Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

 1. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  661
  Под рака најчесто. Знае и да ме гушне.
   
 2. Idiotka90

  Idiotka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  35
  Со дечко за рака најчесто али одење за рака на постари години ми е одвратно, мразам коа ке видам некои на 50 години за рака фатени.
   
 3. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Па ние најчесто одиме за рака фатени или некогаш кога ми е мачно го држам под рака :lol: не одиме гушнати оти иста висина сме па не ми е згодно некако али некогаш ме држи за половина :D и многу ми е убаво кога ќе видам 2 стари фатени за рака или гушнати онака заљубени како кога биле млади тоа е многу слатко :lol: и јас сакам така да биди кога ќе остариме со дечко ми хухухух (мислам тогаш ќе ми биде сопруг) :rofl:
   
 4. Springy

  Springy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  521
  Повисок е од мене, па обично раката му е на моето рамо :)
   
 5. ma4e-94

  ma4e-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  42
  кога одиме некогаш сме гушнати...некогаш за рака(ама поретко)...во главно сме гушнати подобро е така за да летаат и бакнежи :D кога сме скарани само одиме еден покрај друг...и тој момент го навистина мразам :(
  најубавко е да ме гушне и да одиме! :nod: :nod: :nod: :l: :l: :l: :l: :*
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
  Па одиме еден до друг или евентуално за рака или па ако е ладно под рака.
  Гушнати никогаш ... стегнато се осеќам.

  Сепак секогаш зависи од расположене.

  Пример синоќа одеше пред мене а јас позади него го сопкав и му мавав боксови делејќи му комлименти како: стоко, говедо, гомно, тиквар, смрдле, лигле, коњ, теле, вол, глупчо и така се додека не ме испрати до мојата улица :D :D :D :D Па си го бацив и домче си влегов :rofl:
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Секогаш одиме гушнати. Обожавам кога ќе ме гушне и ќе се изгубам во неговите прегратки :inlove:
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Како ќе ни текне некогаш за рака, некогаш под рака ко старине баби и дедовци :D, често и еден до друг идеме, некогаш и гушнати. Како ни дојде. Ама не сме од тие искачаш од кола и пружаш раче да те фати, некогаш и ич нема за рака да се фатиме.
  Зависи како сме расположени :lol:
  Среќа ретко се караме иначе во тие случаи одалеченост 10 метри минимум! :!:
   
 9. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  Најчесто одиме еден до друг фатени за рака или под рака.Ретко некогаш одиме гушнати.А кога сме скарани одиме оддалечено еден од друг :lol:
   
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  6.373
  Пол:
  Женски
  со дечкоми ретко кој може да не виде како одиме пешки човекот не слегува од кола боже мој :D а кога одиме до кафич или некаде на јадење во некој ресторан јас го фаќам под рака и така интересно ми е се смешкаме абе пафнати сме цели необичен пар сме интересно ми е :wasntme:
   
 11. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  За рачиња :D :inlove: повремено ќе се гушнеме ама не можам така цело време тогаш одиме 2 саати а нејќам да се влечам по улици посебно кога температуриве се леденца :D :D :D Јас понекогаш сакам да одиме еден до друг некако покомотно ми е :D ама не сака навика си е навика :) :inlove: :inlove: :inlove:
   
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  За ракаа..некогаш и гушнати,ама на него најчесто раката му се укочува :D
   
 13. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.642
  Значи зависи како ќе ни текне, знаеме да се фатиме за рака но не сме навикнати па ни е чудно, некогаш одиме еден крај друг, многу ретко гушнати а најчесто јас го фаќам под рака, бидејки така ни е најдобро и најубаво на двајцата според висината, тој е доста повисок и кога се држиме за рака фактички се тегнеме. :D А инаку тој е стока масивна од 1,90 а јас едвај 1,70 и жгуљаво и штом ме мрзи или нешто ме боли ќе ме крене у раце и гајле си нема, ко играчка да си носи. :$ :lol:
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Епа ова зависи од тоа каде одиме и со кого сме.. Ако одиме на пешачење секако дека одиме еден до друг, или пак ако сме со некој другар другарка кој што е сам исто така одиме еден до друг, ради друштвеност. Ако сме поголема група и има и други парови и на излегување најчесто се држиме за раче, а поретко и гушнати одиме ако релацијата е мала дека кога си гушнат не е исто како врзан да си дур го усогласиш одењето
   
 15. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  190
  Секогаш одиме фатени за рачиња, а кога е мнооогу ладно ја ставам раката кај него во џебот од јакната :D
   
 16. missperfect

  missperfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  56
  Понекогаш еден покрај друг,понекогаш фатени за рака,но ретко гушнати :D Многу е повисок од мене и ме гушка само кога ќе осети дека ми е срам или слично,така да гушкањето кај нас има заштитиничка улога.Мене најубаво ми е кога го држам по рака или за рака,така се осеќам ептен убаво.А ептен ми е убаво на душата кога ќе видам постари луѓе како си се држат за раце,ептен ми се слатки ;)
   
 17. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.468
  Допаѓања:
  3.764
  Пол:
  Женски
  строго за рачиња :D :D
   
 18. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  од стан до кола никако сепак е три чекора :lol: ама кога шетаме обавезно за рачиња :inlove:
   
 19. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  најчесто гушнати или за раче.
  еден покрај друг никогаш :)
   
 20. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.623
  Секогаш за рака, понекогаш и гушнати