1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Името на првиот дечко/девојка/симпатија/платонска љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од biGirl, 15 септември 2016.

 1. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  нз дали има ваква тема ако има нека оди во канта ...
  името на мојот прв дечко Александар
  прва симпатија - Стефан
   
  На Crna Dama и fallenangel им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.465
  Допаѓања:
  155.003
  Пол:
  Женски
  Прва симпатија - Бажомир
  Прв дечко - Благоја

  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Ketchup и Crna Dama им се допаѓа ова.
 3. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.801
  Допаѓања:
  25.050
  Пол:
  Женски
  Прва симпатија - Димитар
  Дечко - Роберт
  Првата љубов - Петар
   
  На Crna Dama и fallenangel им се допаѓа ова.
 4. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Првата и најголема љубов на мојот живот Бојан
   
  На ADOKI, Crna Dama и fallenangel им се допаѓа ова.
 5. RealUnicorn

  RealUnicorn Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Прва симпатија - Пепи
  Прв дечко - Андреј
  Прва љубов - Мартин
  :D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kika.dragan

  kika.dragan Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  148
  Прва симпатија - Никола
  Прв дечко - Александар
  Прва љубов - Марјан :inlove:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mula

  mula Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Леле темава... :)
  Симпатија ми беше Даρе од забавиште, платлнсκи еден κуп- не знам κој беше пρв. :D
  Дечκо:Пρв Алеκсандаρ, после него уште еден Алеκсандаρ имаше. Алеρгична сум сега на имево. :D
  А љубов: не знам баш дали е ова сегашново ,,онаа вистинсκата" љубов, ама убаво ни е. Живе се виκа. (Жити името инаκу. Жив-Е. Алеκсандаρ баρ да беше. :rofl:)
   
  На Regina.Phalange и Crna Dama им се допаѓа ова.
 8. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  gledam na mnogu prv decko ni e Aleksandar hahahha :D
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bojana_Ilcevska

  Bojana_Ilcevska Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2016
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Eхх.. Стефан :inlove:
   
 10. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  17.681
  Прва симпатија и прв дечко - Игор
  Прва љубов -Жарко
   
  На Ketchup и Crna Dama им се допаѓа ова.
 11. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  620
  Пол:
  Женски
  Прв симпатија - Драган
  Прва љубов- Маријан
   
 12. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.490
  Допаѓања:
  2.416
  Пол:
  Женски
  Прва симпатија и дечко - Ристе
  Прва љубов - Александар :)
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.483
  Пол:
  Женски
  Ќе го кажам само првото машко кое го засакав, поточно прва симпатија, Златко. Имав 7 години. :D
   
  На lovely97, Crna Dama, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Убаво име ;)
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  4.979
  Фросина - Фросе (девојка) :$
   
  На lovely97, Summerlover и Dust им се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Симпатија - Кирил..со големото бело куче:rofl:
  За прв дечко не кажувам...бившиот (последен)ми има профил тука:rofl:
   
  На Marjana Lakyy, ADOKI, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
 17. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  Прва симпатија - Наум
  Прв дечко - Кристијан
  Љубов - сегашниов (барем сега за сега супер ни е) :) :l:
   
  На biGirl, Crna Dama, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 18. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Марија. Тогаш имав 11 год, ја запознав на летување во Струга. Имаше темни очи. Само си се смешкавме на разминување, ама немав храброст да и пријдам и да делувам. Прцул, шо сум знаел. Знам еднаш беше мраз ладна водата, ама ја пред неа да се направам херој рипнав од прва без да се загревам :D Кој знае колку после тоа она го процесирала тој мој херојски потег и уште толку се затрескала у мене. Ама ништо, заврши одморот и крај на приказната. Немаше тогаш фејсбук па да ја најдеш и аднеш онака кукавички. После неа уште 5-6 години ми беа слабост девојки со темни очи. Детство.
   
  На Beautiful_girl.., theowndemon, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.907
  Самерчо 8-| Зошто мислите дека така сум потпишана? Се регистрирав тука разочарана, тоа кога бевме петто, тогаш раскинавме :rofl:
  Шала на страна, ама сега кога сфатив, првата љубов indeed беше на "С".....јаооо, а па сега кога видов Лавли да допишала симпатија....ми текна, и првата симпатија беше на "С" :o :tmi:
  [​IMG]
  Би рекла wtf, бат оу уел, три :d::d::d: и job done :drunk:
  [​IMG]
  :d::drunk:
   
  На theowndemon, Crna Dama, Ketchup и 3 други им се допаѓа ова.
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Mitrejca
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.