Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

 1. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.205
  Допаѓања:
  21.122
  Најчесто гушнати. Ако пешачиме подолго време обично ме заболува раката така да го држам, па се тргам и го фаќам за рака. А никогаш не одиме само така еден покрај друг, дури ни кога сме налутени :!: .
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.305
  Допаѓања:
  2.519
  Пол:
  Женски

  Речиси секогаш одиме гушнати еден со друг, некогаш знае само он да ме гушне а мн ретко се држиме за рака и тоа е најчесто кога брзаме, додека пак да одиме еден до друг се случува само кога еден од нас нешо се ку*чи ама тоа е да не кажам еднаш годишно.

  За повозрасните парови па ок ми е, помило ми е да ги гледам гушнати или за рака фатени а не да одат само така, дури можам да кажам дека ми е помило нив да ги гледам така не младите, убава е сликата кога гледаш дека речиси цел живот го поминале заедно и сеуште има некаква топлина меѓу нив
   
 3. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.778
  Пол:
  Женски
  Секако. Комбинираме.
  Де за рака, де ќе го гушнам, де ќе ме гушне, па после не ни е удобно да одиме така, па пак за рака, па некогаш само еден до друг..
  А во лето се држиме само со едно прсте, дека претопло ни е, а двајцата не поднесуваме топло.. И така..
   
 4. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Најчесто за рака. А еден покрај друг фала богу дека не, па не сме другари :)

  Им се восхитувам на постарите парови кои сеуште се држат за рака, ретки се тие кои успеваат да го одржат жарот на љубовта после толку години
   
 5. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Да не должам многу многу само кога сме скарани одиме еден покрај друг. :|
   
 6. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.451
  Допаѓања:
  16.118
  Пол:
  Женски
  Најчесто си се држиме за рака кога си шетаме негде :)
   
 7. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.401
  Пол:
  Женски
  Па ја ко двојче од 28 хуху почнав да си го држам за рака. Понекад онакви стиснати гушнати.. некад уште на ушка да му се качам. Ма пубертет ме дрма.. важно го држам..
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  дааа, секогаш кога шетаме некаде за раче се држиме или гушнати одиме... преубаво ми е :inlove:
   
 9. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  648
  Пол:
  Женски
  Па зависи кога како :)... важно е дека цутиме од љубов, држењето за рака ... во овие ладни денови... топлите прегратки ... ммм.. :inlove:

  А за постарите парови, искрено верувајте се радувам кога ги гледам , бидејки тие застанале во времето на младоста и сеуште ги има оние чуства од првиот ден кога се запознале, аааххх љубов.... се надевам и јас со мојот иден сопруг ке останам таква како што сум сега, а и тој исто :inlove: :inlove:
   
 10. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  1.480
  Пол:
  Женски
  За рака обавезно, секогаш, а понекогаш и гушнати си одиме. Не знам како би изгледано тоа да си одиме еден покрај друг, па тоа не личи на дечко и девојка, не би сакала така. Мило ми е кога ќе видам воздрасни луѓе што си се држат за рака и ја се надевам дека така ќе ми биде :)
   
 11. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  61
  За рака секогаш, но повеќе сакам гушнати :) :inlove:
   
 12. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  149
  Најчесто кога излегуваме одиме еден покрај друг, многу ретко одиме држејќи се за рака и тоа во гужва некаде ако сме па да не му се изгубам :lol: гушнати во јавност no way.

  Некако глупаво ми изгледа кога ќе видам некој пар, одат пред мене, па ќе застанат, па ќе се гушкаат па ќе почнат да се бакнуваат на сред пат, па ај пак тргни застани...

  Во друштвото еден пар кој никогаш не се одвојува како лепенки се, гушнати стиснати , и цело време се лапаат, без разлика кај се и пред кого тоа го прават, па наместо тие да се почувствуваат непријатно ние останатите кои ги немаме тие навики се чувствуваме непријатно, па така почнавме и излегувањата со нив да ги избегнуваме. Можеби малку не фер од страна на целото наше друштво, но сепак има време и места кадешто може да се покажуваат чувства, гушкање, бакнување... My opinion.
   
 13. CuteLittleGirl22

  CuteLittleGirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  И за рака и гушнати :) Зависи .. Понекогаш така одејќи знае и некој бакнеж да се случи,така спонтано :$ Ама во секој случај чувството е прекрасно ! :) Аххххххх I'm in love !!! :inlove: :$ :)
   
 14. Bunny05

  Bunny05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  124
  Стално се расправаме за ова,јас сакам за рака,он стално ме гушка :D Повисок е од мене и некако не ми одговара гушнати,па и уште ако сум на патичиња ептен се губам крај него :) И така најчесто јас победувам и си шетаме за рака,а еден крај друг шетаме само ако сме се потскарани за нешто е тогаш строго никаков физички контакт :rofl:
   
 15. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.441
  Допаѓања:
  2.283
  Некогаш гушнати, па за рака, битно скоро никогаш не сме се одделиле да одиме одвоено, секогаш постои физички допир :D

  Одиме одвоено само кога сум лута и не сакам да му го дадам рачето и се инатам, мада тоа брзо поминува и пак му го пружувам рачето :lol:
   
 16. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  270
  За рачееее... И гушнати, ама тоа кратко, измеѓу, најчесто за рака... :D
   
 17. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  За рака секогаш...е сеа вака кога е поладничко му велам да ме гушни, демек потопло ми е така :lol:
   
 18. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  11.071
  Секогаш се држиме некако, на ладново повеќе се гушкаме или рачето мое кај него во џепче :) А најсмешно ми е кога врне па се туткаме под еден чадор и тогаш одиме рака под рака, како баба и дедо, хаха :D
   
 19. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Најчесто за рака..Понекогаш знае да почне да ме гушка и да ме задева, зависи до расположението :D :D :inlove:
   
 20. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Еден покрај друг и за рака понекогаш. Не му придаваме некое значење за тоа... А, инаку наубаво ни е кога возиме велосипеди :D