1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илуминати- Окото Кое Гледа Се

Дискусија во 'Политика и настани' започната од plavusha, 10 декември 2010.

  1. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.143
    Допаѓања:
    4.115
    Се работи за овошна секта. Вистинското значење е скриено во името.
    Ако го напишете зборот илуминати наназад, добивате: итанимули

    Ајде да го анализираме овој збор внимателно:

    и-та-ни-му-ли

    Навидум не значи ништо. Додуша според некои теории на заговор тоа значело: И таа ни(т) му ли(же)... - но нема логика бидејќи реченицата е недовршена. Но ако ги поредиме слоговите по правилен редослед според некогашниот тел. бр. 45-321 од централата на зеленото пазарче во Конспираситеориполис (некои велат бил градот на илуминатите) дознаваме по кој редослед треба да се прочитаат слоговите!

    имено:

    и(4)-та(5)-ни(3)-му(2)-ли(1)

    станува:

    Ли-му-ни-и-та

    Доволно е само да додадеме уште едно А (првата буква како во азбуката така и во абецедата) и Т (која пак е прва буква во зборовите Теорија на заговор) на крај конечно ја дешифрираме пораката:

    Лимуни итаат

    Значи Лимуни итаат - кон каде? Па кон новиот овошен поредок! Прашање е само на време кога наместо пепси и кока кола ќе ни тураат обична лимунада по тоа кафулињата. Дур да се свестиш, ти си внел веќе доволно Ц-витамин.

    За сериозноста на напишаново ќе дознаете ако долната реченица ја прочитате наназад:
    онажак агеш ан ешеб аво уканИ <-
    :rofl:
     
    Последна измена: 12 септември 2015
    На candy.cane, tritocki, tranquila и 19 други им се допаѓа ова.
  2. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Слушајте песни на Еминем како Killuminati,25 to life тој во нив пее против Илуминатите од кои што бил контролиран, т.е требало да ја шири нивната идеологија во размена за слава, дури откога се свестил што прави сакал да се ослободи од нив и му го убиле другар му Proof. Некои велат дека и 2pac и Мајкл Џексон биле убиени бидејќи знаеле премногу а не сакале да потпаднат под нивна контрола.

    бај д веј, масоните се првобитната тајна организација предводена од Галилео Галилеј (на времето) кој почнал да ги собира сите интелигентни луѓе во тоа време да се обединат против црквата која била тогашниот вистински непријател, која верувала дека земјата е плочка и ги спалувала сите кои тврделе поинаку, не дозволувала никој да ги разниша нивните теории, па затоа интелектуалците биле принудени да се собираат тајно.Кога се докажало дека Масоните биле во право, тогаш тие станале влијателна светска организација, се труделе да основаат нов светски поредок. Илуминатите се тајна организација внатре во масоните, формирана од влијателни масони од 33 ред, па и подолу, кои биле толку револтирани од црквата што дури и почнале самите да веруваат во нејзината спротивност, т.е тие се САТАНИСТИ и тие сакаат да го доведат светот во хаос, да создадат политички и економски нестабилности,да ја смалат популацијата итн.
     
    Последна измена: 12 септември 2015
  3. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Се извинувам што пишувам две мислења едно под друго но неможев да редактирам, еве гледајте
     
  4. SuperGirl8

    SuperGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    И јас прво се смеев, интересно ми беше ама после видов дека има смисла тоа што го вели... :rofl::lol::!:
     
  5. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    хаха
     
  6. traveler

    traveler Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    91
    Samo napravete razlika pomegju iluminati i masoni , pa procitajte koi se za sto sostaveni i koi se nivnite obelezja, okoto go ima i kaj masonite , pa pred site tie conspiracy theory odvoete gi prvo masonite od iluminatite , sepak ednite se sostaveni za dobroto na covestvoto, a drugite sebicno da upravuvaat so nego
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ :o
    Страшна работа било ова неинформираноста.
    Извини, ама морав, морав да те реплицирам.
    Ајде прво за Еминем и неговите песни. Мислам дека некој грешка му ги дешифрирал песните. Конкретно ја спомена 25 to life, човекот раскажува за тоа како е во конци на славата и рапот. Знаеш, заради неговата слава жена му го оставила човекот со неговата мала ќерка. Другар му Proof, Илуминати го убиле, така ли? Малце не.
    Ајде сега смртта за Тупак. Тупак една од легендите кои ќе ги почитувам се додека постојам. Ама Тупак бил малку неинформиран во врска со Илуминати, тој рапува против нив, ама тогаш за нив малку се знаело (како што се знае и сега), всушност Тупак она што го нарекува Илуминати, не е Илуминати. Ништо не е сигурно за неговата смрт, има многу теории меѓу кои дека го убил поранешниот ортак, B.I.G. И најсилната, дека си ја лажирал сам смртта. Она во кое јас верувам.
    Бај д веј, Галилео Галилеј не формира никаква масонска организација на времето, туку го формира Братството Илуминати, во Европа, во некаде 1700 :) Друго, Галилео Галилеј не водел против црквата, туку сакал да ги обедини црквата и науката затоа што тој верувал во Господ, и затоа човекот бил погубен. Е подоцна срцка, Илуминати ја откриваат најмладата моќна држава, САД и се претопуваат во масоните и стануваат организација внатре во нив и добиваат поголемо влијание од нив.
    Ајде сега за САТАНИСТИ.
    Илуминати создале инситуција, Луциферова лабораторија ја нарекле, затоа што Луфицер на латински значи Просветител. Значи сакаат светот да го описменат, да го просветлат, да му ги отворат очите.
    И ти како што кажа, црквата мислела дека Земјата е рамна како плочка и ред други работи. И затоа ги нарекла Шејтан, што значи непријател на католиците (муслиманите), во превод САТАНИСТИ.
    Извини уште еднаш :)
     
    На theowndemon, Victorian и traveler им се допаѓа ова.
  8. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    не кажувам ништо напамет, сето тоа го имам видено во книги на Ден Браун и документарни филмови
     
  9. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Книгите на Ден Браун очигледно не си ги читала со внимание :!: Препрочитај ги и ќе сфатиш за што ти зборувам8-| А документираните филмови и сличните видеа земај ги со резерва, сепак Интернет е ;)
     
    На theowndemon и traveler им се допаѓа ова.
  10. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Хахаха, прејаки мислења прочитав! Ѕирка, ѕирка Окото...
     
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    И кои се бе тие?
    Име ? Презиме?
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Рампо, Чиро и Бажо :D
    Кај ја дигна темава со мислењето твое, кај ја запусти :D
    Ама и јас несалам, читам нечии психози 2 саати. (facepalm)


    Па уште на 'Политика и настани' е темава. Абе!! Ќе си манам клоца!! :rofl:
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  13. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    Ако немаат друга работа нека ме гледаат има што да гледаат :D а можда и ќе научат нешто:D
     
    На WildMk и Justicija им се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ме заентересираа затоа ја воскреснав темава ;)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Никој не не гледа додека сме небитни :D:D
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Имам гледано многу видеа на јутјуб за Илуминати , од каналот Идиократија . Како што вели и он , све тоа останува како " теории на завери " . Ќе постирам неколку видеа , кои мислам дека треба да ги видите .


    Ова е за рушењето на кулите Близначки . Искрено , верувам дека има некој " мучки " овде . Или Близначките не биле толку цврсти , и со челични конструкции , или авионите се само за " мачкање очи " на јавноста .

    За Тупак .

    Подетално за самата организација на Илуминатите . Како настанале и слично .
    Има уште многу видеа на каналов . Искрено , мене ми се интересни овие теории за слушање и гледање , а дали постојат или не , и не им се замарам многу :D . Не живеам во Америка па да се замарам :D . Околу музичките ѕвезди , секако не ги пратам трендовите нивни ( разводи за 72 часа од склопување брак , рап борби и сл . ) така да , слушам она што ми се допаѓа за уво , не го гледам она што самите изведувачи го прават и ќе го прават .
     
    На dfsa му/ѝ се допаѓа ова.