1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни идеи за љубовни состаноци

Дискусија во 'Врски' започната од Waka-waka, 12 август 2012.

  1. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Сите сме свесни дека основата на добра врска е квалитетно време поминато заедно. На долгите врски често им се заканува рутината и монотонијата. Затоа излегувањата на нови места или правењето нови работи и тоа како знаат да ја освежат врската.

    Во темава ќе даваме интересни предлози за излегувања. Доколку е изводливо убаво би било да има и приближна цена.

    На пример

    1.Куглање во салата Борис Трајковски. Гарантира убаво помината вечер,забавно е и ново.

    2.Посета на ресторан што служи странска кујна. Од типот на Мексиканскиот ресторан на кеј или Кинескиот Ѕвезден океан.

    3.Излет во природа.

    4.Посета на зоолошката градина

    5.Дегустирање коктели

    6.Заедничко готвење
     
    На kikikikirika, mims-89 и Charlottexo им се допаѓа ова.
  2. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Јас еве би предложила романтична вечера на пр. на бродот во Велес или во бањата во Катланово. Слушнав имало мало базенче за интимна атмосфера, со добро вино и евентуално масажа и било супер ;) Ако бил некој од феминките би сакала да знам нешто подетално ;)
     
  3. Supernice

    Supernice Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    71
    Вино во џакузи ми е една од најубавите работи што ми се случила во тој поглед.
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Картинг
    Ноќно капење
    Јавање коњи
    Посета на некое место каде не сте биле
    Крстарење
    Летање со параглајдер
     
    На kikikikirika и mims-89 им се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Explore Macedonia, вожња до друг град каде што не сте биле.
    Јас си направив мисија, ги имам обележано градовите кај што сме биле, првата прилика кога ќе ни биде досадно и ќе немаме што да правиме ќе отидеме на кафе и ручек во Кратово (на пример) :D.

    Возење велосипеди заедно.

    Посета на Аква Парк, баш ми кажаа во Струга во Изгрев бил супер Аква Паркот.
     
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Не најдов бар во првиве 5-6 страни ваква тема.А ме интересира пример кај искачате со парнтерот.Што правите.
    Еве јас со детево што излагам досега само на едно место одиме, и таму си седиме.Би сакала нешто ново да направиме, да разбиеме монотонија.Само да не е во кафич со 500 луѓе, не сакам во јавност до толку.
    Дајте предлози, или кажете вие што правите.
    Јас размислував да понудам нешто како куглање или картинг?Се надевам не е прерано за такви работи.
    Да не е само секое искачање седење на столче и зборење, мене тоа воопшто не ми пречи, можам со часови да зборам али сакам да биде интересно, да нема монотонија, сакам на партнерот (не на овој сега него општо) да им е интересно искачањето со мене и да сакаат пак и пак, а не да гледа у саат да дое време за идење.

    *Споена дупла тема
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  7. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Зависи дали се гледате во јавност или не. Доколку искачате во јавност нема зашто да е глупаво, не мора да се гледате само по кафиња. Според мене, доколку сте искочиле више 2-3 пати на кафе/јадење/шетање, слободно предложи куглање, картинг или било што што те привлекува. Пример мене и на дечко ми прв дејт ни беше на пијачка, втор на јадење во лабав lounge bar - негови предлози, трет дејт ни беше на кајакарење на Матка :D - мој предлог, случајно спомнавме нешто кроз муабет и му кажав ајде ако си слободен у недела може да идеме. Зависи каков ви е односот, спомни за некаде и види како ќе реагира. Инаку за седење по кафичи, јас обично со другарки идам повеќе - они се по такви искачања, а дм е тип што повеќе сака кога се гледаме да седиме кај него и на раат да се изнамуабетиме а за искачања гледаме да идеме на Водно, на кино, во adventure park - от бевме, на Козјак идеме често, летово идевме да играме тенис :lol:

    Good luck, доколку е океј дечко нема зашто не би прифатил.
     
    На Regina.Phalange, cresa-jagoda, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Епа и ние така седиме кај него и си вергламе со саати, али сакам и нешто друго да се прави, да ни` биде интересно малку.А не сакам у кафичи пошто не ми е комотно, а и сакам приватност.На кафиња само со другари идам или апла посериозно кога ќе стане.
     
  9. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Зависи...
    Колкаво е детето?
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    21
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  11. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Билијард, качување на Водно, кино или театар?
     
    На tiggyboy и Feminka22 им се допаѓа ова.
  12. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.688
    Допаѓања:
    39.963
    Пол:
    Женски
    Mногу големо детето :D
    Се шалам. :hug:
    Следите спорт? Можеби некој спортски настан, или пак одете на Водно, Матка, некаде надвор од градот ако имате можност и секако финансии.
     
    На buba4e89 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  13. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Може Матка или Водно.Па ја поише сум по спортот он слабо :D
     
  14. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Театар
     
  15. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    3.286
    Пол:
    Женски
    Куглање или билјард ти е добра опција, може и шах, зошто нели и тоа е спорт.:)

    Според мене ако casually искачате, не е баш добро театар и кино за почеток. Може понатаму, зошто побитно е да комуницирате и да се запознаете овака на почетокот.
     
    Последна измена: 29 октомври 2021
    На cresa-jagoda, Milobebence и Feminka22 им се допаѓа ова.
  16. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    За мене најдобри се класичните опции, на пример кафич или ресторан каде што не е многу бучно и може да комуницирате. Ако сте по спортот, доаѓа предвид и некоја спортска активност.
    Според мене сите опции се прифатливи, дури за дејт и тоа што е навидум пообично излегува подобро. Само јас не би во кино или во театар, поради причината шти ја спомна членката пред мене.
    Не е ни толку важно местото колку што е важна хемијата меѓу вас. Ако се согласувате, секаде ќе ви биде добро.
     
    На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
  17. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.472
    Допаѓања:
    41.686
    Пол:
    Женски
    Природа, пикник, ама не на некое познато место каде ќе има многу луѓе. Ќе прошетате, ќе смените и ќе зборувате.
    Секогаш кога ќе ми стани монотоно барам местенце во природа, заедно со благо и кафе. :rofl:
     
    На cresa-jagoda, Amellie13 и bicycle им се допаѓа ова.
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Сонцки бее, фала ви женски, ќе му спомнам се` од ова па нек бира, јас буквално се` би правела
     
  19. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    Сега зимава на лизгалиште, баш е романтично за рака да се возите :inlove:
     
    На Regina.Phalange, Snowflake97, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Лелел колку ми е страв мене од лизгање да знаеш.. он обожава зимски спортови, и скија и борда и сака зима.Јас сум си летен човек, место лизгање би го понудила на базен да пливаме или спа (сериозна сум) фала што ми ја стави идеава во глава.
    Уште да се утепам пред него заби да искршам :ninja: :rofl:
     
    На cresa-jagoda, Snowflake97 и elimkd им се допаѓа ова.