1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изневерување

Дискусија во 'Врски' започната од ALEXXX, 7 декември 2009.

  1. L.u.n.a

    L.u.n.a Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    kosmodiks Самата си виновна.Ти му дозволуваш тој да прави што сака.Едноставно тој не е за тебе.Остави го да си оди од тебе.И штом те изневрил ,тоа е негова грешка,но самата се понижуваш што сеуште си со него.Твој живот,твои одлуки,но размисли малку.
     
  2. Musmulche

    Musmulche Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки.. имам еден проблем и сакам да видам ваши мислења... во врска бев скоро 3 години за почетокот неможам да се пожалам тоа нежалење траеше скоро 1 година, но после тоа почна да се ствара голема нетрпеливост од негова страна и стана многу љубоморен, секогаш ми викаше дека го варам или дека сум го варала никаде не ме пушташе да одам и ги изгубив скоро сите другарки поради него ..е сега откако јас се освестив фала богу ..почнав да држам инает и раскинавме на скоро па 1 недела во таа една недела додека јас гледав живот и цивилизација се запознав со еден каде што многу добро ми иде муабет и едноставно е прекрасен односно го најдов тоа што го сакав кај другиот, но на овој другиов сеа му текна дека нема да прави така повеќе и реши дека ќе се смени откако свати дека стварно претерал..што е најтрагично додека јас бев прилично сигурна дека нема да се смирам со овој се смував со овој другиов а неможам да му кажам на бившиот за тоа затоа што е многу импулсивен и е спремен на мн работи мене искрено ми е мн страв затоа што почна и да ми се заканува но истовремено и моли и плаче за да се смириме и дека јас сум била неговиот живот мене ми е многу тешко и незнам што да правам едноставно го гледам како се уништува пред мои очи и неможам да го дозволам тоа не сакам јас да бидам причина за некој уништен живот..
     
  3. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    3 години се однесувал така и сега наеднаш ќе се смени? Тешка работа..
    Кога веќе си ставила крај така нека биде. Самата кажа дека кај новиот си пронашла се она што си барала во бившиот :)
     
  4. Стојанка

    Стојанка Нов член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    jas eve bev so edna ama , imam zenska i taka devojceto mi se pusti se izlapame posle voa sho kako da pravam da i kazam na mojata zenska ?
    стојанка ми е името што е потпишано иначе :: Машко сум :)
     
  5. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    А зошто Стојан не ? :^)
     
    На sj *O*, buba4e89, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Стојанка

    Стојанка Нов член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    onaka poso nemidavase toa ime nes da go stavam za toa ako imas predlog nesto da mi dadis kazi mi posto glupo mi e ova sho se sluci bas sega pred pola cas :)
     
  7. Lara34

    Lara34 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Кажи и како што било де..пред да дознае од други а и ти кога дошло девојчето до тебе што си чекал што не си се тргнал?
     
  8. Стојанка

    Стојанка Нов член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    a be voa bese onaka ajde da posedime mi reci i ajde otidov ii kako sho sedeme me fana za raka ii onaka znjas kako sekoj normalno ii znjas se kako so pocna ... i sega nogu mu e glupo sho go naprajv voa za toak e ve molam neshto sovet da mi kazite ako ne .. nisto toa da sme zdravi i zivi :) fala
     
  9. Стојанка

    Стојанка Нов член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    da se vidam uste ednas so ova so odev so se smotav i da a ostavam neka si tera zivotot ? :) kazujte :D ?
     
  10. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Никако немој да ја оставиш да си го тера животот.
    Се, се само тоа не :!:
     
    На sj *O* и danichap им се допаѓа ова.
  11. Стојанка

    Стојанка Нов член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    a be i neka si tera zivot najubavo , mislite kazi te mi nesto , odam franicja da a gledam 4-0 vode toa e najubavo nesto so se desava u moment <3 poz se gledame ekipoo ^_^
     
  12. problematicni

    problematicni Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    28
    Дали е изневерување доколку постојано мислиш на друг маж? Колега од работа кој е разведен постојано ми е во близина и ме прави среќна. Постојано ми се потсмевнува , ми потпевнува !!!! Незнам дали е во ред што толку многу го мислам, иако сум омажена ми фали нежност во бракот . Со мажот ми едвај функционираме , повеќе се расправаме , вистина дека имаме и убави моменти ама не е тоа тоа.
     
  13. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Одговорот е во сомнежот.
     
  14. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    совземи се. немој да си растурш брак заради привремена привлечност
     
  15. problematicni

    problematicni Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    28
    Nemozam da se spravam so strastite kon nego. Ednostavno se poveke se doblizuvame,a negovoto prisustvo me pravi tolku srekna. Vnimanie koe od soprugot ne go dobivam. Uff maka mi e edno go zasakav kolegava drugo nesakam brak da rasturam.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    А зошто не пробаш ти да бидеш нежна со твојот сопруг. Земи изненади го една вечер, па можеби нема да мислиш на твојот колега :)
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. problematicni

    problematicni Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    28
    Kaj nas e problem neznosta,gleda samo kejf da naprai a mene...
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    А зошто не му кажеш дека ти фали нежност. Јас ако ми фали нешто секогаш му кажувам, не само на тој што сум заедно, па и од дома ако не ми посветуваат внимание им кажувам.
    Мора да правите муабет за тоа, како така не му кажуваш. Ќе бидеш директна и ќе му кажеш, мажуле мое сакам да си бидеме нежни малку, тоа ми фали. :)
     
    На EminemsGirl и Petar80 им се допаѓа ова.
  19. problematicni

    problematicni Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    28
    Mu kazuvam draga ama on sekogas izmoren zaborava na neznost. I jas sum cel den na fizicka rabota ama ne zaboravam deka mi fali neznost,mi fali ljubovno razgaluvanje.
     
    На EminemsGirl и Petar80 им се допаѓа ова.
  20. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    а маж ти пред да те освои и послем освојувањето ист беше како колегата така?
    мислиш колегати цело време ке биде ист према тебе или додека ти го начука и не му здосадиш, подразмисли малку
    за жал се трудиме додека не освоиме а послем занемаруваме некои работи, јбг
     
    На sj *O*, Different7, Outlook и 2 други им се допаѓа ова.