Или-или

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Magnolija, 30 јануари 2010.

 1. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.589
  Пица или пастрамајлија?
  одговорете на ова и поставете друго. :)
   
 2. marjanaa

  marjanaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  пастрамајлија :)

  куче или маче ?
   
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  612
  Kuce.
  Salata ili meso?
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  6.811
  Допаѓања:
  31.606
  Пол:
  Женски
  Месо.

  Море или планина?
   
 5. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  612
  More!
  Visoki potpetici ili patiki?
   
 6. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.405
  visoki potpetici
  ljubov ili kariera? ;)
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.400
  Допаѓања:
  1.554
  љубов
  кафе или чај?
   
 8. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Чај.

  Брза храна или домашна кујна?
   
 9. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.589
  брза храна

  Лондон или Прага?
   
 10. Shelea

  Shelea Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  2.881
  Допаѓања:
  16.087
  Лондон.

  Штикли или балетанки?
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17.557
  Допаѓања:
  38.118
  Штикли
  Single или во врска?
   
 12. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Во врска

  Град или село?
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.370
  Допаѓања:
  14.717
  Град

  Живеење: Македонија или странство?
   
 14. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  124
  Makeдонија
  Снег или Сонце ?
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17.557
  Допаѓања:
  38.118
  Сонце
  Книга или филм?
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.370
  Допаѓања:
  14.717
  Книга

  Златно славејче или Сидо?
   
 17. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  108
  Златно славејче.
  Facebook или Фемина? хахахаха :lol:
   
 18. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  556
  Пол:
  Женски
  фемина,немам face book :lol:

  Лето или зимо?
   
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  17.557
  Допаѓања:
  38.118
  Лето
  Црно или бело?
   
 20. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  124
  Бело
  Син или ќерка