1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Има ли лек за ракот?

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од RainBow, 10 април 2011.

  1. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Не за чудо. И она имаше на бели дробови .Дури во прво почнал да се повлекува. Подоцна ги нападнал лимфните жлезди и толку беше ..
     
  2. Nebitno21

    Nebitno21 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2020
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    47
    Ах овој рак :@ пуст да остане!!!
     
  3. Антонијо

    Антонијо Нов член

    Се зачлени на:
    23 јули 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Сигрно знам дека со нова метода на програмирана моноатомска вода мојот пријател се ислече од последна фаза на метастазиран рак.Во една мала клиника во Козле на Миле поп Јорданов која лекува и со сегашнава медицина и со алтернатива. Тоа е нова работа измислена од наш научник а ја лечи ДНК. Досега пратам нема некој неизлечен од која и да било болест. Едина мана третманот е скап за нашите примања од 6000евра нагоре ама 100 посто лечи се на пример корона лечи за еден ден.
     
  4. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Татко ми има ситноклеточен рак на белите дробови и е помеѓу 3та и 4та фаза, може ли да ми кажеш дали во таа клиника би му помогнале и на кој начин лекуваат?И ако може име на клиниката и каде точно се наоѓа
     
  5. lilly57

    lilly57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2018
    Пораки:
    464
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Здраво.Добра вечер женски.На дедоми му е дијагностицирана малигна неоплазма од неспецифично потекло со метастаза на лимфен јазол во врат. Од ситноклеточно потекло а на Кт скен нема патологија ниту сенка и нема потврдено дека е карцином на бели дробови, како првично што му беше дијагностицирано па по детални снимки и направена патохистологија на оперираниот лимфен јазол дијагностицирана С77.8 секундарна неоплазма од непознато потекло.
    Прима хемотерапија и денес му купив варумин за зајакнување на имунитет и подобро поднесување на хемотерапијата.Искуства? Дали сте имале со лекот Варумин искуство и со овој тип на дијагноза? Многу сум исплашена бидејќи има и нодуларни промени во абдомен ,ингвинално,околу душник но,на снимки не пишува дека е метастаза.
     
  6. Антонијо

    Антонијо Нов член

    Се зачлени на:
    23 јули 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Клиниката се вика Ескулап број 023237876 а јас од искуство ви кажувам дека чуда прават таму и со сигурност никој во свет ја нема таа технологија . Нема друг освен начин но ако сакате да го убиеете човекот кој го сакате тогаш идете на зрачење и пите хемотерапија која е толку отровна што само со зрачење ги убива сите живи организми . Ако имате околу 20000Евра не размислувај после една недела ќе ме частиш ти гарантирам резултатите се брзи и чудесни.
     
  7. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Истиот што работеше пред 3год. карши А.палас ? :^)
     
  8. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Дали го познавате?
     
  9. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Ми останаа 2 варумин неотворени од мајка ми, рок на траење до јули, на кој му треба ќе му го дадам за ич пари, колку даде толку. Едно пакување од 2 флаши е 4000
     
  10. sweetR

    sweetR Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Дали има ефект кај мајка ви од варуминот?
     
  11. BloodElf

    BloodElf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    723
    Пол:
    Женски
  12. игор.мк

    игор.мк Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2021
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Машки
    за жал ракот е 100% смрт (болна, тешка и исцрпувачка) ;(
     
  13. jovanasto

    jovanasto Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Kako e tatko ti sega?
     
  14. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Sega za sega e dobar na noze e, odi na hemoterapii
     
  15. Dreamsdocometrue

    Dreamsdocometrue Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2021
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    може ли некој да каже како може да смириме нус појави од хемотерапија (мачнини, повраќање, температура) ?
    Фала Ви
     
  16. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Машки

    SAMO EKSTRAKT OD RASTENIETO CUVAR KUKA I TOA 90 % PODOBRO PRIRODNO SREDSTVO OD OVOJ EKSTRAKT NEMA ZA OVOJ CEST I NEZGODEN PROBLEM,GO CISTI ORGANIZMOT OD SITE OSTANATI TOKSINI OD HEMOTO ZA MNOGU KRATOK PERIOD I GO ZAJAKNUVA ORGANIZMOT. GO PRAVI COVEK VO KRATOVSKO PO NARACKA.
     
  17. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Сите информации што сум ги читала за овој лек е дека се џабе фрлени пари. Ако веќе сакате да го зајакнете имунитетот, побарајте ИМУНОФАН.
     
  18. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    2.588
    Пол:
    Женски
    На дедо ми скоро му октрија на црниот дроб. Почна со хемотерапија, но покрај тоа ни ги препорачаа таблетите ВИТАЦЕПТИН и канабисово масло( исто ги смирувале нус појавите од хемотерапијата). Се надеваме дека ќе помогне. А и според искуства на други луѓе што биле заболени, канабисовото масло изгледа е најефективен лек, само што потешко се набавува.
     
  19. Dimi_

    Dimi_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2020
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Дали сте размислувале дека можеби, секој вид на рак може да се излечи односно да се истребат канцерогените клетки со помош на електрична енергија? Терапија со струја.
     
  20. Queenche

    Queenche Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2019
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    41
    Здраво луѓе! На дедо ми му е дијагнозиран рак на простата. Има 85 години , дали некој од вас имал искуство или знае дали некој доктор ќе се нафати на операција со оглед на годините или некој друг совет. Ви благодарам однапред и Ве молам за одговор!