1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни роденденски SMS пораки

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dijana, 10 ноември 2009.

 1. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Сигурно кога ќе дојде роденденот на некој од вашите пријатели, се прашувате каква SMS порака да им испратите. Споделете ги тука вашите најубави роденденски SMS пораки, за и други да ги споделат со вас.

  Ете една од мене:
  „Кога стрелките на часовникот, ќе го отчукаат часот на твоето раѓање, тогаш знај дека целиот универзум ти посакува СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!“ :D
   
  На Osamena devojka, Twinkles, Mona.Liza-79 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Elenche

  Elenche Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  57
  mnogu dobra poraka. koj i da ja dobie ke bidi sreken.

  Onog dana kad si se rodio, padala je kisa. Cijelo je nebo plakalo jer je Bog izgubio najdrazeg andjela!!! Hvala mu za taj dan. SRECAN TI RODJENDAN.
   
  На siimii, Borche9995, Twinkles и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  75
  :idea: Постои дата која не се заборава и долго трае! Ако некогаш си била несреќна денес биди пресреќна. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
   
  На Riree, marija16842, novaci и 2 други им се допаѓа ова.
 4. mareto

  mareto Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Od posledniot rodenden ja zacuvav samo ovaa:
  Denes site ti posakuvaat od se po mnogu. Jas ti posakuvam malku sreka, no koga ti e najpotrebna... malku prijateli, no vistinski...malku ljubov, no iskrena.
   
  На Twinkles, marija16842, Elen4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Биди како тревата - исправи се кога те газат, биди како кокичето - најди топлина и во снегот и биди најсреќна во секој нареден ден. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!
   
  На Simona^^, LittleFairy, anastasceto и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Спротиставете им се на тешките моменти, насмевнете се и кога сте тажни.
  Лесно е да се откажете од сè, но тешко е да победите.
  Велат животот е игра, во која некој мора да победи.
  Ако навистина е така, ви посакувам да победите и да сте најсреќни!
   
  На buuuce28, lady.com-mm и Pechevska им се допаѓа ова.
 7. Dijana

  Dijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2009
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Ви посакувам да го најдете она кое што го посакувате, да го познаете веднаш штом ќе го видите, да имате среќа да го добите и способност да го зачувате засекогаш до вас!
   
 8. debelkicka

  debelkicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Neka zivotot ti bide roman ...a sekoja stranica tvoja neispolneta zelba...zatoa ova e stranica na tvojot den....SREKEN RODENDEN....:):):)
   
 9. hristin4e

  hristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  685
  Пол:
  Женски
  ovaa mi ja pratija za mojot rodenden pa se nadevam ke vi bidi ubava
  ДеНеС АнГеЛиТе НеШтО пРаВаТ,нА оВа АнГеЛче РоДеНдЕн Му СлАвАт.ОвА е ДеНоТ нА ТвОјАтА сРеЌа,ОвА е ДеНоТ нА ТвОјАтА љУбОв,ОвА е ДеНоТ кОгА гИ мОлАм СиТе ЅвЕзДи Да Го ОсВеТлАт ТвОјОт ПаТ,сЕ нАдЕвАм ДеКа СвЕтОт Ќе БиДе ДоВоЛнО гОлЕм И ќЕ Ги ИсПоЛнИ тВоИтЕ жЕлБи И мЕчТи БиДеЈкИ нЕ пОсТои НеШтО нАјДоБрО нА сВеТоТ шТо Не Го З...аСлУжЅвАш!!АкО нЕкОгАш Си БиЛа НеСрЕќНа ДеНеС биДи ПрЕсРеЌнА ,нЕ мИсЛи На МиНаТоТо-ТоА пОмИнАлО,нЕ мИсЛи На ИдНиНаТа-ТаА дОпРаВа ДоАгА.КоГа Ке Ти ТрЕбА пРиЈаТеЛ и Ке ИмА 100 чЕкОрИ пОмЕѓу НаС,Ти НаПрАвИгО пРвИоТ чЕкОр А јАс Ќе Ги НаПрАвАМ ОсТаНаТиТе 99 СаМо За Да БиДаМ тАмУ зА ТеБе ...****СРЕКЕН РОДЕНДЕН
   
  На pamela, LittleFairy, Flower27 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. bad.sexy.girl

  bad.sexy.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Zivotot e uragan koj silno duva i nosi se so sebe,no postojat migovi koi ja ispolnuvaat dusata ostanuvaat ve4no da se pametat.I zatoa i ovoj den neka ti bide dovolno golem za da bide vrezan vo tvoeto sekavanje i dovolno vreden za da bide zapameten.I zapomni:Kolku i da se rozi ke svenat,kolku i da se sveki ke dogorat no tvoite godini se nesto sto ve4no ke postoi.Bidi sreken,denes e tvoj den,ti biras kako ke go dozivees,ti biras so kogo ke go podelis ti si BOG koj ja ima taa privilegija.SREKEN RODENDEN!!!

  ete uste edna ubava poraka za nekoja sakana i draga licnost... :D
   
  На marija16842 и emilija.davitkova им се допаѓа ова.
 11. mmarija

  mmarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  32
  Ако некогаш солзата ти го замати окото или тагата ти го прикрие лицето сети се дека на овој свет постои некој, а не секој, секогаш, а не понекогаш, кој ќе се сети дека денес е твојот ден...СРЕЌЕН РОДЕНДЕН.
   
 12. maj4e92

  maj4e92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  5
  Ti go posakuvam ona sto nikoj ne se setil da ti go posaka a ti go iscekuvas molkejki. Neka ti se ispolni seto toa na koe se nadevas, se sto ti e vo najgolemite dlabocina na srceto neka ti stane realnost. I ti posakuvam samo uste edna rabota CELATA SREKA na ovoj svet. SREKEN RODENDEN
   
  На buuuce28, Divinebutterfly, marija16842 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  75
  Нема зборови со кои можам да искажам што ти посакувам...
  Верувај во вистината,
  уживај во среќата,
  бори се и сакај ја онаа која што заслужува да биде сакана,
  а пред се биди безгранично сакан .... СРЕЌЕН РОДЕНДЕН
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Ти посакувам многу букети рози,
  убав живот без нервози,
  алкохол во умерени дози,
  и секс во сите пози...СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :lol:
   
  На Josh Mario John му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  49
  “Ти посакувам букет рози,
  ден без нервози,
  алкохол во умерени дози и
  секс во сите можни пози“ ;)

  За последното ке се погрижиш ти :lol:
   
  На Josh Mario John, s.a.-95 и kolovoz им се допаѓа ова.
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  If u wish for something hard enough, it will come true .And perhaps i've wished for u before my soul was sent down to earth and maybe i've wished hard enough for u to be the only love of my live always and forever.. Happy birthday darling :)))
   
 17. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  75
  Голема е среќата човек да те запознае,
  да дели моменти со тебе,
  привилегија да те гледа
  и чест да ТЕ САКА. :)
   
  На Josh Mario John му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  (За некој што е постар од 25 година.. :))

  You still look 21......
  .....
  ....
  ...
  ..
  .
  ..............from 100 yards away .... on a dark and foggy night!
  Happy Birthday!
   
  На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  105
  Ти посакувам капка несрека, река од желби, море од срека, океан од љубов...
  СРЕКЕН РОДЕНДЕН!!!
   
  На Josh Mario John и ddragsic им се допаѓа ова.
 20. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  13
  :D Пред ,,X'' години се роди едно бебе...тоа бебе си ти, го сакам тоа бебе, те сакам тебе, го сакам овој ден СРЕЌЕН РОДЕНДЕН !!! :)