1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имате ли вистински пријатели?

Дискусија во 'Канта' започната од malinavishna, 9 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Во последно време се почесто се соочуваме со фактот дека луѓето на кои сме им верувале и сме ги сметале за блиски не изненадиле со одредени постапки. Кога ни требаат се зафатени, само кога сме им потребни лесно наоѓаат време.....
  Секако брзото темпо на живеење е еден од главните причини, но сепак мислам дека себичноста, завидливоста, па и лошотилокот се повеќе се кријат зад маските на некои што ни се т.н. пријатели.
  Ако ти се случуваат успеси тогаш наместо да се радуваат, т.н.„пријатели“ смислуваат интриги, ти ги бараат мааните, ги снемува преку ноќ.
  Какво е вашето искуство, можеби вие сте имале повеќе среќа во изборот на пријатели?
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.