Изнајмување приватен детектив!

Дискусија во 'Врски' започната од Angel-Adriana, 23 октомври 2012.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Што мислите за ова? Да изнајмите приватен детектив? Јас никогаш не сум изнајмила, а нема ни потреба! :)
  Сите богаташи изнајмуваат!

  АКО ИМА ВАКВА ТЕМА СЛОБОДНО-КЛУЧ!
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  никогаш не вели никогаш доколку би имало потреба би изнајмила но поради некоја глупава љубомора не ....
   
 3. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.066
  Пол:
  Женски
  Болна работа |(
  Не би трошела време, внимание а ни пари на некој во кој немам доверба.
   
  На tessie и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 4. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552

  Cе сложувам со тебе! да му давам на некој пари кој можеби ме лаже? :!: NO THANKS :x
   
 5. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  362
  Па ако ти требаат докази за на суд за брачно неверство, може зошто да не...приватните детективи имаат широки овластувања...
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  Глупости и на синџир да го врзеш ако сака да те излаже или превари ке успее :!:
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Немам ниту време ниту пари за да го трошам на глупости, а немам ни причина.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Љубоморната жена врше подобра истрага и од FBI :P
   
  На ReinaDeCielo, realGirl, Lile_05 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  27.388
  Пол:
  Женски
  So ke mi e detektiv, koga ke se fatam za rabota ni profesionalec ne mi e ramen :lol:
   
  На j......s, veren и MamaYette им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.951
  Допаѓања:
  55.782
  Пол:
  Женски
  Што ќе ви е детектив? Ако ви треба нешто такво, тогаш не ви треба ниту таа врска. Без доверба што барате заедно да бидите?
   
 11. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Ма што ќе ми е детектив? Ако ме интересира нешто сама ќе си истражам:emo::rofl:
   
 12. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  7.422
  Пол:
  Женски
  Ја сум си ФБИ сама за себе, ако нешто сакам да истражам, ќе го направам тоа. Али пак е малку налудничаво да си го трошам времето у „истраги“. Ако сака да ме извара, ќе го напраи тоа... Така да тоа ми е тепање на време. Ништо не може вечно да се скрие, се искача на виделина... :)

  п.с. Парите кои би ги дала за најмување на приватен детектив би ги пренасочила у шопинг или некое жешко патување со него, па да видиме дали ќе му текне да помисли на некоја „друга“. :D