1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интелигенција :)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Snow-Queen, 7 ноември 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Најпрвин земете лист и пенкало и одговарајте на прашањата, без да ги погледнете подолу одговорите.Откако ќе ги одговорите сите прашања, проверете колку грешни имате и најдете го своето решени.И на крај пишете кое ви е решението Среќно


  Прашања:
  1. Ако легнеш у 8 саат и го навиеш алармот во 9, колку ќе спиеш?
  2. Дали во SAD постои 25 декември?
  3. Ако во ќибритот имаш само едно шкорче и влегуваш во темна соба каде што се наоѓаат: фенер на свеќа, плинска ламба и печка на дрва, што прво ќе запалиш?
  4.Неко месеци имаат 30 дена,некои 31 ден, а колку месеци во годината имаат 28 дена?
  5. Што пишува на паричката од три денари?
  6. Докторот ти дал три таблети да пиеш една на секои поласаат. Колку долго ќе ги пиеш таблетите?
  7. Сонуваш дека си во темен тунел, од една страна ти доаѓа воз, а од другата змеј. Што ќе сториш?
  8. Што било пред 1945г.?
  9. Дали е можно човек кој живеел северно од New York да се закопа (погреб) западно од Misisipi?
  10. Дали во SAD е можно да се венчаш со сестрата на својата вдовица?
  11. Ако фрлиш црвен камен, во Црно море, што ќе се случи?
  12. Ти си ми син, а ја не сум ти мајка, што сум ти јас?
  13. Ако на човекот му отсечеш десна рака, колку прсти ќе му останат?
  14. Авион се срушил на канадско-американската граница.Каде ќе ги закопаат преживеаните?
  15. Колку родендени има мајка на три деца?
  16. Јаболкотот има три гранки, секоја гранка има три гранчиња, секоја гранче има три плода, Секој плод има три коски. Колку круши има на стеблото?
  17. Колку пати во текот на 24h (еден ден) минутната стрелка,преминува преку саатната стрелка?
  18. Ако денес на пладне врне дожд, може ли за 36 саати да се очекува сонце?
  19. Петелот снел јајце на словенечко-хрватска граница.Чие е јајцето?
  20. Колку е 10 и 30?

  Без ѕиркање. Можеш да продолжиш надолу само ако си ги одговорил прашањата


  Одговори :
  1. 1 саат
  2. Да
  3. Ќибрит
  4. Сите
  5. Не постои монета од 3 денари
  6. Саат време
  7. Ќе се разбудиш
  8. 1944 година
  9. Не
  10. Не бидејќи веќе си мртов, со оглед на тоа дека жена ти е вдовица
  11. Ќе потоне
  12. Тато
  13. 15 прсти
  14. Никаде, бидејќи преживеаните не се мртви
  15. 1 роденден - својот
  16. Ни една, бидејќи на јаболко не растат круши
  17. 22 пати
  18. Не бидејќи ќе биде ноќ
  19. Petao ne nosi jaja.
  20. Десет и пол
  Сега погледнете ги резултатите, и ако сте имале волку грешки,тогаш сте:
  0 = супер интелигентен
  1 - 2 = интелигентен
  3 - 4 = прилично интелигенте
  5 - 7 = нормален
  8 - 10 = глуп
  11 - 14 = умно заболе
  15 - 17 = 100% идиот
  18 - 20 = опасен за околината
   
 2. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  7 грешки-нормален :)
   
 3. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  нормална... :D :D
   
 4. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.280
  Допаѓања:
  16.686
  Умно заболена .. :D
   
 5. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  3 - 4 = прилично интелигентен
  :)
   
 6. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  5 - 7 = нормален :)
   
 7. WinnieThePooh

  WinnieThePooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  201
  5 - 7 = нормален
   
 8. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
 9. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  нормална :)
   
 10. Ice-age

  Ice-age Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  хахаха Глупа 8 грешки...
   
 11. Lady-Cha

  Lady-Cha Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  23
  5-7 нормален :D
   
 12. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Аман беее :?: Вие набрзинка решавате или до мене е - 1 грешно имав :geek:
   
 13. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  6 грешки - нормална :)
   
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  1 - 2 = интелигентен
  само 1 имав грешно
   
 15. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  6 грешки :)
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Само една грешка пошо скоро сите трикови ги знам веќе на памет!
  Ауууу една интелигенција шо покажува ова... :D
   
 17. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  15 - 17 = 100% идиот
   
 18. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  1 - 2 = интелигентен
   
 19. Baby1994

  Baby1994 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  11
  15 - 17 = 100% идиот :D :D :D
   
 20. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  5 - 7 = нормален
  7 грешки :D