Излегувате држејќи се за рака, гушнати или еден крај друг?

Дискусија во 'Врски' започната од gami, 6 декември 2010.

 1. aleksandra33

  aleksandra33 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  zavisi so kogo kako :D so nekoj za raka so nekoj eden do drug.. glupo e gusnati da odime celo vreme
  [mod-kirilica:3r7hddif][/mod-kirilica:3r7hddif]
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  Му се качувам на ушка и го мавам со прачка по газот.
   
  На Aleks96, kika13, De-lovely и 2 други им се допаѓа ова.
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.024
  еден покрај друг, за рака, под рака, кој кај стаса таму фаќа :lol: :rofl:
  Шала на страна, уживам и се топам кога ме држи за рака :inlove:
   
 4. papilona

  papilona Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  141
  Многу интересна тема!
  Кога искачаме Јас идам напред, Он отпозади, на 2-3 чекори оддалеченост, ако се заморам и подзастанам ми мава една клоца за да ме убрза оти сака на малку растојание да биде од мене, демек слободен да се осети човекот.
  Е сега зависи: Кога одиме на гости кај неговите Он иде напред, а ја на 2-3 метри отпозади ама ми има врзано јаже за врат да не му избегам. Башка кога ќе не видат неговите така стално му викаат: Браво бе сине, што убаво си живеете!
  Ја најискрено мислам дека се ова го прави зошто многу ме сака. И на сите им препорачувам вака да ги толкуваат машките и да не им судат одма.
  Се надевам ти помогнав.
   
  На Aleks96 и De-lovely им се допаѓа ова.
 5. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Зависи кога како. :lol:

  Некогаш за рака,некогаш еден покрај друг.
  Но никогаш гушнати!Мразам гушкање по улица.Тоа ми е за за дома или некои слични пригоди,а не по улица ко 100 години да не сме се виделе. |(
   
 6. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.679
  Пол:
  Женски
  Гушнати не, али држејки за рака да :inlove: Во кола секогаш се држиме за рака. Прв пат, кога се видовме, кога тој ме пресрешна на автобуска станица и се качивме во таксито не спиравме да се гледаме и да се држиме за рака до дома. Не ни се веруваше, дека се гледаме во живо. Пред тоа све беше по интернет. И од тогаш ни остана силно држене на рацете во колата секогаш! Сега често и се случува еден крај друг, поради туркане на количката. :)
   
  На aprokovic и tinkerbelll им се допаѓа ова.
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.490
  Најчесто за рака, гушнати кога ќе ни се присака да се стоплиме :D

  [​IMG]
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Прибидејќи рацете ми се секогаш ледени и испотени (исто и нозете) партнерот мора да ме носи во раце ако сака да ме шета. Освен кога сме во диско, така секој на своја страна, ко да не се познаваме.
   
 9. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  за рака дефинитивно ..
  ме усрекува тоа иако е мала ствар , а кај повекето девојки значи многу.. :inlove:
   
 10. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.016
  Пол:
  Машки
  И за рака и гушнати,бар се додека не се подналути за нешто,но брзо и поминува,па пак ми го пружува рачето,а ако не и помине,тогаш или милум или силум :D :P
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога излегуваме се држиме за рака.Јас не сакам да одиме гушнати тоа ми пречи незнам зошто,а еден до друг одиме ама многу ретко.
   
 12. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.619
  Допаѓања:
  11.665
  Пол:
  Женски
  И ние си шеткаме за рака фатени, оти некако незгодно ми е гушнати да шетаме. Послободно е движењето кога сме за рака. Е сега, во исклучоци како на пример кога ќе пазариме од Кам, Веро или слично, и кога ќе држиме кеси во двете раце, си шетаме еден крај друг, оти нема поинакви услови :D
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сме пуштени,секогаш или сме гушнати или се држиме за рака,90% се држиме за рака.
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.342
  Допаѓања:
  18.316
  Пол:
  Женски
  Се држиме за рака. Секогаш. Не практикувам гушкање или обесување околу врат. Шетаме, треба да дишеме. Не осудувам :D си кажувам лично доживување на гушкање додека шетам.
   
 15. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  За раче, гушнати..Кога како :)
   
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  397
  Најчесто се држиме за рака, ама знаеме да шетаме и гушнати
   
 17. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  Секогаш одиме фатени за рака :inlove:
   
 18. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.206
  Допаѓања:
  21.122
  Секако одиме. И фатени за рака, и гушнати (ова почесто во зима за да ме топли, во лето не можам, жешко ми е :D ), а се случува и да си одиме само така еден покрај друг, ни фатени за рака ни гушнати.....Како ќе ни дојде :)
   
 19. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.369
  кога излегуваме се држиме за рака.. некако поубаво ми е ... освен во одредени моменти кога носиме нешто тогаш сe шеткаме еден покрај друг :) :inlove: :inlove: :inlove:
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.199
  Допаѓања:
  74.721
  Пол:
  Женски
  Ве читам и не можам да си се изначудам каков изрод ќе да сум. :D
  За разлика од повеќето, јас пак обожавам да одиме гушнати, било лето или зима. Некако посигурно се осеќам така, што знам. Најчесто он ме гушка преку рамо, а јас му се "бесам" на половини. :$
  Се држиме и за рака, ама дефинитивно гушкањето е почесто.
  Преголемо гушкало сум, шта чу. :)
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.