Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

 1. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  за раакаа а некогашш и гушнати :)
   
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Најчесто за рака, но се случува и гушнати. :)
   
 3. Estranged

  Estranged Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  5.356
  Обично се држиме за рака, чат пат и гушнати си одиме и многу ми е убаво така, се осеќам некако заштитена... А кога че видам постари луѓе што се шеткаат фатени за рака, ми затреперува срценцето, некако почнувам да верувам дека постои љубов до крајот на животот и дека таа може да ги совлада сите препреки.... Би сакала и јаса за 30-40 години да имам некој со кој ќе шетам гушната.... ако се најде некој што ќе може да ме трпи толку долго :lol:
   
 4. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Најчесто одиме за рака и повремено си се гушкаме :)
   
 5. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
  Ние нон стоп се држиме за раце, гушнати да..но само ако не е жешкко. Ако е жешко се шалиме бегај таму, не умарај топло ми е....Али, рачињата никако не смеат да не се заедно. :lol: Али оправдано ни е тазе сме....
   
 6. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  За рака најчесто, а во зима знам да го фатам и под рака што се вика, поблиску и потопло да ми биде :lol:
   
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Најчесто за рака, но сака и да ме гушка а мене ме нервира бидејки ми тежи и ми е жешко. :D
   
 8. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.177
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  секогаш за рака, понекогаш и гушнати ..
   
 9. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.320
  Или гушнати или за рака .
  Најчесто ,ако е многу жешко не одиме гушнати ,или само ќе се гушнеме накратко и после ќе се фатиме за рака .
  А да одам одвоена од дечко ми ,некако смешно ми е.
  Па дечко ми е за да го гмечам ,а не да се луфтира покрај мене :lol:
   
 10. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  334
  Па за рака се движиме, ако не се држиме за раце сме лути сигурно :)

  А гушнати не одиме, некако чудно ми е.. Од време на време може да стави раката преку мене ама не да одиме така.. :)
   
 11. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.742
  Допаѓања:
  119.126
  Најчесто излегувавме за рака.
  Знаеше некогаш и да ме гушне, ама поретко , бидејќи не ми одговараше така да одиме, некако ми сметаше. :lol:
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Секогаш одиме за рака, задолжително. :lol: Исто така и гушнати, ама само ако не ни е многу жешко.
   
 13. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.583
  Допаѓања:
  21.656
  Пол:
  Женски
  Скоро секогаш за раце се држиме :inlove: :inlove:
   
 14. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  73
  за рака најчесто мн ретко еден до друг ако е премногу зешко
   
 15. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
  и кога е ладно и кога е жешко за рака
   
 16. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  167
  Го држам цврсто за рака...како да го чувам да не ми избега :D
   
 17. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Фатени за рака сме постојано. Некогаш случајно, на помала релација, знаеме да идеме еден крај друг. А гушнати, т.е тој мене да ме гушне, не сакам, и никогаш нема да посакам, затоа што ми е преглупо, се чувствувам како Комита за време на 1903, а и незгодно ми е во одот. Не знам луѓе како можат така гушнати да одат. :?:
   
 18. wild.cat

  wild.cat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  28
  за рака..во ретки случаеви гушнати :)
   
 19. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  764
  За рака најчесто. Само ако сме налутени еден до дру :tmi: г. Гушнати понекогаш, но му ја тргам раката бидејќи ми е чудно така кога одам :!: .
   
 20. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  475
  За рака најчесто. Излегуваме од дома или пак од кола и нормално навика ни стана да се фатиме за рака :!: понекогаш кога стоеме некаде има навика овој мојот да ме фати за половина. :)