1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

  1. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Најчесто гушнати. Ако пешачиме подолго време обично ме заболува раката така да го држам, па се тргам и го фаќам за рака. А никогаш не одиме само така еден покрај друг, дури ни кога сме налутени :!: .
     
  2. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски

    Речиси секогаш одиме гушнати еден со друг, некогаш знае само он да ме гушне а мн ретко се држиме за рака и тоа е најчесто кога брзаме, додека пак да одиме еден до друг се случува само кога еден од нас нешо се ку*чи ама тоа е да не кажам еднаш годишно.

    За повозрасните парови па ок ми е, помило ми е да ги гледам гушнати или за рака фатени а не да одат само така, дури можам да кажам дека ми е помило нив да ги гледам така не младите, убава е сликата кога гледаш дека речиси цел живот го поминале заедно и сеуште има некаква топлина меѓу нив
     
  3. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Секако. Комбинираме.
    Де за рака, де ќе го гушнам, де ќе ме гушне, па после не ни е удобно да одиме така, па пак за рака, па некогаш само еден до друг..
    А во лето се држиме само со едно прсте, дека претопло ни е, а двајцата не поднесуваме топло.. И така..
     
  4. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Најчесто за рака. А еден покрај друг фала богу дека не, па не сме другари :)

    Им се восхитувам на постарите парови кои сеуште се држат за рака, ретки се тие кои успеваат да го одржат жарот на љубовта после толку години
     
  5. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Да не должам многу многу само кога сме скарани одиме еден покрај друг. :|
     
  6. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Најчесто си се држиме за рака кога си шетаме негде :)
     
  7. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Па ја ко двојче од 28 хуху почнав да си го држам за рака. Понекад онакви стиснати гушнати.. некад уште на ушка да му се качам. Ма пубертет ме дрма.. важно го држам..
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    дааа, секогаш кога шетаме некаде за раче се држиме или гушнати одиме... преубаво ми е :inlove:
     
  9. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Па зависи кога како :)... важно е дека цутиме од љубов, држењето за рака ... во овие ладни денови... топлите прегратки ... ммм.. :inlove:

    А за постарите парови, искрено верувајте се радувам кога ги гледам , бидејки тие застанале во времето на младоста и сеуште ги има оние чуства од првиот ден кога се запознале, аааххх љубов.... се надевам и јас со мојот иден сопруг ке останам таква како што сум сега, а и тој исто :inlove: :inlove:
     
  10. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    За рака обавезно, секогаш, а понекогаш и гушнати си одиме. Не знам како би изгледано тоа да си одиме еден покрај друг, па тоа не личи на дечко и девојка, не би сакала така. Мило ми е кога ќе видам воздрасни луѓе што си се држат за рака и ја се надевам дека така ќе ми биде :)
     
  11. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    За рака секогаш, но повеќе сакам гушнати :) :inlove:
     
  12. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Најчесто кога излегуваме одиме еден покрај друг, многу ретко одиме држејќи се за рака и тоа во гужва некаде ако сме па да не му се изгубам :lol: гушнати во јавност no way.

    Некако глупаво ми изгледа кога ќе видам некој пар, одат пред мене, па ќе застанат, па ќе се гушкаат па ќе почнат да се бакнуваат на сред пат, па ај пак тргни застани...

    Во друштвото еден пар кој никогаш не се одвојува како лепенки се, гушнати стиснати , и цело време се лапаат, без разлика кај се и пред кого тоа го прават, па наместо тие да се почувствуваат непријатно ние останатите кои ги немаме тие навики се чувствуваме непријатно, па така почнавме и излегувањата со нив да ги избегнуваме. Можеби малку не фер од страна на целото наше друштво, но сепак има време и места кадешто може да се покажуваат чувства, гушкање, бакнување... My opinion.
     
  13. CuteLittleGirl22

    CuteLittleGirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    И за рака и гушнати :) Зависи .. Понекогаш така одејќи знае и некој бакнеж да се случи,така спонтано :$ Ама во секој случај чувството е прекрасно ! :) Аххххххх I'm in love !!! :inlove: :$ :)
     
  14. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Стално се расправаме за ова,јас сакам за рака,он стално ме гушка :D Повисок е од мене и некако не ми одговара гушнати,па и уште ако сум на патичиња ептен се губам крај него :) И така најчесто јас победувам и си шетаме за рака,а еден крај друг шетаме само ако сме се потскарани за нешто е тогаш строго никаков физички контакт :rofl:
     
  15. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Некогаш гушнати, па за рака, битно скоро никогаш не сме се одделиле да одиме одвоено, секогаш постои физички допир :D

    Одиме одвоено само кога сум лута и не сакам да му го дадам рачето и се инатам, мада тоа брзо поминува и пак му го пружувам рачето :lol:
     
  16. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    За рачееее... И гушнати, ама тоа кратко, измеѓу, најчесто за рака... :D
     
  17. bal0n43

    bal0n43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    81
    За рака секогаш...е сеа вака кога е поладничко му велам да ме гушни, демек потопло ми е така :lol:
     
  18. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Секогаш се држиме некако, на ладново повеќе се гушкаме или рачето мое кај него во џепче :) А најсмешно ми е кога врне па се туткаме под еден чадор и тогаш одиме рака под рака, како баба и дедо, хаха :D
     
  19. QueenN

    QueenN Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Женски
    Најчесто за рака..Понекогаш знае да почне да ме гушка и да ме задева, зависи до расположението :D :D :inlove:
     
  20. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Еден покрај друг и за рака понекогаш. Не му придаваме некое значење за тоа... А, инаку наубаво ни е кога возиме велосипеди :D