1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  65.391
  Пол:
  Женски
  Според мене не спаѓаат во македонски јавни фаци, па за да не ја полниме темата со коментари за нив мислам дека ни треба една посебна тема, специјално за македонските модни блогерки, затоа што секој ден се појавуваат нови, па овде да ги оговараме. :D
   
 2. Unikatna50

  Unikatna50 Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  A каде можам да гледам нивни видеа како да ги најдам кои се македонски блогерки баш ме интерсира...
   
 3. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  65.391
  Пол:
  Женски
  Колку што знам не мора сите да имаат видеа ( освен влогерите ), а во последно време не им треба ни веб страна благодарение на инстаграм преку кој најбргу се добиваат следачи и спонзори.
   
 4. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  65.391
  Пол:
  Женски
  Девојчево на пример многу ми се допаѓа како се облекува, секогаш е скоцкана и не е кич ко повеќето. Има 50.000 следачи. IMG_9240.PNG
   
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.358
  Допаѓања:
  317.254
  Пол:
  Женски
  Оваа македонка ли е
   
 6. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  65.391
  Пол:
  Женски
  Да, од Струмица е
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.358
  Допаѓања:
  317.254
  Пол:
  Женски
  Убави слики има ама претпоставувам не живее кај нас.
   
 8. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  65.391
  Пол:
  Женски
  Во Германија мислам, а доста слики има и низ други држави.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.395
  Пол:
  Женски
  На SofiMar_, Acka22 и joy1 им се допаѓа ова.
 10. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.889
  Допаѓања:
  14.244
  Пол:
  Женски
  i jas se slozuvam se gleda deka e so stil
   
 11. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.778
  Пол:
  Машки
  Не се разбирам којзнае колку од мода, признавам, и не би да бидам party pooper, ама морам да ви посочам една техникалија.

  Знаете дека девојките кои ги коментирате имаат инстаграм профили, а не блогови, така? :D

  Што значи, не се македонски блогерки, туку македонски инстаграмџии (инстаграмџики?). Последен пат кога проверив, имаше бајаги разлика измеѓу инстаграм профил и блог.

  Just sayin'. :bandit:
   
  На BlackSwan22, Chocolate.me, kikkki и 20 други им се допаѓа ова.
 12. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.889
  Допаѓања:
  14.244
  Пол:
  Женски
  pa ondak spodeluvajte instagramdziki mislam deka tie se povejke sledeni od blogerkite
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Девојки, имаме тема со слична содржина во која меѓу другото, се водат и дискусии за нашите модни блогерки кои имаат отворено сопствен блог. > клик кон темата

  Затоа, предлагам оваа тема да оди во таа насока во која Софи ја започнала дискусијата и овде да зборуваме за блогерките прославени од Инстаграм кои најчесто немаат блогови, но на сите ни се познати од фотографиите кои ги објавуваат таму.
  Мислам дека вака ќе имаме поконкретна и пообемна дискусија. :)
   
  На Bender Rodriguez, SofiMar_ и pamelche им се допаѓа ова.
 14. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.395
  Пол:
  Женски
  http://gurgica.com/
  Имаше линк на инстаграм профилот и затоа не го ставив тука.
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.539
  Допаѓања:
  6.306
  Прв пат ја гледам оваа Ѓургица, ама да, има убав специфичен стил, можам да се пронајдам во него. Само едно нешто не ми е јасно, зошто на втората слика (а после приметив и на неколку подоле) устата и е исцртана толку многу над природната линија, ко втора уста да има :tmi:. Ај да беше минимално над линијата, ама ова апла се приметува, не сфаќам ни зошто има потреба кога природно има полна уста.
   
  На angel92 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sj *O*

  sj *O* Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.921
  Пол:
  Женски
  пред се, убава тема, мило ми е шо ја отвори @SofiMar_ :*
  за ѓурѓица немав слушнато, ама сега кога и го отворив профилот не ми остај некој впечаток. има некои убави комбинации ама генералниот впечаток ми е мех
  додека стилот на дончев е одличен а и инстаграмот и е супер 8)
  сеа јас ќе предложам една битолчанка шо наскоро ќе напрај свој моден блог-@stylediariesbyaleksandra
  некои нејзини комбинации ми се допаѓаат многу, некои не ама се на се има преубав инстаграм и мн е убава :l:
  да видиме шо ќе кажите :D
   
  На SofiMar_ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  65.391
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасен и мене овој тренд на претерано исцртани усни. Убава е девојката, има убави усни кои не мора воопшто да ги црта. Се прашувам што си мисли дури се гледа на слика вака исцртана, дали не примеќа .. :^) и не само таа, скоро сите го прават истото, не знам ..
   
  На 1209 и blueeparadise им се допаѓа ова.
 18. SofiMar_

  SofiMar_ Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  65.391
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :*
  Не можам да ја најдам на инстаграм оваа Александра да ја видам, не ми излегува, или грешка ја барам.

  Инаку, еве уште една од Струмица. Не знам кој месец е бремена, ама според мене не мора да се разголува толку, многу невкусно ми изгледа. Не е само оваа слика, има уште многу по долна облека.
  Сепак, нејзино право. Јас лично не би се осмелила да постирам вакви слики во никој случај.

  Како и да е, не ми е убава воопшто, а и се облекува просечно. Битно на профилот и стои public figure/fashion blogger. :mm:


  IMG_9247.PNG
   
  На Rama и sj *O* им се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.572
  Допаѓања:
  171.532
  Пол:
  Женски
  Извини вака ама ова веќе ми е крајно невкусно:puke:
  Бременоста сама по себе е прекрасен период за кој сметам дека нема потреба да биде ставен вака на тапет.
  Со оглед на тоа, многу мозок не и давам на девојкава..а и нема ништо fashionable на сликава, долна облека која едвај доаѓа до израз.. се надевам има некоја што повеќе би прилегала на темава(facepalm)
   
  На Hipster, Momichka, eliesaab и 14 други им се допаѓа ова.
 20. sj *O*

  sj *O* Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.921
  Пол:
  Женски
  https://www.instagram.com/stylediariesbyaleksandra/ еве линк ;)
  невкусно е и според мене. и јас не би и дала мн мозок за нешто вака :|
   
  На *Amethyst* и SofiMar_ им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.