1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илуминати- Окото Кое Гледа Се

Дискусија во 'Политика и настани' започната од plavusha, 10 декември 2010.

 1. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  Илуминати- Окото Кое Гледа Се

  Илуминатите се тајни и доста влијтелни и силни организации во кој членуваат нај значајните и моќни луѓе во деншницата.Еве некои од целите на илуминатите:
  1 .Создавање на светска влада.
  2. Уништување на секој национален индетитет и националната гордост.
  3. Уништување на верата со исклучок наверата што ја создале тие.
  4. Контрола на секој поединец на планетата.
  5. Легализација на дрогата и порнографијата.
  6. Депопулација на големите градови.
  7. Предизвикување на смрт на што повеќе луѓе по пат на војни, глад и болести.
  8. Слабеење на моралот на нациите и деморализирање на работничката класа со создавање масовна невработеност. Така обесхрабрените луѓе би се свртеле кон алкохолот и дрогата, младината кон рок музиката и дрогата за да се уништи семејната заедница.
  9. Создавање на серија кризи за збунување и деморализирање на луѓето.
  10. Предизвикување на тотален Политички и економски хаос.
  11. Навлегување во сите влади и нивно подчинување и дејствување во нив за да се уништи суверинитетот и националниот интегритет што тие го претставуваат.
  12. Организирање на светски терористички апарати и преговарање со терористите кога и каде да се случат и извршат терористички напади.
  13. Преземање на контрола врз образованието со намера тоа да се уништи засекогаш.


  Илуминатите се 13 најбогати и најмоќни фамилии во светот што ја контролираат целата светска економија и политика. Скоро сите моќни личности се членови на нив помеѓу кои спаѓаат: Лејди Гага, Ријана, Џеј Зи, Барак Обама, Бијонсе, Џорџ Буш и ред други.
  Tие го контролираат светот преку познатите музички ѕвезди погледнете ги видеата:

  ЛЕЈДИ ГАГА

  <object width="640" height="385"><p..." width="640" height="385"></embed></object>

  <object width="480" height="385"><p...e" width="480" height="385"></embed></object>

  РИЈАНА


  <object width="640" height="385"><p..." width="640" height="385"></embed></object>

  "НАЈЛЕСЕН НАЧИН ДА ИЗЛАЖЕШ Е ДА ЈА КАЖЕШ ВИСТИНАТА И ДА СЕ СМЕЕШ, ПА ЛУЃЕТО МИСЛАТ ДЕКА Е САРКАЗАМ"

  РИЈАНА ПРИЗНАВА ДЕКА Е САТАНИСТ.

  <object width="480" height="385"><p...e" width="480" height="385"></embed></object>


  СМРТТА НА МАЈКЛ ЏЕКСОН-ПОГЛЕДНЕТО ГО ВИДЕОТО ВО КОЕШТО ТОЈ МАЛКУ ПО МАЛКУ ПОЧНУВА ОТВОРЕНО ДА ЗБОРУВА ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ МОЖЕ ДА ИЗДРЖИ.


  <object width="640" height="385"><p...e" width="640" height="385"></embed></object>
   
  На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Мене ништо не ме чуди...Америчкото општество е најлошото и најдегенерирано општество.Од таму произлегуваат само лоши ајде да кажеме "сатанистички" работи кои со добро пакување и добра реклама се наметнуваат во светски рамки.Дефинитивно цела земја е еден добар маркетиншки производ кој е добро спакуван и привлекува но кога ќе го отвориш внатре се наоѓа само еден најголем неквалитетен производ...Ехеее може за неколку десетици години ќе излезе дека Сатаната ја има создадено Америка. :D
  Инаку да, за Масоните верувам...тие се светската позадина или тие се една голема јавна тајна,контролираат и диригираат се во светски рамки.
   
  На biGirl, iloveyou29, Beatriche19 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Слично мислење имам како на Џули, што го постираше претходно.Илуминати - учени,образовани личности; тоа се тие за кои што владеат со светот, имав спомнато претходно на форумот,Америка е само нивен соучесник во остварувањето на нов светски поредок,секаде ги има,прават целосна промена на религија,историја итн.Масоните не се нешто ново :D на некој начин и тие владеат,само имаат сосема погрешна стратегија за владеење со светов т.е. уништување ништо друго.Меѓутоа се е до самиот човек,дали ќе верува во сето тоа што тие го сервираат,иако нема никаква врска со религија,едноставно политика, се е околу парите и моќта.
   
 4. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Мене ми е страв да се изјаснам на темева, од кај да знам може баш мене ме пратат преку сателит, па да ме кикнат после ;) :P
   
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  АЛАЛ да ти е за темава, ова ми е омилено мене за дебата.
  Инаку илуминат и масон не е исто.

  Еве ќе копирам што отприлика треба да поседува еден масон...

  Стапување во организацијата по своја слободна волја.
  Верба во Врховно битие. (Се остава простор за толкување на обликот на битието)
  Возраст од најмалку 18 години (или 25 години во зависност од правосудството на државата).
  Добро реноме, добри морални вредности.
  Да биде психо-физички здрав. (Во минатото, ложите ги одбивале кандидатите кои имале физички недостатоци).
  Да биде роден како слободен, не како роб. (Некои ложи го исфрлиле овој услов.)
  Да биде способен да ги прифати карактерните правила на ложата, кои зависат од ложа до ложа.
  Отстапувањето од една или повеќе од овие услови се смета за показател за неправилна масонска организација. Сепак, може да се отстапи од некои од овие услови во случај на син на масон, кој може да биде примен во организацијата пред да наполни 18 години.
  Во некои Големи ложи во САД од кандидатот се бара претходно да живее според правилата на масонската организација минимум шест месеци.

  Инаку, масоните се сметаат за заштитници на светов, односно за клучни играчи во секоја игра која што се случува. Се смета дека секој поголем човек е предводен од нив. Илуминатите за разлика од нив, пак се секта која сака да уништи се и сешто што постои на земјава, а не игра по правила на кои што тие свират. Ако може да се подели на една добра или лоша група, масоните одат во добрата а илуминатите во лошата група.

  Логото на масоните
  [​IMG]

  За илумитатите пак е карактеристично тоа што бараат зборови кои што можат да се читаат и ако го смениме аголот од кој гледаме за 180 степени (амбиграм). За нив најгоемото совршенство е дијамантот (составен од четири зборови, кои всушност веруваат дека го создале светот, оган, земја, воздух и вода.) Еве слики:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Илуминатите во минатото не биле тоа што сега се. Тие биле образовани луѓе, кои верувале во науката и кои сакале да докажат дека црквата манипулира со луѓето, што, реално, така и било. Немале намера да владеат со светот на тој начин, па да има војни или не знам што ти не, туку само една едноставна цел: Народот да се вразуми. Тие се бореле против црквата и религијата, ама никогаш со закани и со насилства, туку со научни откритија и докази се труделе да ги убедат луѓето дека црквата си игра мајтап со нив. Напротив, црквата била таа што употребувала насилство за да ги спречи во нивната намера, па тие морале да се кријат, да наоѓаат тајни скривалишта каде ќе можат да ги поделат своите откритија.
  Јас им се восхитувам на илуминатите, такви какви што биле некогаш. Но за жал, како што растела нивната моќ, а слабеела моќта на црквата, така и нивните идеали се менувале. Првите илуминати веќе одамна се изумрени и апсолутно никако не би се сложиле со идеалите на денешниве илуминати. Точно е дека и денешниве се водат според идеалите на основачите на овие друштва, односно, не веруваат во бога, многу ја ценат симетријата и сл., многу се различни од нив. Дури не заслужуваат да го носат нивното име. А глупаво е тоа што, некои сатанисти се сметаат за илуминати. Илуминатите не верувале во никаква натприродна моќ, имале за цел да објаснат дека се се случува на логички начин и може да се објасни со наука, не биле сатанисти! :^)
  Еве за крај сликички од четирите елементи на илуминатите, испишани со перфектна симетрија(и да го свртиш наопаку, пак истото го пишува)

  Земја
  [​IMG]

  Вода
  [​IMG]

  Воздух
  [​IMG]

  Оган
  [​IMG]

  И нивниот главен симбол, дијамантот (сметаат дека има перфектна симетрија)
  [​IMG]

  Прочитајте ја “Ангели и демони“ од Ден Браун, има доста податоци за нив во неа, а и многу е интересна :)

  Ќе пишам во друга прилика повеќе за илуминатите, има доста интересни факти и претпоставки за нив :)
   
  На K-L-A-R-A, WomanInRed и karak им се допаѓа ова.
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.185
  Допаѓања:
  23.878
  Да се надоврзам за Ријана..

  Летово имав можност да се запознаам со една девојка од Карибите и да поминам 2 недели со неа. При разговор со неа, ја споменав Ријана, а таа најзгрозено ми кажа * Она е сатанист. И тоа сите на Карибите го знат и затоа многу луѓе дома (на Карибите) не ја сакаат. Примети и дека во спотовите нејзине, секогаш го прави знакот на Сатанистите (дијамат).*

  Многу ме зачуди оваа информација, ама верувам во тоа што девојката ми го кажа.
   
 9. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Абе луѓе, не ги мешајте илуминатите со сатанисти...Илуминатите се атеисти, не сатанисти!! Тие сатансти, што се сметаат себеси за илуминати, не се тоа. Башка, во друштвата на илуминатите имало само ептен паметни луѓе, научници, истражувачи...А една глупава Ријана ја сместувате таму??? Не верувам баш...
   
  На K-L-A-R-A му/ѝ се допаѓа ова.
 10. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.185
  Допаѓања:
  23.878
  ^^ не ги мешам =) не ни кажав дека Ријана е илуминат, туку се надоврзав на муабетот дека е сатанист :)
   
  На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Да :) Мене многу ме нервираат таквите славни личности како неа, кои што ќе направат се за да бидат поинтересни, а всушност не ни знае што и каква организација се илуминатите...Или барем каква биле, сега и тие се ептен со поизопачени цели :(
   
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Potpuno sam uveren, vama se obraćam “dušebrižni” srpski roditelji, da velika većina vas svake bogovetne noći sanja isti san: da vaše voljeno dete jednog dana postane neka nova Kristina Agilera, Lejdi Gaga, Britni Spirs ili Louise Veronica Ciccone, svetu poznatija kao Madona. Mogao bih da se opkladim u šta god želite (što inače ne radim) da biste i obe ruke i glavu u vatru bez dvoumljenja stavili, samo kada bi vam neko obećao da će vaše mile ćerke dosegnuti najviše „vrhove“ planetarnog iluminatsko-luciferijanskog (čitaj đavoljevog) šou biznisa na kojima se danas nalaze pomenute „dame“. A sada budite iskreni prema meni, ali prevashodno prema sebi, jer je to mnogo važnije, pa priznajte i recite, da li grešim? I da li ste zapravo svesni kakvu to sreću želite za svoju decu. Smatrate li možda da gurajući sopstveno dete na otvorena vrata pakla prividne raskoši i glamura obezbeđujete detetu bilo kakvu sreću? Pitate se sada verovatno o kakvom to paklu pričam. Pa o paklu predstavljenom kao vrh globalne muzičke industrije, a čije su promoterke pevačice Kristina Agilera, Lejdi Gaga, Britni Spirs i ostale pali anđeli sveta šou biznisa.
  Zato ću ovaj prvi skromni tekst u nizu svih narednih koje planiram da napišem o ovoj veoma važnoj temi, posvetiti upravo rasvetljavanju mračne uloge jednog od glasnika pakla, robinje zloglasnog programa kontrole uma Monarh, vama poznatije pod imenom Kristina Agilera.
  Kristina Agilera, marioneta Iluminata
  Da nesvakidašnji „talenat“ danas super popularne američke pevačice Kristine Agilere nije presudno uticao njen uspeh planetarnih razmera govori i malo poznata činjenica, da je Kristina još od malih nogu bila uključena u mračni projekat iluminatske kompanije „Dizni“(„Disney“, inače specijalizovane za regrutovanje „nadarene“ dece) pod nazivom „Miki Maus Klub“( „Mickey Mouse Club“) s ciljem programiranja u seksipilnu i provokativnu zvezdu koja će, kada dođe vreme za to, svojim pesmama, crnomagijskom simbolikom i pozadinom svojim spotova, širenjem kulture bluda i nemorala najgore vrste „neprimetno“ zavoditi mase obožavalaca i njihove duše prevoditi na tamnu stranu. I sve to, pogodićete, za račun Iluminatskih „bogova“ i njihove bolesne i zaposednute duše i psihe, koji danas, kada je kucnuo čas vešto iz senke (zlo)upotrebljavaju Agileru kao svoga palog anđela glasonošu, sa osnovne zadatkom da pripremi svet za prihvatanje nove i , prema njihovim projekcijama, jedine prave luciferijanske religije budućnosti.
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=pnI-YVpX ... r_embedded
  Pored Agilere, kursisti (tj. deca robovi) pomenutog zloglasnog „Miki Maus Kluba“ bili su, između ostalih, i Džastin Randal Timberlejk, nekadašnji proslavljeni vokal grupe N Sync (eN Sink), a danas glumac i solo pevač i sve drugo šta iluminatskim gazdama zatreba, i još jedna super popularna američka pevačica, nekadašnja tinejdž-zvezda Britni Spirs, čiji je iluminatski program kontrole uma, uzgred budi rečeno, pucao nekoliko puta, posle čega se Britni u potpunom psihičkom i duhovnom beznađu i rastrojstvu jedno vreme šišala skroz naćelavo, proživljavala teške „ljubavne brodolome“, pa čak je pre par godina nekoliko puta bila na korak od samoubistva. Naravno, takva vam je kleta sudbina robova, tj. novih idola novog svetskog poretka kojima se klanja velika većina ovog zalutalog stada zvanog čovečanstvo. Svedoci ste kakvu je samo zlu sudbinu doživeo tragično nastradali Majkl Džekson, takođe rob Iluminata, a kome se pre izvesnog vremena posvetili seriju tekstova u okviru Srpske analitike.
  [​IMG]
  Upotrebljivi su do jednom, dakle, samo dok ispunjavaju mračnu svrhu zbog koje su "stvoreni" i programirani. Jer da se ne lažemo, nikada od svih tih prosečnih pevaljki ništa veliko ne bi postalo, da se u njihove karijere nije umešala upravo ta đavoljeva nevidljiva ruka koju sada proslavljaju svojim pesmama, spotovima, i ostalom luciferijanskom scenografijom.
  Programirana prostitutka pakla
  Isti slučaj je i sa Kristinom. Naravno da se Kristina Agilera nije pojavila tek tako, preko noći i niotkuda (kako se to javnosti uglavnom predstavlja), sa nekog „levog“ kastinga za američke „zvezde granda“ na kome se, eto, izborila za svoje mesto pod američkim estradnim suncem. Besmislice. Ili da je do uspeha došla isključivo sopstvenim trudom ili napornim radom. Naprotiv, reč je o ozbiljnom, dugogodišnjem projektu „Agilera“ gde ništa nije prepušteno slučaju, a u koji je ova nesrećna devojka najverovatnije nevoljno uključena od svog ranog detinjstva. Radi se o projektu u koji je uloženo mnogo truda, novca, i na stotine časova različitih manupulativnih tehnika Monarh kontrole uma.
  [​IMG]
  Sve je to bilo potrebno zajedno spojiti, uklopiti i lepo spakovati da bi Kristina danas postala muzičkom udarnom pesnicom i jednim od idola ovog vladajućeg luciferijanskog kulta novog poretka sveta. Tako je stvoreno još jedno postmoderno „zlatno tele“ iluminizma kome se danas klanjaju na stotine miliona duhovno obezglavljenih fanova širom sveta.

  Počeci pevačke karijere Kristine Agilere vezuju se za 1999. godinu i njen album prvenac pod nazivom „Kristina Agilera“, kada se američkoj javnosti predstavila sa svojim nevinim „tinejdž stajlingom“. Potpuno je jasno je da su na samim počecima Kristinu morali da upakuju kao vuka u jagnjeću kožu, znajući da će samo na taj način, kao „dobra devojka iz kraja“ najlakše zadobiti poverenje i naklonost masa, pre svega poslovično lakovernih američkih građana, inače bezličnih konzumenata i „žderača“ svakojakog muzičkog i uopšte medijskog smeća. Pokazalo se da su Iluminati tačno znali najbolji način da svetu podvale još jedno kukavičje jaje u nizu. U tome su neprikosnoveni Majstori, mora im se priznati, bez obzira na to šta mi intimno mislili o njima. Međutim, nije trebalo dugo da bi Kristina pokazala svoje pravo lice, lik i naličje zveri koju danas manje ili više neskriveno promoviše u svim svojim pesmama i spotovima. Da počne da odigrava ulogu đavolovog šegrta i promotera luciferijanskog kulta, koju su joj njene iluminatske gazde dodelile.
  [​IMG]
  Da bi transformacija bila celovita, da bi proces „inicijacije“ u svojevrsnog palog anđela bio potpun Agilera je nedavno uzela (tačnije, dodeljeno joj je, jer ono o malo čemu odlučuje) i novo umetničko ime „Xtina“, čime je i simbolično trebalo svetu da se prikaže kako se s gađenjem odriče Hrista i svega što bi moglo da je podseća na Boga (izostavljanjem onog „Christ“ u imenu). Koliko li je sve to jadno. Da li su to idoli kojima se klanjate, da li je to svet i sreća koje želite svojoj deci? Da li im diskove takvih demona podnebesja kupujete?
  Gotovo čitav opus (video spotovi, fotografije) ove američke "prostitutke pakla" preplavljeni su iluminatskom, crnomagijskom i luciferijanskom simbolikom. Svevideće oko, zaštitni znak Iluminata (oko njihovog Lucifera), pentagrami, krv, scene bluda i razvrata, prikazi skrnavljenja svetinja i hule na Duha Svetoga nezaobilazni su deo ikonografije koju promoviše i ritualno proslavlja Kristina Xtina Agilera (kao što možete i da vidite na priloženim fotografijama).
  [​IMG]
  Naravno da je u celoj ovoj prethodnoj priči Agilera ponajmanje bitna. Ona je ništa drugo do marioneta koja je programirana da bezuslovno sprovodi mračne zamisli Iluminata, a u cilju pripremanja čovečanstva za, kao što sam već naveo, novu luciferijansku religiju sveta.
  Zato, ukoliko se divite ili oponašate Xtinu, pevate njene pesme ili balite na njene spotove, vi i vaša deca (ne)svesno pristajete da budete deo tamne strane, saučesnici u permanentnom ubijanju Boga, što je, uostalom, bila i glavna zamisao, ideja vodilja mračnih iluminiziranih vladara planete.

  Sve je dozvoljeno, ali sve ne koristi.
  http://www.youtube.com/watch?v=vJcDlVbM ... r_embedded
  A duša se danas prodaje na različite načine. Idolizacija Kristine Agilere i njenog "dela" svakako da je jedan od njih. Ne moram da vas učim tome, kome se duša prodaje. To bar znate. Jedino ako već niste...
  Премногу текст е, не можев да преведувам, ќе се снајдете сами.
  Превземено од српски форум.
   
 13. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  124
  http://www.youtube.com./watch?v=KdS6HFQ_LUc&feature=feedwll


  Типичен илуминатски текст

  Feels so good being bad
  There's no way I'm turning back
  Now the pain is for pleasure, 'cause nothing can measure


  и паузирајте на 2:40 и прочитајте насловот на страницата од весникот "RIHANNA PRINCESS OF THE ILLUMINATI"
   
  На New York13 и Te.Ic им се допаѓа ова.
 14. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.178
  Допаѓања:
  235.067
  Дечки абе какви ви се овие примери за Илуминатите?Какви сатанисти,каква Ријана,Агилера?Тие немаат врска со Илуминатите.И дај не мешајте баби и жаби.Илуминатите биле сатанисти и сакале да го уништат светот??? :?:
  Оваа ми е од поомилените теми за која не престанувам да читам и да истражувам,и иам многу да пишувам ама сега неам време...Следна прилика ќе искоментирам се што знам...
   
  На stewart и Mygirl им се допаѓа ова.
 15. Salt90

  Salt90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Плавуша немозам никако да гоотворам видеото на јутуб..те молам казими за која песна се работи, баш ме заинтересира :)
   
 16. Konfetka

  Konfetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  34
  Ова е од новата песна од Ријана S&M.

  Најголемиот ѓаволски и масонски знак во Америка-Луцифер. Иначе Илуминатите се подгрупа на Масоните.
  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=EzX4Dk0G ... re=related

  The Statue of Liberty in New York harbour was presented in 1884 as a gift from the French Grand Orient Temple Masons to the Masons of America in celebration of the centenary of the first Masonic Republic.

  She is holding the Masonic "Torch of Enlightenment". Also referred to back in the 1700's by the Illuminati Masons as the "Flaming Torch of Reason". The Torch represents the "Sun" in the sky.

  The Statue of Liberty's official title is, "Liberty Enlightening the World".

  The cornerstone of the statue records how it was laid in a Masonic ceremony (see plaque photo above).

  THE TORCH SYMBOL

  Illuminati means to "bare light" one way to symbolize this is by carrying a torch. A torch sits on top of the Statue of Liberty, on top of JFK's grave, and on top of the tunnel where Princess Diana was killed.
   
 17. Cleonika

  Cleonika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  464
  И јас се согласувам дека не би требале да зборуваме премногу јавно, зошто ако навистина нивното око гледа се, и ако имаат толку развиен систем и мокј, да ни перат мозоци и да не контролираат, тогаш сигурно имаат увид и врз се што се зборува за нив.... секако, ако не сте знаеле, во светот постојат и Антимасонски групи..... па, тие мораат да имаат увид и врз тоа.. поззз
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  или земете ја книгата Ангели и демони, или филмчето ;) Јас го имам гледано филмот и прекрасен е :inlove: :inlove: :inlove: Таму е многу убаво објаснето во врска со темава :D
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  849
  Де бре жени не си развивајте приказни одма, не требало јавно да зборуваме, ќе не хипнотизирале...
  Тоа се модерни муабети за илуминатите и чисто сумљам дека се точни. И не ги поврзувајте со сатанистите, тие не се тоа. Тие биле интелектуаци, и единствената цел им била да му докажат на светот дека не постои натприродното, дека не постојат духови, демони...Да докажат дека со чиста наука може да се објасни се, дека земјата е округла и се врти, дека громот е природна појава итн. итн. А тоа дека се потомци, односно подгрупа на масоните е само претпоставка. Не е докажано дали навистина е така.
   
  На Rocker и JuLleE им се допаѓа ова.
 20. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Еве нешто што најдов на интернет,за масоните и сите тие тајни организации,видеото е мноогу долго,ама вреди да се види целото.
  http://www.vimeo.com/15892847
  на почетокот малку е лоша снимката,но после тоа подобро се слуша