1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илуминати- Окото Кое Гледа Се

Дискусија во 'Политика и настани' започната од plavusha, 10 декември 2010.

  1. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Јас да се надоврзам на ова .Еве неколку видеа за Beyonce и Jay-Z, поточно за алтер егото на Beyоnce, Sasha Fierce

    http://www.youtube.com/watch?v=TAqYfYSRZZk

    http://www.youtube.com/watch?v=SZifm-2p15w

    http://www.youtube.com/watch?v=Zc8oFArgr2Q

    http://www.youtube.com/watch?v=DsMXO99g52k

    http://www.youtube.com/watch?v=eQZMU8FZ9BU

    Јас ги изгледав сите , но немам некое мислење на оваа тема. Има логични објаснувања и вистина е дека повеќето од познатите ги користат истите сатанистички симболи , но не знам колку е тоа поврзано со илуминатите. Имам само основни познавања за оваа тема од некои книги што сум ги читала ама онака површно.
     
  2. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Бона, за што се работи во второто видео во врска со 2012 година? Неможам да го гледам, со слаб нет сум :?:
     
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    И значи на 22.12.2012 година треба да очекуваме некаков пресврт...хмм....Живи били па видели :D
     
    На bona му/ѝ се допаѓа ова.
  5. st-el

    st-el Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    3.963
    Пол:
    Женски
    Не верувам во дати. На таа и таа дата ќе се случело тоа и тоа, бла, бла, бла...А во врска со Масоните и Илуминатите - нивните активности и влијанието врз светските случувања се обвиткани со мистерија. Имаат славни и светски познати личности како членови, но на кој начин и како влијаат врз светот никој не знае. Јавноста има само некои општи познавања за нив и нивната организација, но деталите никој не ги знае.
     
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    ^
    ...2012 поврзана е со 11/09/1990 и 11/09/1991, ги има сите дати во тој период кога некои од илуминатите или масоните (како и да е) зборувале за "New world order" (нели тоа е една од нивните цели), не се само ритуалите и симболите, туку и циклите и броевите се мноогу важни за нив, особено се заинтересирани за циклот на Сонцето, подемот и падот што го изнесува/ат "sunsports" (не знам како да ви покажам што се, во видеото се гледаат) е цикл, период од 11 год. и се вика “Solar Maximum"- период кога сонцето е најактивен во тие 11 год. :?: , тоа се случувало и на 11/09/1990 (тогаш Џорџ Буш прв пат (мислам) рекол “New World Order", потоа точно 11 год подоцна, 11/09/2001 го нападнале “World Trade Center" (зградите во Њу Јорк), од овие броеви-дати, те во бинарни, те во децимални, се собираат и на крај излегува 22/12/2012 (следниот цикл на Сонцето). значи дека и 2012 е работа на илуминатите (а не тоа дека е крај на светот) :?: |(
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    баш пред неколку дена на вести на тв кажуваа дека сонцето го достигнало својот максимум и покажуваа исти такви снимки,како се оделуваат од површината на сонцето тие пламени,незнам како да ги наречам.значи треба да очекуваме шо ке се деси во септември? :^) или во 2012?
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Извинете ама оние глупости горе со Бјонсе и демон посешн,ми се творба на закоравеност и премногу параноичен и шизоиден ум.
    И плус,сте ја затерале оффтопик,од илуминати до 2012 и Бјонсе и Ријана и нивниот сатанизам.Малку повеќе немаат смисла со наводната цел на илуминатите,ама ајде.
     
    На Sara123, WomanInRed, Neytiri и 7 други им се допаѓа ова.
  9. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Точно и мене ми се премногу параноични сите тие тврдења , да појаснам јас ги ставив како надополнување на тие за Ријана а не значи дека се согласувам со тоа. Ако побарате на нет за скоро сите познати има такви видеа , а причината поради која се тука на оваа тема е тоа што ги поврзуваат со илуминатите и тоа што многу често го користат симболот со окото . Јас кажав немам некои познавања на оваа тема т.е. сум читала , но многу широка и контроверзна тема е.
     
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Имав пишано и претходно,да се надополнам на претходните коментари,нивната цел е воспоставување на нов советски поредок,нов начин на владеење и тотална промена на се,а нивните симболи кои ги има и на јавни места,не само преку музика, е дел од нивната стратегија,која е очигледно многу добро организирана, спроведена.
     
    На iloveyou29 и angelce1 им се допаѓа ова.
  11. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    ^ А зошто толку јавно пласирање на симболите во музиката , шоубизнисот дури и цртаните на Дизни? Што му значат тие на обичниот човек ? Милион пати сум гледала некои емисии, спотови , цртани и не сум ги заприметила за да ми останат во потсвеста.
     
  12. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    Вака,да си кажам јас мое мислење :)
    2012 не значи дека ке се случи нешто страшно,и светот ке престане да постои.Тоа значи дека завршува,ајде да кажеме,една фаза,и ке започне нова фаза или НОВИОТ СВЕТСКИ ПОРЕДОК,што го пропагираат Буш,Опра и др.,не ми текнува сега кои други беа.Таа нова фаза ја пресметуваат по Сонцето,т.е. по циклусите на сонцето,кога го достигнува својот solar maximum,како што е објаснето во видеото на bona...
    Друго,велите дека масоните,илуминатите и другите тајни организации (секти) не се сатанисти,т.е. не веруваат во ништо надприродно.Има докази(значи според тоа што они самите го пишувале за себе,како организација,тоа им е како еден вид нивна библија),дека тие нивната организација се темели на религија,значи тие веруваат во нешто.Тоа нешто го нарекуваат СВЕТЛОНОСЕЦ,или луцифер,и веруваат дека тој ке им донесе светлина.Тие веруваат во сонцето,се поклонуваат на богот на сонцето,а тоа е спротивно од она што ни го налага Бог. Во видеото што го имам постирано предходно,професор и доктор,Мирољуб Петрович мислам дека се викаше,што се занимава со проучување на сектите,како и кога настанале,која е нивната цел,има многу убаво објаснето,изнесува цитати од тоа што масоните од највисокиот степен,33-от,и од главниот масон(не ми текнува како се викаше),самите за себе имаат пишувано. Не можам да се сетам сега се што кажуваше во видеото,ама стварно човекот изнесува факти.
    Во врска со илуминатите во музиката... Славните,како Бијонсе,лејди гага,ријана итн. се само пиони во целата таа приказна.Некои се свесни во што се впуштаат,некои и не се. Па прочитајте го првиот пост од темава,во објаснувањето на плавуша,за што се залагаат тие:
    Легализирање на проституција,хомосексуалност,педофилија,светски кризи,неморал... и помислете дали се тоа не се случува? Во Холандија би донесен закон дека најниската возрасна граница кога е легално лице да стапи во сексуален однос е 12 год.Значи нормално е да имаш секс со 12 годишно дете :o ,никој не ти може ништо.Вчера гледав слики од геј парада во Сан Франциско,тоа е СТРАШНО,останав без зборови. Можам да оставам линк,ама помлади од 18 год никако гледање :x
    http://www.gaycure.comlu.com/cinjenice.htm
    на дното од страната е линкот,ке се појави прво предупредување,па потоа се сликите.Првите не се нешто страшно,ама како што ке одите надолу :x :x :x
     
    На iloveyou29 и interesna им се допаѓа ова.
  13. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Јас на неколку пати се обидов да им објаснам, ама не, пак ги вртат муабетите накај сатанизам, Бијонсе, Ријана... Се откажав веќе, не сака никој да сфати дека илуминатите биле обични луѓе, поинтересно им е да ги величат, да ги претвараат во mindcontrolers со супериорна способност да не хипнотизираат сите :^)
     
  14. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Затоа што симболите се поврзани со начиниот на владеење, тоа го имало во секоја цивилизација, а единствениот начин е тој - јавно пласирање на симболите, изнаоѓање начини за нивно полесно прифаќање од страна на луѓето.Нивното значење за обичниот човек е релативно, дали ќе верува или не во тоа што тие пласираат,иако претпоставувам дека на илуминатите нив тоа не ги интересира толку за дали ќе прифати некој или не, колку што им е значајна нивната доминација.Улогата на илуминтатите е сосема спротивна, доминација, моќ и уништување.
     
    На glosipgirl и interesna им се допаѓа ова.
  15. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Стварно постоеле? :(
    Јас пред некое време гледав филм за илуминатите, тие се лути на црквата нешто така.
    Симболи, знаци, мистерија.... како на филм ;)
    Ама
    некако ми изгледа чудно да е вистина. :^)
    И се покажуваат на јавни места или како што рековте во видеа достапни на целиот свет.
    Ако може некој да каже дали во реалниот свет некој им влегол во трага? :wasntme:
    Еве го филмот, вреди да се погледне.
    [​IMG]
     
  16. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    и јас сум сатанист :nod: :rofl: :rofl: ^1
    сега пазете се-окото наше се гледа, сега еве тргнуваме [​IMG][​IMG]
    шала на страна, овие можеби не се сатанисти, ама затоа биберкана ни е САТАНА-не сатанист...па добро бре луѓе не гледате дека убива со неговата "убава" "музика", да му е страв на човек емтиви да пушти од него [​IMG], па кога сме тука-да можно е ријана да е сатенист[​IMG], без разлика за каква политика се работи, настапите во живо и се ЗАКОН :rock:

    ps. знам дека малку отповеќе ми е оффтопик и забеган постот, ама само нека се обиди модераторот да ми го избриши (окото гледа се) [​IMG]
    :rofl:


    _______________________________________________________________________________(фуснота)

    1 "НАЈЛЕСЕН НАЧИН ДА ИЗЛАЖЕШ Е ДА ЈА КАЖЕШ ВИСТИНАТА И ДА СЕ СМЕЕШ, ПА ЛУЃЕТО МИСЛАТ ДЕКА Е САРКАЗАМ" - ете гледате дека сум :rofl:
     
    На Lolo5 и pink4ever им се допаѓа ова.
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    а јас пак на НАСА страницата наидов на едно сосема пинакво толување за таа дата, имено на тој датум ќе настапи подредување на сите планети во една линија со сонцето и ќе се формира 4 и 5 димензија, тогаш ќе настапи хармонија меѓу луѓето како и пормена на ДНК.
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    кај Гага е најочигледно, мислам таа најдобро им врши реклама!

    додека Мајкл Џексон бил против.
     
  19. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Чекај малку. викаш не се сатанисти, а во поново време имале изопачени цели.
     
  20. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Тие се атеисти, не мора да се сатанисти за да имаат изопачени цели, така? Тие не верувале во бога, а сатанистите веруваат дека бог постои, но одбираат да го обожаваат сатаната, па затоа и се наречени сатанисти. Башка, овие новиве „илуминати“ не може да се стават во исти кош со првиве. Од овие само претеризми. Јас не ни сакам да ги нарекувам илуминати, зошто не се во права смисла на зборот. На почеток за да бидеш илуминат и да влезеш во нивното тајно друштво, потребно било да бидеш голем интелектуалец, т.е. научник, или пак да бидеш ептен паметен. А сега нема ништо од тоа. Ријана нема ни „П“ од паметна, ни „Н“ од научник, а се декларира како таква. Плус тоа, илуминатите биле ТАЈНО друштво, а тоа јавно искажување на симболи од страна на некои селебритис е чист претеризам.