1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Името *** ме потсеќа на...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од gentle.girl, 18 февруари 2013.

 1. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  243
  Мислам дека забавна ке биде играва , епа еве вака да почниме
  прва јас
  мене името маре ме подсејќа на..добро девојче. :) така ми ѕвучи :D
  Вас на што ве подсејќа на пример името
  САРА ?
   
 2. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Името *** ме подсејќа на ..

  на мало девојче :angel:
  Гордана?
   
  На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  243
  Името *** ме подсејќа на ..

  на строга личност или..професоркса :D

  Марија ?
   
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Името *** ме подсејќа на ..

  Нежна девојка со светла коса и `бели` веѓи.
  Андријана ?
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.049
  Допаѓања:
  163.257
  Пол:
  Женски
  Името *** ме подсејќа на ..

  на модерна девојка :D
  Александра?
   
 6. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Името *** ме подсејќа на ..

  на паметна девојка со авторитет...
  Ангелина? :^) :D
   
  На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
 7. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  721
  Името *** ме подсејќа на ..

  На луда жена, по малку срамежлива, ама кога ќе ја запознаеш и не така срамежлива :devil: (ова по другарка ми).

  Наташа?
   
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Името *** ме подсејќа на ..

  Девојка со црна коса во опавче, очила, сини очи. Карактерно - стабилна, приземна.
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Името *** ме подсејќа на ..

  Нина ?
   
 10. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  243
  на девојка со став.
  Зорица ?
   
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  На ниска средновечна жена со добро срце.
  Анабела ?
   
 12. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  648
  На феминка ;)
  Катерина ?
   
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Полничка висока жена, со крупна градба. Со очила и светла виткана коса.
  Софија ?
   
 14. Gi.ir.ll

  Gi.ir.ll Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  На добро,воспитано,мирно девојче со црна коса :)

  Мира?
   
 15. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  243
  на љубезна жена,со високо образование :)
   
 16. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Ајде за тебе ќе пишам.

  Елизабета ?
   
 17. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  853
  На една докторица :lol:
  Бојана?
   
 18. Miss.M5

  Miss.M5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  85
  на избувлива личност
  Мери?
   
 19. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
  На некоја ТАНЧЕРКА!
  Петра! :D
   
 20. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  243
  на стара жена со шамија :D
  Кики ?