Форумџика на годината 2020

Излегување секаде со дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од rossonerka, 14 мај 2011.

 1. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  Се се.. ама зошто толку таинственост.. нема зошто да крие и да се срами пред народот.
  И зошто надвор од градот барал? Зар некој не треба да го види? хмммм..
  Види , ти си знаеш... Јас не би започнала врска со толку таинственост, не сте деца за да си играте топло ладно.. де нежности, де странци..
  Состанувај се но биди реална, би ти годела тебе таква врска?
  Размисли.. сепак ти знаеш најдобро :)
  поздравче :*
   
 2. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  дај му шанса не вреди на прв состанок да избрзуваш со одлуки дај му месец два можњби ке се смени ако не се знае чао притено
   
 3. samojed

  samojed Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  5
  Еве и јас имам сличен проблем се гледав со 1 дечко од различни градови бевме , ама он не беше спремен за сериозна врска се гледавме често идеше во мојот град и секој ден се слушавме редовно ме лажеше дека ме сака а јас му верував. Секогаш му велев дека сакам сериозна врска он редовно ми даваше лажна надеж дека ке имаме а кога ке дојдеше во мојот град пак бевме негде сами несакаше никој да знае дека се гледаме на сите велеше дека сме другари на почетокот неми пречеше ама после почна ижасно да ми пречи се осекав испонежено поради фактот дека несака никој да знае за нас. Ама поради фактот дека многу го сакав останав 2 години со него. И поради тоа си загубив могу ствари 1 довербата кај моите родители редовно ги лажев кај сум бидејки немав сериозна врска несмеев да кажам и самата се осекав понижено дознав дека почнал дасе гледа тајно со 1 девојка што јас го запознав. И замислете до таа ден редовно мисе птавдаше каде е со која е велеше дека неби бил со друга а сега мусе јавувам и ми велисо Женски бил повеке и јас збеснав и решив иако толку го сакав даго оставам и заборавам засекогаш. Откако помина вечерта он ми звонече цело време ама јас нему кревав никако на телефон. И цел месец нему кревав за тој месец дена почнав да се гледам ама тајно со 1 дечко од градот што могу мисе допагаше и порано се имаме мувано ама сега почнавме поредово он е фин дечко ама ете и тој несака врска замислете ми вика дека мразел гужви а со другари излегува и знам дека ме лаже замислете пред некоја вешер се случи да иимам однос со него. А он нее од тие машки што звонат на телефон и воопшто неме бара а мобилен. Јас мусе јавив ми вели дека кемисе јавел кога ке бил слободен како дамуе сеедно за дали кеме види. Сега ептен се разчарав а овој другиот дојде дури кај мене дома да ме види ама не излегов и сега му кренав на телефон и го прашав што сака од мене сака и понатаму само така дасе гледаме јас му кажав нема чшанси и пак ми звони и дури ме нарекува другарка претешко мие овој другиот од градот воопшто неме бара а кога кесе видиме само за насамо сега само за секс ке сака се плашам веке а сеуште мислам на тој другиот семие помешано ве молам за помош хелпппппппп
   
 4. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  110
  Е вака ...јас скоро и да одлучив ! Во се постои само еден проблем.Он ќе инсистира за секс , и дури ми рече Што ти е на тебе , не си мало дете . Проблемот е што и двајцата сме возрасни, јас 25 он 32. Значи не може да одбегнувам ... :| Јас сакам да му дадам шанса до крајот на годинава.Ќе толерирам, попуштам ...не знаеме што носи времето , можеби ќе ме засака па се ќе се смени, значи ќе дадам шанса.До крајот на годинава.Повеќе не.доволен период и да засакаш и да се зближиш. Четири месеци не се баш малку.Само ќе гледам поинтензивно да ни е дружењето , да можам да донесам правилна одлука.Ризик ќе е , ама тоа е животот.Ако не ризикуваш не можеш да научиш.
  А ти девојче премн. време си изгубила, една година е долг период.Не знам на која возраст си , затоа различно гледаме на нештата.Кога си помлад и да е така е посватливо.Но веќе кога си во позрелите години не гледаш исто на нештата иако фактите се слични.Позз.
   
 5. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  29
  Пoтполно си во право што си го откачила тој првиот и ќе можеш полесно да го заборавиш бидејки е од друг град а и поради другото момче. И јас сум имала такви како твојот вториот но без односи, значи се гледаме т.е се муваме знаат само мојте другарки и негови 2ца другари се криеме, не излегуваме заедно кога ќе се сретнеме се поздравуваме , а кога сакаме да се видиме се договараме на фб и тоа е тоа немаме сериозни намери и двајцата. И вие двајцата сте заедно од корис тој те искористува ти го искористуваш ... за првиот нема што да се замараш и прочитај некоја психолошка книга за љубовта :)
   
 6. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Девојче, мене ми смрди работава!!!
  Секс може, а да те видат со него не можело!!! А бе ајдее...
  А прво ти да го донесеш дома да го запознаеш со твоите, па после да му дадеш! Ама твоите претходно доообро да го подберат.
  Ајде...еден ден ќе се смееш на ова. За почеток биди ти таа што ке ги наметне правилата на игра. Ако и тебе ти е само за секс-ок терај и никој немора да ве гледа! Ама не ми личи дека е така. За мене е КОЊ некој што на прв состанок носи девојка во стан(или негде надвор од градот) и инсистира на секс( посебно во случај кога девојката не се чуствува слободно) Ти рекол„Не сме мали, мора да имаме секс“, а? Брејј интелигенција...
  Излези уште еднаш, двапати за да не ти биде криво после, ама мој совет ти е, ако неговото однесување е слично-факај штрафта дур е време!
   
 7. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Мила, ама верувај потполно те разбирам, но!!!! И двајцата!!!! ::::: надвор от твојот живот!
  Не, не може така, знаеш ли што се се прави во име на љубовта? Па овие не покажуваат ни почит, ни љубов, ништо. Епа не може на некој да си му забава.
  Не е тоа ништо добро. Најмалку болат раните кои навреме ги лекуваме. Чист рез, издржи, стави си го животот на прво место, сакај се, биди достоинствена, ке си најдеш момче кое ке те сака тебе а не само твоето тело.

  Имаш поддршка!
   
 8. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  110

  Па вака сега ...од кога се видовме ....ми се нема јавено.Два дена.Јас му пратив порака , ми врати после 7 часа, само оправдување како немал време го викале на работа ...бла-бла.
  Ок. јас не реков да се држиме за раце , да се бакнуваме јавно на цел свет од прв ден да кажеме еј видете не колку се сакаме !! И замисли ништо од тоа да не излезе.Не мора ни кај мене да доаѓа.во ред е.Ќе се гледаме, ќе имаме се ама...ќе ме носи до дома после состанокот, ќе ми се јавува секој ден ќе се зближуваме...Па ако нема и нема љубов ..не оди , нема разбирање ..друга работа е тогаш.Не мора да збори на цел свет за нас, ама ќе излеземе во друштво.Па ќе видиме што ќе донесе времето.Ама секс, интима..па странец, па нејавување , па шутнување дома со такси ...нема шанса !
  Доколку не ме побара утре ќе му ја напишам последната порака.Ја прифаќам неговата игра , ама ќе се почитуваат правилата и на двете страни. :!:
   
 9. samojed

  samojed Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  5
  Би сакала да побарам совет се гледам 2 ипол години со 1 дечко од различни градови сме врската нение сериозна имам и предходно пишано на таа тема бев скарана сега се смирив ама јас сум превише заљубена во него он знае дека го сакам многу и знае дека сакам да имаме сериозна врска многу често сме разговарале на таа тема секогаш ми вели дека ке имаме сериозна врска ама неморало сите да знаат, затоа мене иако ми пречи неговата одлука околу тоа сепак се плашам дека кего загубам ако несе придржувам кон тоа. За нова година се договаравме да бидеме заедно во неговиот град со негов другар и моја другарка и јас бев пресрекна што ке бидам заедно со него, бидејки за овие 2ипол години ниеден празник несум чекала заедно со него, ама сега имам проблем што моите родители неми дозволуваат да одам со него бидејки мајка ми знае дека врската нение сериозна и ми даде услов дека кеме пушти со него под услов он да дојде кај мене и да каже дека сме заедно. Он на тоа збесна несе сложи дури се налути како сум можела се да и кажам а мајка ми за нас, и веке резервирал за нас во ресторан и сега неможе да откаже, а моите никако не дозволуваат се плашам дека кемисе скара ако не отидам а несака он да дојде кај мене хелп ве молам за помош и другарка ми се лути бидејки поради мене прифати да иде а сега јас ако и откажам кенема да ми прости. Моите нема шанси да прифатат се додека он не дојде кај мене дома а он вели дека може само на телефон да разговара а на мајка ми тоа нее доволен доказ зада ме пушти многу се нервирам веке
   
 10. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.977
  Пол:
  Женски
  Не сме од вчера заедно, така што си ги имаме дефинирано овие работи уште одамна.
  Излегуваме во парови, излегуваме и со цело друштво, со колеги, ама ниту јас сум волна да се влечкам со еден куп мажи на кафе, ниту пак тој да седи со женски и да слуша секакви муабети.
  Се случувало и поради различен круг на луѓе кои го имаме, да излегуваме на различни страни. Ништо страшно. Што би рекла една колешка: Не сме со папочна врвца поврзани, па да не можеме да се оделиме.

  Ваквите парови кои секаде одат заедно не можам да ги разберам, ама нивна волја.
  За среќа во мое друштво немам такви.
   
  На marta.99 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 11. marta.99

  marta.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски

  имаш 24 години зарем мајка ти не ти дозволува да излезеш?? не си дете па сега ајде да дојде кај тебе за да потврди дека врската ви е сериозна мислам дека е тоа жива глупост немаш 15 години па ајде сега.. разговарај убаво со мајка ти објасни и нема зашто да не ти даде да одиш.. а ако не ти даде отиди си сама или нешто излажи дома измисли нешто кога веќе е таква работата :D
   
 12. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.628
  Допаѓања:
  14.545
  Пол:
  Женски
  секогаш кога излегувам со него излегувам тоест заедно :)
   
 13. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  си го определува времето и за дечкото и за пријателите, не би сакала ни еден од нив да се почуствуват запоставено :D
   
 14. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  3.458
  Пол:
  Женски
  Имам баш ваква другарка што секаде оди со неподносливиот дечко, па веројатно тоа и ќе биде причината за крај на нашето пријателство. Има дозвола еднаш во две недели да излегува сама :clap: ама и тие излегувања се ужасни, не може кафе на раат да си испие, не можам убаво да и раскажам што ново ми се случило затоа што ја бара на мобилен на секои 15мин. :clap: :swear:
  Никогаш нема да ги сфатам таквите девојки. Одвој време и за дечко и за другарки, што мора секаде да го влечкаш и него. Кога се сака, се се може!
   
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.388
  Воопшто не ми се допаѓа таа денешна мода,дечкото да го влечкаш со тебе секаде.
  И не го практикувам тоа секако.Има моменти кога со друштво сите заедно излегуваме,или на кафе и во ред ми е тоа.Ама имам моменти кога сакам со другарките сама да си излегувам.
  Затоа кога не сме заедно,секој си излегува со своето друштво,и не правеме сцени околу тоа.
   
 16. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.954
  Допаѓања:
  30.703
  Пол:
  Женски
  Излегувам и со него и без него. Ако денес сме договорени сами да се видиме со другарка ми нормално дека нема да го земам него со мене.Си имаме и ние теми на разговор во кои он не би се пронашол а и не мора да ги знае. Коа сме договорени друшто искачаме заедно.

  Секогаш во неделата имам време да се видам на само и со другарка и со него и во друштво да излеземе.Никогаш ништо не ми пререкол кога сум излегувала без него,баш напротив секогаш викал-Ако излези си знам колку е битно да се видиш со другарките и да си одржаваш контакт.

  Никогаш нема да ги разберам оние парови кои се постојано заедно и не одлепуваат еден од друг. Сметам дека тој одност е резултат на недоврба на еден во друг или досада и немање занимација додека си сам без партнерот.

  Срека ниту јас сум сијамски близнак со дечко ми,ниту па моите другарки се такви да излегуваат цело време со посилната половина.
   
 17. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.641
  Допаѓања:
  18.545
  Пол:
  Женски
  Мене апсолутно многу ми смета.
  Имав една другарка, се дружевме многу порано, за жал сега не сме толку блиски.
  Си фати дечко и буквално газ и гаќи се напраени, сегде се заедно.
  Еден ден ме викна кај неа да сме се помуабетеле, ама не ми потенцира дека и тој ќе биди таму. Значи не е тој шо треба да знај некој работи за мене, нешто шо го имам јас само со неа, за маубет и шо да било слично. и одам и тој седнат таму, се шлапкаја со неа, се гушкаја |( , ај свари кафе шо свари, јас дремев ко некоја будала.
  И станав да си заминам, зеде да ме враќа назад од по скали во зградата |( и ај јас се вратив, виде не виде тој стана си замина. Мислам хелоууу не ти ја јадев и не ти ја земавв :fubar:
  Не чини ова, секој треба да си има барем малце приватност, да излези со другари другарки.
  Зато се сами двајцата, и немат друштво, значи сегде оди со него, по бутици, навечер не излегват, кафич незнат шо е то, де кај неа дома, де кај него дома.
  Дете никој не ти ја зема и не ти ја јади, таја буквално од сите се оддели :|
  Незамисливи ми се овие работи мене :?:
   
  На Sunshine88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  568
  Од мојава врска не можам да се пожалам. Нит ми забранил, нит сум забранила. Излагаме претежно заедно, од причина што сите од друштво се или во брак или во пар, а и оние кои не се, ни се заеднички пријатели. Но, јас имам комшивки, другарки со кои пијам кафе сама, без него. Дали е кафич, дали е по дома, дали во маало, или пак ќе се шлаеме по бутици. И не ми ѕврцка на секои 5 мин.
  Е сега, лошо е што другиве не се такви, па се гз и гаќи или евентуално само по пола саат се сами. Други пак се одвоиле и воопшто не излагаат.
  Тука и немам некој избор.
  Имам другарка која откако е со љубениот, никако не излага во друштво. Нит сама нит со него. Кај мене ќе дојде и за пола саат тој ќе и се јави а таа ќе отрча. Ако излеземе парови, тоа е само 4ца...друг некој не дај боже може проблем да им направи.
  Еве се немаме видено може 3 месеци со типот, не сака друштво. Си седат претежно сами, или строго во негово друштво -мажи.
  Лошо е, многу е лошо. Не се ни осмелувам да ја викнам за навечер за град. Нит неа, нит некоја друга- одма имаат изговори.
   
 19. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  И јас мразам такви дечковци, среќа што немам таков проблем со другарките... Иако сите сме во исто друштво и со дечковци и другарки, сепак кога ке решиме само женски тогаш така е... А инаку дечкоми не ми прави никакви проблеми ни пак јас на него... ако сум излезана воопшто не ми звони или после 4 5 саати ке ми се јави обично кога ке завршам јас му се јавувам или обратно кога е он излезен... И баш ги жалам таквите парови што незнаат да си го живеат животот малку да сменат, да излезат, бидејќи знам дека е досадно се со дечкото и никако да не излеваш со другарки :puke: :x
   
 20. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Само колку би сакала да излеземе негде заедно не секаде постојано туку барем еднаш во неделата или 2 пати да идеме во кафич или диско мислам сега неможев да идам летото на диско ама од септември фри сум , идеме 8 месеци а никаде заедно немаме отидено а баш би сакала :wasntme: ... барем сега кога ке тргнам на училиште повеке ке можам да шеткарам . :) Се надевам дека ке почнеме излегуваме заедно надвор ...