1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изневерување

Дискусија во 'Врски' започната од ALEXXX, 7 декември 2009.

  1. Igy

    Igy Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Дали ти се имаш доведено до момент на искушение дали да пробаш забрането или не ама искрено
     
  2. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    35.800
    Има разлика меѓу отворено прашање и боцкање, забадање нос у туѓи ствари и глумење "holier than thou"..некогаш се чита меѓу редови, нешо као булшит детектор. Таа ако сака ќе одговори, нејзина работа, јас пишав оти ми зашкрипи прашањето некако..
     
    На sj *O*, candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Интересно...
    Колку често менуваш партнери иначе?

    Јас сум со истиот скоро 20 години...
    Во 20 години, стотици луѓе ме привлекле сексуално...
     
    На candy.cane и Igy им се допаѓа ова.
  4. Igy

    Igy Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Тогаш честитки бравос за тебе
     
  5. ZeldaSF

    ZeldaSF Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2020
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Мене па ич не ми зашкрипи прашањето затоа што мислеВ сака да дискутира, ама...ај да не претпоставувам само:D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ZeldaSF

    ZeldaSF Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2020
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Да пробаш, пробаш како пред свршен чин со партнерката буквално пред тебе или да посакаш?
    Зошто да бидеме најискрени и отворени мислам не постои личност на која не и се свртела мисла да посака со некој, ене глумец/глумица пример, омилен лик итн.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  7. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.017
    Допаѓања:
    10.565
    Пол:
    Женски
    Не менувам скоро никогаш.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Igy

    Igy Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2020
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Значи и така и така, што значи дека можело и да се случи
     
  9. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    35.800
    Сите толкуваме различно , дури и исти ствари:) не сум за преосетливости, ниту за припишување намери , нели 18+ , ама јао јао некогаш е евидентна тенденциозноста.
     
    На WildMk и ZeldaSF им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Со првиот сексуален партнер си сеуште?

    додуша... и кога имам нов партнер, не престануваат да ме привлекуваат и други... јеби га, не е мојот партнер единствен кој ми е привлечен, нити сум јас единствена која е привлечна за него...
     
    На candy.cane, ZeldaSF и Igy им се допаѓа ова.
  11. ZeldaSF

    ZeldaSF Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2020
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Ама некои остануваме само на таа привлечност, а некои одат во акција. Сега ме замисли што би направила ако испадне партнерот да ти рече не може повеќе отворен брак? Во име на љубов кон него ќе прифатиш нови правила или не? Не мораш да одговориш се разбира, ме заинтересира од самиов тек на муабетот ова.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Не. Ниту сум сакала, ниту сум направила нешто.
     
    На Igy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Официјално сме цело време во отворен брак, ама имало период од 7-8 години, кога не сум била со никој друг...

    Сакам да имам избор, не нужно да го 'искористам' тој избор.

    Не знам што би направила да ми побара 'да го затвориме'.
     
    На sj *O*, candy.cane, Jana06 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Сакав да кажам дека ако ти е толку лесно да паднеш во искушение кој к*р си со неа?
     
    На ZeldaSF и Sejfullai им се допаѓа ова.
  15. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Има едно правило .
    Подобро раскини и после тоа прави што сакаш со кој/ КОЈА сакаш. Него ли да си со некој у врска и му идеш и му викаш ејј знаеш што јас те изневерував со оваа или овој.
    Глупо е.
     
    На sj *O*, Tanjamm, Mr.Lover и 4 други им се допаѓа ова.
  16. ZeldaSF

    ZeldaSF Активен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2020
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    305
    Пол:
    Женски
    Никој не кажува те изневерив, може тоа од други да дознае дека е изневерувана, нажалост.
    Повеќево изневеруваат и кријат, а се фалат дека и партнерката им смее да изневерува, а врска нема тоа:drunk:
     
    На sj *O*, Konfetka, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не им е слатко така. Го нема адреналинот.
     
    На candy.cane, honey.11 и Dentina им се допаѓа ова.
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Против неверство сум , бидејќи го доживеав на своја кожа , уште на 16 години . Со дечкото бевме заедно една година , и јас приметив дека нешто " не штима " последните недели од врската , дури и го притискав да ги објаснува неговите постапки , што мене ме наведуваа да мислам дека постои неверство . Пукна тиквата за кратко време , на многу лош начин дознав дека ме изневерил ( преку мој добар другар , кој го слушнал како се фали низ училиштето дека " ми набил рогови " и дека кога ќе биде сигурен со другата девојка , ќе раскинел со мене ) . Ај тоа на страна , кога отидов да раскинам со него , девојчето застана пред него и кажа дека веќе една недела се во врска ( што подоцна се откри дека не било така , само го искористиле како изговор за јас сигурно да раскинам , не дека ќе останев со тоа говедо ) . Се осетив понижено , бидејќи се исмеваа на моја сметка долго време , додека јас се борев со своите демони . Кога конечно успеав да го поминам тешкиот период , кога конечно бев среќна со себе пред се , си фатив друг дечко и си го продолжив животот најнормално , тогаш се врати овој како попарен , да бара прошка и да моли да се смириме . Девојчето со кое ме изневери , го дознало што копито е , и му раскинала , веројатно немал ништо на страна , го фатила неспремен , па ајде кај мене ќе се моли . Го откачив секако , не ме растела мајка ми во саксија мене :D плус веќе си имав дечко , а и немам обичај да се навраќам на минатото . Го спуштив културно , што немаше лице да ме погледне веќе , камо ли да разговара со мене .
     
    На sj *O*, Dust, Konfetka и 5 други им се допаѓа ова.
  19. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ти си имала среќа, ти помогнале да раскинеш. Многу потешко ќе ти беше да ставиш крај доколку дечкото те молеше и ти се извинуваше, ти се колнеше дека е единствен пат (бил пијан/таа му се пуштила) и слично.

    Сексуално (повеќе физички) сум била привлечена неколку пати, ама доколку дојде момент јас да фантазирам или да почнам да комуницирам со тип што го гледам така, мислам дека дошол крајот на мојата врска.
    Истото важи и за дечко ми. Единствената разлика е што тој не сака ни да чуе за машко што ми е привлечно, не е болно љубоморен ама си кажа сам дека такви работи му прават филмови во глава и јас фала богу нема да го провоцирам и нервирам. Од друга страна, тој знае да ми каже низ муабет ако коментираме некое девојче ама мене не ми смета. И уште подобро е, ако приметам дека се допишува со истата или ако прави муабет, ќе знам колку е часот.
     
  20. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Е тоа да , но сепак не ми беше сеедно , поради нивното иссмевање . Највеќе тоа ме здоболе , што ништо лошо не им направив , баш напротив , а тие мене сепак ме иссмеваа . И да , ме молеше тој мене , ама задоцни за моја среќа ( негова несреќа ) . После една година ме молеше да се смириме , но јас веќе најдов некој што ме ценеше толку што не " шеташе " со други додека беше со мене .
     
    На Tanjamm и candy.cane им се допаѓа ова.