грб ме качуваше, јас штиклите во рака, тој мене на грб и така шетавме - оптан топтан кисело млеко! :)
  Кога беше популарен филмот за Амели, а јас тоа време живеев во дотичната држава, имав стар точак и секогаш со точак излегувавме, немаше ни потреба за раце да се држиме. Чисто си го фуравме филмски излегувањето, токму како во филмот. И им свиревме на сите по пат.

  Инаку ова држењево за раце ми доаѓа природно по инерција кога си во врска со некој.
  Ама на грб некој да ве носи, поготово кога ве болат нозете, е тоа е веќе љубов :)

  Наредна цел ми е да ме качи на гидан на точак или со тротинет да ме вози. Еееехеј романтики. И тоа интересни :) Имам и јас право да бидам дете па. Само малку, сепак сум дама на ниво :lol:
   
  На Marilyn-Monroe, caroline.costa, Offspring и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.683
  За раченцата фатени :inlove:

  Пирамитке, е љубов е било тоа твоето... На грб те носел :^) :rofl:
   
 12. cupidsarow

  cupidsarow Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  13
  за раце ...понекогаш но многу ретко гушнати...:)
   
 13. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.667
  Допаѓања:
  19.341
  Пол:
  Женски
  Најчесто одиме држејќи се за раце, а понекогаш се случува и гушнати ( ама така побавно одиме) :D
  Инаку, кога видам некој возрасен пар како се држат за рака, убаво ми е, си мислам дека се уште се заљубени еден во друг и после толку години. Би сакала еден ден така да шетам и јас со мажот ми :lol:
   
 14. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Никогаш не сме се држеле за рака нити па гушнати :$ некако не ми е убаво,најчесто јас под рака ќе си го фатам и така си шетаме :)
   
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  18.317
  Пол:
  Женски
  За рака најчесто, навика...
   
 16. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Па и за рака фатени и некогаш гушнати,а кога е поладно за рака фатени ама кај него во џеб. :D Некогаш кога ќе не трефне 'жута минута' ме носи во раце или на грб :rofl:
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.692
  Допаѓања:
  103.453
  Оди позади мене.Во гз ме гледа и пази да не ме грабне некој.
  Грижлив е,тоа е.
   
  На Smell.Of.Wickedness, innablood, GeorGinnA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.891
  Леле пираМитката ме изнасмеа! ПираМитке, замислувам како те вози на точак, а ти седиш на рачки! Немаш поим која анимација ми е во главава :rofl: :rofl:
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.773
  Оффиии, позади си седев какви рачки! На рачки е опасно, еднаш ќе полетав ласта! Позади де знаеш дупето како те боли и те тресе сегде по калдрми. Ај кажи дека не е убаво! :)

  Ама ако те смее анимацијата, ти ја подржувам! Баш би сакала во главата да ти влезам сега :D
   
 20. pinky05

  pinky05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  Секогаш се држиме за раце а кога ке ме гушне се чувствувам најубаво :) а кога е зима во навика ми е да ги го пикнам рачево мое во џеб неков и да му го фатам рацето негово:)