1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интензивна нега

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Iguanaboy, 20 ноември 2021.

 1. Iguanaboy

  Iguanaboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2017
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Машки
  Не видов посебна тема за дискусија на интензивна нега и се околу неа. Моментално дедо ми е во интезивна нега веќе една недела во државна поради откажување на бубрезите (едниот се уште добро работи, му ставаат дијализа) и прелажан мозочен удар. Свесен е, зборел кога ќе го прашаат нешто, но премногу отрови има во крвта и неможе да ги мрда десната нога и рака. На телефон ми кажуваат секој ден дека непроменета е состојбата, тежок пациент е, но стабилен. Незнам што да отчекувам од ова, уште колку време би траело вака. Споделете ги вашите искуства.