1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

  1. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Под рака најчесто. Знае и да ме гушне.
     
  2. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Со дечко за рака најчесто али одење за рака на постари години ми е одвратно, мразам коа ке видам некои на 50 години за рака фатени.
     
  3. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Па ние најчесто одиме за рака фатени или некогаш кога ми е мачно го држам под рака :lol: не одиме гушнати оти иста висина сме па не ми е згодно некако али некогаш ме држи за половина :D и многу ми е убаво кога ќе видам 2 стари фатени за рака или гушнати онака заљубени како кога биле млади тоа е многу слатко :lol: и јас сакам така да биди кога ќе остариме со дечко ми хухухух (мислам тогаш ќе ми биде сопруг) :rofl:
     
  4. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    Повисок е од мене, па обично раката му е на моето рамо :)
     
  5. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    кога одиме некогаш сме гушнати...некогаш за рака(ама поретко)...во главно сме гушнати подобро е така за да летаат и бакнежи :D кога сме скарани само одиме еден покрај друг...и тој момент го навистина мразам :(
    најубавко е да ме гушне и да одиме! :nod: :nod: :nod: :l: :l: :l: :l: :*
     
  6. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Па одиме еден до друг или евентуално за рака или па ако е ладно под рака.
    Гушнати никогаш ... стегнато се осеќам.

    Сепак секогаш зависи од расположене.

    Пример синоќа одеше пред мене а јас позади него го сопкав и му мавав боксови делејќи му комлименти како: стоко, говедо, гомно, тиквар, смрдле, лигле, коњ, теле, вол, глупчо и така се додека не ме испрати до мојата улица :D :D :D :D Па си го бацив и домче си влегов :rofl:
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. GiaMarie

    GiaMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    40
    Секогаш одиме гушнати. Обожавам кога ќе ме гушне и ќе се изгубам во неговите прегратки :inlove:
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Како ќе ни текне некогаш за рака, некогаш под рака ко старине баби и дедовци :D, често и еден до друг идеме, некогаш и гушнати. Како ни дојде. Ама не сме од тие искачаш од кола и пружаш раче да те фати, некогаш и ич нема за рака да се фатиме.
    Зависи како сме расположени :lol:
    Среќа ретко се караме иначе во тие случаи одалеченост 10 метри минимум! :!:
     
  9. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Најчесто одиме еден до друг фатени за рака или под рака.Ретко некогаш одиме гушнати.А кога сме скарани одиме оддалечено еден од друг :lol:
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    со дечкоми ретко кој може да не виде како одиме пешки човекот не слегува од кола боже мој :D а кога одиме до кафич или некаде на јадење во некој ресторан јас го фаќам под рака и така интересно ми е се смешкаме абе пафнати сме цели необичен пар сме интересно ми е :wasntme:
     
  11. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    За рачиња :D :inlove: повремено ќе се гушнеме ама не можам така цело време тогаш одиме 2 саати а нејќам да се влечам по улици посебно кога температуриве се леденца :D :D :D Јас понекогаш сакам да одиме еден до друг некако покомотно ми е :D ама не сака навика си е навика :) :inlove: :inlove: :inlove:
     
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    За ракаа..некогаш и гушнати,ама на него најчесто раката му се укочува :D
     
  13. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Значи зависи како ќе ни текне, знаеме да се фатиме за рака но не сме навикнати па ни е чудно, некогаш одиме еден крај друг, многу ретко гушнати а најчесто јас го фаќам под рака, бидејки така ни е најдобро и најубаво на двајцата според висината, тој е доста повисок и кога се држиме за рака фактички се тегнеме. :D А инаку тој е стока масивна од 1,90 а јас едвај 1,70 и жгуљаво и штом ме мрзи или нешто ме боли ќе ме крене у раце и гајле си нема, ко играчка да си носи. :$ :lol:
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Епа ова зависи од тоа каде одиме и со кого сме.. Ако одиме на пешачење секако дека одиме еден до друг, или пак ако сме со некој другар другарка кој што е сам исто така одиме еден до друг, ради друштвеност. Ако сме поголема група и има и други парови и на излегување најчесто се држиме за раче, а поретко и гушнати одиме ако релацијата е мала дека кога си гушнат не е исто како врзан да си дур го усогласиш одењето
     
  15. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Секогаш одиме фатени за рачиња, а кога е мнооогу ладно ја ставам раката кај него во џебот од јакната :D
     
  16. missperfect

    missperfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    60
    Понекогаш еден покрај друг,понекогаш фатени за рака,но ретко гушнати :D Многу е повисок од мене и ме гушка само кога ќе осети дека ми е срам или слично,така да гушкањето кај нас има заштитиничка улога.Мене најубаво ми е кога го држам по рака или за рака,така се осеќам ептен убаво.А ептен ми е убаво на душата кога ќе видам постари луѓе како си се држат за раце,ептен ми се слатки ;)
     
  17. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    строго за рачиња :D :D
     
  18. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    од стан до кола никако сепак е три чекора :lol: ама кога шетаме обавезно за рачиња :inlove:
     
  19. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    најчесто гушнати или за раче.
    еден покрај друг никогаш :)
     
  20. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Секогаш за рака, понекогаш и гушнати