1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изневерување

Дискусија во 'Врски' започната од ALEXXX, 7 декември 2009.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Очекував ваков одговор, знам дека не е во ред тоа што го прави , но знам дека ме сака , и тоа многу...Тоа го прави од љубомора од некој негов страв дека ќе го оставам... Не сум го оставила поради тоа што не сакам да го повредам.Можеби не го сакам но претерано ми значи, бидејки злопамтило сум, но доста ги паметам и убавите нешта што сме ги поминале заедно. Најголема желба ми е тој самиот да престане да ме сака, и двајцата да се разделиме со убаво и да останеме другари.Не знам дали би можела со нешто да предизвикам да ме отсака? :(
     
  2. vesne

    vesne Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Неразмислувај за бакнежот тоа е најмалку важно но размисли и тоа добро дали вреди да бидеш во врска со него?!Каква е таа љубов ако тој наместо да помага во градењето на твојата самодоверба тој целосно ја руши!Што мислиш која си без твоето јас?Никој и ништо и ако сега така се однесува во бракот те чека уште полошо ќе бидеш слугинка а не рамноправен партнер!Немој да бидеш подредена ако те сака со сите твои мани и вредности добро ако не собери храброст и прати го по ѓаволите а за бакнежот не си го ставај на ум секој човек бара љубов и нежност.Послушај ме немој да бидеш тепих за газење не е единствен па ти и не си запознала прав маж кој сака и почитува!
     
  3. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Ako te saka nema da pomisli da te udri, a toj go pravi toa. Znaci ako vece si nasla druga ljubov zasto cekas uste. Pa raskini mu i olesni si, sto ti e galje za nego dali te saka, koga nemu ne mu e bitno kako se cuvstvuvas koga te tepa.Devojko stavi kraj na taa vrska ako mozam taka da ja narecam, zasto ako toj deckoti razberi deka go mamis so drugar negov ke bide uste poloso. pozz
     
  4. slagana07

    slagana07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    22
    Moj soevet e sto pobrzo da rascistis so taa vrska,bidi cvrsta I hrabra imaj svoe JAS,ne te poznavam ama mislam deka po tvoeto kazuvanje za situacijata on tebe ne te saka.Zasto covek koj gleda na sekoj nacin da te navreduva i ponizuva ne zasluzuva da ima nekoja so ke go saka kako so go sakas i ti.Mlada si i ke najdes nekoj sto ke te ceni i saka i znae da te pocituva,a pred se imaj SAMODOVERBA i ne dozvoluvaj da prodolzi da te navreduva sprotistavi mu se i kazi mu sto tebe ti smeta i sto e on tolku podobar od tebe pa da se odnesuva taka ... Pozz
     
  5. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    Prvo razgranici dali ti voopsto go sakas prviot ili samo ti e zal za nego i imas griza na sovest ako go ostavis?
    Ne go sakam ama mi znaci - ne te razbiram. Niedna devojka ne smee da dozvoli nekoj da ja udira i pritoa da si naogas opravduvanje deka toj ustvari te saka ama e ljubomoren. NIKAKO, SOSEMA POGRESNO !!!!!!!!
    Pa od sega ako dozvolis da te udira sto ke bide ako ostanes so nego i koga ljubovta ke pomine, a veruvaj deka ke pomine, a od druga strana ke dojdat poseriozni problemi sto gi nosi brakot ? Razmisli dali ti e dobro so vtoriot i ako deckoto e ok ne razmisluvaj vednas otkaci go prviot. Pretpostavuvam deka si mlada i ke vidis deka zivotot vo nikoj slucaj ne e fer, ama kako i da e, nesmees da dozvolis nekoj da te navreduva a uste pomalku da te urira.
    Pozdrav
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Фала ви на советите, кога ќе размислам подобро така ќе е најубаво, да го оставам и да продолжам понатаму, пред се имам само 18 години и свесна сум дека животот е пред мене.Знам дека не би требало да останам со некого кого повеќе не го сакам, но не се согласувам со тоа дека не ме сака, знам дека ви е чудно но тој навистина ме САКА...Тоа и ме мачи како да продолжам понатаму кога знам дека ќе му нанесам болка и дека ќе му биде тешко без мене.Уште полошо ми е кога ќе помислам како ке му е кога ќе дознае дека сум го оставила поради негов другар. По природа сум мн жалостивна особа и не можам да си ја градам мојата среќа врз туѓата несреќа.Ете, пробав еднаш да го оставам, и кога ми се јавуваше,плачеше на телефон и ме молеше да се смириме ми беше ужасно жал за него попуштив...Од тогаш ми вети дека ќе се поправи, и нема повеќе да прави такви работи и досега си го исполнува ветувањето.
    Знам дека не е доволна само неговата љубов, ако не може да си ја контролира љубомората и да ме удира, знам колку вредам и дека не го заслужив тоа од негова страна, но сепак и јас направив ужасна работа...
    Уште еднаш фала ви на советите и потрудете се да ме сватите.Поздрав
     
  7. milce

    milce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    HA HA HA.....DECA DECA...CITAM I NEMOZAM DA POVERUVAM SO CITAM.NEMATE PRESTAVA VO KAKVA ZABLUDA STE.NA 18-19 GOD DA DOZVOLUVATE NEKOJ GLUPAK DA VE TORMOZI MALTRETIRA NAVREDUVA.......STO E TOJ PODOBAR OD VAS SAMOBENDISAN MAJMUN.MA KOGA BI MOZELA DA GI VRATAM GODINITE NANAZAD...ZATOA SEGA KERKA MI JA SOVETUVAM BAS VAKA:gLAVATA GORE SAMO NAPRED DA SE SKOLUVAS NADGRADUVAS ZA SAMATA SEBE SI,DA NE DOZVOLIS NEKOJ NI DA POMISLI DA TE NAVREDI A KAMO LI DA DIGNE RAKA NA TEBE.KOGA KE SLUSNAM:GO SAKAM!!!!!!!!!!!!!SO E TOA ZAR NE SVAKATE DEKA E TOA MINLIVA SOSTOJBA A KOGA KE POMINAT GDINITE KE SE RAZBUDITE EDNO UTRO I KE SI RECETE ZOSTO NEMAV POVEK SAMODOVERBA,ZOSTO NEZNAEV DA RECAM NE,ZAR ON BESE PODOBAR OD MENE VO SE????.sLUSAJTE ME DECA SEGA SO KE VI RECAM:GLAVATA GORE,UZIVAJTE GO ZIVOTOT BIDEJKI E SAMO EDEN I POMINUVA PREMNOGU BRZO SAMO NIE RODITELITE ZNAEME KAKO SME VE ISCUVALE A DA DOZVOLITE NEKOJ DA VE MALTRETIRA DAJTE MU GI KLOCITE VEDNAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  8. LAVICA81

    LAVICA81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    19
    ALEXXX,i jas imav dolga vrska od 5 god,i za tie 5 god go izneveriv samo ednas i toa samo so baknez,kako vo tvojot slucaj.Megutoa,kaj mene ne bese rezultat na maltretiranje od negova strana ili navredi nego tuku od ednostavna nezainteresiranost vo toj period..se bese tolku ladno,bez zar,a sepak vrskata postoese.Izneveruvanjeto se sluci bas na negoviot rodenden.Jas studirav vo Sk,i bas toj den nikako ne mozev da si odam vo mojot grad kade sto bese i toj.Mu se javiv da mu cestitam,edvaj mu se zborese i ne mi se raduvase..se osekase deka nesto ne shtima..Vecerta bev na svadba na edna drugarka,tamu se sretnav so eden decko isto od mojot grad koj odamna me posakuvase...i razocarana od se,vo nedostatok na ljubov i vnimanie,se sluci toj baknez ;) i cela vecer pominavme zaedno megutoa bez intimen kontakt.I da ti kazam,se osekav posamouverena,deka sepak vredam nesto..se cuvstvuvav ispolneto,a posle toa veke se se smeni i vo mojot odnos kon decko mi.Sega jas se oladiv i pocnav da se odnesuvam na drug nacin.Prestanav da se trudam za nekogo koj ne me ceni dovolno i koj ne e spremen da mi vozvrati na ist nacin.Poveke ne sme zaedno,a i ne sum ni so onoj so koj sto go izneveriv.A tebe te sovetuvam,da prekines,znam ke ti bide tesko na pocetok...megutoa nemoj znaejki da zagazuvas.Bidejki ako toj toa go pravi sega,te vrega i maltretira,bidi sigurna deka ke prodolzi so toa i vo idnina so mnogu pogolem intenzitet.Pozz i ti posakuvam se najdobro! :)
     
  9. vesne

    vesne Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Милце се согласувам со тебе 1000 посто само да можат овие млади луѓе да не послушаат во советите а ќе го разберат тоа покасно!
     
  10. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Abe sega mislat deka te sakam i mi trebas e presudno za se i deka ako go saka treba da trpi se samo za da go ima do sebe.......ke pomine dolgo vreme dur da im dojde umot i samo do togas ke si velat sto im e naovie pa neznaat sto e ljubov nikoj neznae deka toa te sakam e minliva rabota:)))))
     
  11. duseto

    duseto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    IZNEVERUVANJE ILI....

    EPA VAKA.SO DECKO MI ODIME SKORO 2 GODINI,NAJISKRENO,DO PRED NEKOE VREME MNOGU MI BESE UBAVO SO NEGO.ZA VIE DVE GODINI,ON PRV ME IZNEVERI,A JA POSLE TOA (SAKAV DA MU VRATAM,TOA BESE SAMO OD INAT).I SEGA SLEDI NAJVAZNOTO NESTO SO JA NEMOZAM DA GO SVATAM.ZA STARA NOVA GOD. ON BESE VO DISKOTEKA,A JA NE OTIDOV POSTO NE MI DOZVOLIJA OD DOMA,A I NE MI SE ODESE NEKAKO...DRUGIOT DEN KOGA SE UKLUCIV NA FACEBOOK,ON SAM MI POKAZA SLIKA OD NEGO I EDNO DEVOJCE "MN POZNATO VO GRADOV".ISTO TAKA POCNA DA KRIE RABOTI OD MENE,T.E. SO DRUGO DEVOJCE PRAVEL NES MUABET I NEJKE DA MI KAZE SO.MENE TOA MNOGU ME NERVIRA,OTI ZNAM KAKO KE POSTAPI ON TAKA DA MU NAPRAVEV JAS.RAZGOVARAV SO NEGO I MU PREFRLIV ZA TOA,A ON MI RECE KAKO NE MI BILO SRAM,NE TREBALO DA MU ZAMERUVAM ZA TOA!!!! PORANO ZA MNOGU RABOTI SO GI PRAVESE MU PREKJUTUVAV,A ON ME MOLESE DA MU KAZUVAM SO MI SMETA KAJ NEGO. I JA MU REKOV:worried:TVARNO NZ SO SAKAS OD MENE,PRVO ME MOLIS DA TI KAZAM SO MI SMETA,A SEGA MI VIKAS DEKA TOA BILO SRAMOTA (PRETHODNO SO NAPISAV),I GOSPODINOT MI VIKA:PA NE TREBA ZA TAKVI RABOTI DA ZAMERUVAS,SO AKO SUM IGRAL SONEA,SO AKO SUM SE SLIKAL,SO AKO SUMZBOREL SO DEVOJCETO,KOGA NE SE RABOTI ZA TEBE SO TI E GAJLE!!!!!!!!!!! AJ AKO MOZETE KAZETE MI VIE SO STE POISKUSNI SO MU ZNACI OVA ODNESUVANJE,STVARNO VEKE NZ SO DA PRAVAM :( SRCEVO MI KAZUVA DEKA IMA NAPRAVENO NESTO AMA NEMAM DOKAZ A TOA MN ME KOCI
     
  12. milce

    milce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    E pa toa i jas velam mnogu e tesko sto sega decata ne ne razbiraat a koga ke ne razberat e mnogu kasno zatoa sekade i vo sekoja prilika im velam na mladite pocnuvajki od mojata kerka OTVARAJTE SI GI OCITE!!!!!!!!!!!!!!!
     
  13. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Тој полека се одалечува од тебе, денес е тоа девојче, утре може друго да е, па трето па.....2 години сте во врска, тоа не е така лесно да се заборави, затоа најдобро е да го седнеш и да направиш муабет со него...нема тука срам, како можеш ова, како можеш она,а штом сте почнале со изневерувања, тоа не ќе е на добро....доколку пак не сака да зборува размислете и за крај на врската!
     
  14. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Едноставно кажи му дека не можеш вејке да продолжиш со него....и толку раскини му...
     
  15. sportistka1995

    sportistka1995 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    21
    Девојки ова година се преселив во друг град поради промена на спортскиот клуб. Во врска сум 2 години и се се плашам дека дечкото ме изневерува.. незнам, едноставно знам дека има многу обожавателки,но работи во ресторан, зафатен е и тоа малце ме предомислува. Си идам на секои 2 недели и само тогаш имаме однос...што ме заплашува да не го фајќа криза. Знам дека многу ме сака ама се си мислам дека ако има понуда од девојче дека нема да ја одбие,а додека живеев во мојот град имаше многу понуди, но ги одбивал. Сакам некако да се уверам ама ми треба ваш совет како да го направам тоа неосетно. Некоја "финта" каде што можам да дознаам нешто без тој да знае. Фала девојки :)
     
  16. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Еднаш ме изневери со една од друштво со кое многу се дружат, не е битно што-како но му простив бидејќи си призна и докажа дека ме сака, ама утре дознав дека ќе излегуват заедно со друштвото на таа девојка. Страв ми е, многу. Незнам што да правам, колку и да ми кажува дека нема да се заедно, да ме убедува мене ми е страв. Тие се од исти град и секој викенд се гледаат, зближени се многу.. ;(
     
  17. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357
    Но зошто си со него ако не му веруваш??
    Ако те сака ќе ја тргне од друштвото или тој ќе се тргне.
    Ако те сака нема да те изневери, но штом еднаш направил и си му простила пак ќе го направи истото.
     
  18. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Не се во исто друштво, само неговото и нејзиното друштво многу се дружат и излегуваат заедно, порано не ми сметаше бидејќи излегував со нив гледав како им е, ама од кога ми кажа дека ме изневерил со неа многу се плашам.
     
  19. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    И ти тоа го трпеш? :?:
     
  20. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357
    твое право е дали ќе останеш со него но мое мислење е дека нема да можеш да го контролираш, штом еднаш те изневерил ќе те изневери пак.
    Можеби не со истата девојка но ќе се најде друга, тој е убеден дека ти пак ќе простиш и ќе се игра со тебе.
    затоа најдобро е да го оставиш и да не се замараш со тоа каде е и со кого е, таква личност не ти треба.