Интересни идеи за љубовни состаноци

Дискусија во 'Врски' започната од Waka-waka, 12 август 2012.

 1. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  Сите сме свесни дека основата на добра врска е квалитетно време поминато заедно. На долгите врски често им се заканува рутината и монотонијата. Затоа излегувањата на нови места или правењето нови работи и тоа како знаат да ја освежат врската.

  Во темава ќе даваме интересни предлози за излегувања. Доколку е изводливо убаво би било да има и приближна цена.

  На пример

  1.Куглање во салата Борис Трајковски. Гарантира убаво помината вечер,забавно е и ново.

  2.Посета на ресторан што служи странска кујна. Од типот на Мексиканскиот ресторан на кеј или Кинескиот Ѕвезден океан.

  3.Излет во природа.

  4.Посета на зоолошката градина

  5.Дегустирање коктели

  6.Заедничко готвење
   
  На mims-89 и Charlottexo им се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400
  Јас еве би предложила романтична вечера на пр. на бродот во Велес или во бањата во Катланово. Слушнав имало мало базенче за интимна атмосфера, со добро вино и евентуално масажа и било супер ;) Ако бил некој од феминките би сакала да знам нешто подетално ;)
   
 3. Supernice

  Supernice Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  70
  Вино во џакузи ми е една од најубавите работи што ми се случила во тој поглед.
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  53.409
  Пол:
  Женски
  Картинг
  Ноќно капење
  Јавање коњи
  Посета на некое место каде не сте биле
  Крстарење
  Летање со параглајдер
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.037
  Explore Macedonia, вожња до друг град каде што не сте биле.
  Јас си направив мисија, ги имам обележано градовите кај што сме биле, првата прилика кога ќе ни биде досадно и ќе немаме што да правиме ќе отидеме на кафе и ручек во Кратово (на пример) :D.

  Возење велосипеди заедно.

  Посета на Аква Парк, баш ми кажаа во Струга во Изгрев бил супер Аква Паркот.