Излегување секаде со дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од rossonerka, 14 мај 2011.

 1. CrAzYShAkA

  CrAzYShAkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  65
  A pa kaj mene e drugo znaci mnogu drugarki dodeka nemaat deckovci onaka si se druzime nostop iskacame zaedno, taman ke si fatat decko odma pocnuvaat prvo da ne iskacame zaedno, vtoro poveke da se se druzime pomalku, treto da se slusneme epten edvaaj ednaska na den a pred toaa nostop znaci 24 casa se slusame i na kraj zavrsuva toa drugarstvo. Ne svaakam dali nivnite deckovci se takvi dalii na niv poveke im odgovara i taka iako jas so decko mi sum 6 godini vo vrska pa gi pravam site raboti kako slobodnite i ne go vleckam sekade so mene a i toj ne saka si ima vreme i za nas a i za drustvo
   
 2. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  Со дечко ми сум заедно веќе 2 година и јас не го сакам тоа одење секаде во смисла ако е грлс најт тогаш тоа е тоа и крај ако е цело негово друштво јас нема што да барам тамо ... Во врска со промена до некаде ги разбирам до некаде не има другарки со кои малку се одалечи кога врската ми стана сериозна ама тие 2 шо ми се најдобри верувај ме нон стоп се слушам и да немам време поради учењето да се видам се слушам некое кратко порача дека ги сакам и сл секогаш наоѓам а кога таква ситуација се случи во друштвото наше седнавме и кажавме се шо ни смета во таа ситуација ... искрено незнам како не може да најде време за еден повик и јас не ги сакам таквите
   
 3. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Кога би имала дечко, да биде со мене и јас со него во битните моменти да, славење Нова година и искачања. Ама да го влечам сегде со мене ќе ме гуши, ми треба слобода и да излезам со другарките сама, да им посветам внимание и на нив. Он со негово друштво, јас со мое, ќе си се договориме, а сегде заедно ќе ни здосади.
   
 4. Emily Dora

  Emily Dora Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  хухух јас сум од оние каде што се нон стоп заедно :rofl::$:inlove:
   
 5. Megannn

  Megannn Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Нема потреба да се влечкаме секаде заедно, па на секој му треба слобода во животот.
  Ако ми е дечко не треба да е врзан за мене 24/7.
  Мене искрено претерано лигави ми се тие парови што баш секаде одат заедно. :^)
  Викенд дали 5 пати сме излегле заедно, тој со неговото јас со моето друштво, и тоа е тоа :)


  малку напнав со зборот "заедно" не ми замерувајте :D
   
  На sugarlips, marija1907 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 6. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.099
  Допаѓања:
  13.625
  Пол:
  Женски
  Јас немам таква другарка, чудно е? :D
  Иначе, не сум многу често со партнерот. Повеќе сум со другарките, отколку со него. Отсекогаш било така. Секогаш сум имала мислење ако бидеме заедно 24/7 дека ќе ми стане досадно со него.
  Кај мене дечко ми е најпротив да седе со мене и со другарките. Моите другарки лично му имаат речено да дојде да седи со нас, тој ќе каже дека се осеќал како гејче. :D А навистина незнам зошто вика гејче, би било добро некогаш да дојди со мене и со другарките, но ете не сака.
  Штознам, се зависи до карактерот. Секој дечко не е ист. На некој му се слуша женски муабети или да не му ја украдат девојката, а некој е сосема спротивно од тоа. Многу ми е мило што сеуште има такви машко што потполно веруваат во неговата партнерка и ја оставаат да ја помине цела вечер со другарките. И тој има другари. Што ти ќе му бранеш? Не, не смееш да одеш со нив, дојди со мене.
   
 7. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  752
  Јас и он сме секогаш заедно испаднати , добро освен изузетоци кога тој е на работа или јас инаку секаде заедно
   
 8. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.334
  Допаѓања:
  119.327
  Пол:
  Женски
  Пошто долго време сме у врска веке и безвезе ни е сам по сам да излегуваме, освен ако више ептен запне некоаја екипа да сме само женско друштво или со да се сретнам со некоја екипа со која не си ги знаеме партнерите, на пример колеги од факултет, нема смисла да го земам со мене или да одам со него. Никој не познава безвезе ке му биде. У последно време од коа почнаа да се мажат другарките нема лејдис најтс само денска шема и тоа се почесто по дома. И да се погоди да е кај мене ако ми идат другарки си седи со татко ми, им оди муабетот.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Женски
  Скоро секаде одиме заедно, со исклучок на друштво каде што има само женски. Не сакам во такво друштво да го влечам со мене, а и него би му било непријатно.
   
 10. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.523
  Па излегваме заедно само на шопинг не доаѓа со мене затоа што неможе да ме дочека позната приказна,е сега излегувам и со другарки не сум прилепена само со дечкото
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.882
  Допаѓања:
  51.951
  Пол:
  Женски
  Имам другарка која секогаш кога со друштвото ќе се договориме за на кафе или да јадеме во ресторан, таа доаѓа со дечко и, но тоа мислам не му смета на никој во друштвото.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kLem23

  kLem23 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2015
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  276
  Пол:
  Женски
  So decko mi sekade izleguvam po kafici,diskoteki...So negovo ili moe drushtvo...Ama koga treba da sum so drugarkite odam sama bidejki ako bi dosol i toj nema da lici na nisto,za toa taka se imame dogovoreno :)
   
 13. MarSekovska

  MarSekovska Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  Ние секаде одиме заедно затоа што моите другарки живеат надвор од градот па многу ретко се случува да се собериме , така да излегувам заедно со него и неговото друштво што воопшто не ми пречи пошто сите сме блиски а исто и на нив ... секогаш си поминуваме забавно :wasntme:
   
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  7.217
  Допаѓања:
  120.866
  Јас со дечко ми сегде заедно - не излегвам.
  Јас си имам мое друштво и одам насамо со нив, кога сум со него ќе му текни ајде да поминиме кај овие моите можи некој има излезен па ќе одиме таму со нив ама тие се воедно и мои пријатели па нема проблем (ги знам нив пред да го знам него).
  Газ и гаќи да сме не е интересно, сепак покрај животот заедно нели, си имаме пријатели. Не ми смета кога ќе ми речи „Вечерва сакам со тој и тој да одам на кафе“ или јас ако му речам „Утре изгледа -другарка ми- ќе иди на кафе кај мене“ и нема некој проблем. :$
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 15. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Јас откако сум во врска со дечкото некако сите другарки ме одбегаваат не знам зошто. Подеднакво му посветував внимание како на дечкото, ама видов дека не вреди, па сега ги множам со нула.
  Кога и да ги побарам за кафе или за онака муабет се зафатени, па нема да ги молам. Поубаво ми е излегувањето со дечкото отколку со нив, љубоморни и само за инает ќе прават сплетки.
  Секогаш заедно излегувам со дечко ми, некогаш тој вика другари, јас другарки па така наоѓаме средина :)
   
 16. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  јас излегувам со дечко ми но не нон стоп. Имаме различни друштва, и тоа е тоа. Излегуваме и мешано друштво. не се напињаме со тоа нон стоп да бидеме заедно..
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.250
  Пол:
  Женски
  Додека бев во врска со маж ми не излегувавме секогаш заедно. Јас излегував со другарки и он со другари. Глупаво ми беше секаде да го носам со мене. Имав другарка која што секаде го носеше дечко и. Ќе се договоревме да излеземе само другарки, а она обавезно идеше со дечкото.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 18. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.704
  Допаѓања:
  18.876
  Пол:
  Женски
  Па скоро секаде заедно излегуваме се случува да отидеме на кафе он со другарите јас со другарките.
  Ама повеќе сме заедно.