1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни роденденски SMS пораки

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dijana, 10 ноември 2009.

  1. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    138
    Ти посакувам милион рози,алкохол во умерени дози и секс во сите можни пози...
    Среќен роденден :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Dora18 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bitniko

    bitniko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Ако немаш љубов-пронајди ја, ако немаш животна цел-постави ја, ако немаш желба-посакај ја затоа што денес е твој ден...СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!

    случајно налетав на сајт каде што можи да најдите не само роденденски и доста други интересни пораки. ѕирнете го ;)

    http://www.smsporaki.com
     
  3. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Една братучетка на фесбук ми го стави оваа што го копирала од некаде и јас го ставив на компјутер бидејќи ми беше интересен

    Животот е премногу краток за да биде ситен,искористи го секој миг.Годините се само бројки.Не сонувај го животот...Живеј го својот сон! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mili4kata

    mili4kata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Голема е среќата некој да те запознае и да дели моменти со тебе, привилегија е да те гледа, чест е да те сака и да има покрај себе личност како тебе. Срекен роденден
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Роденденот се празнува еден ден во годината, а среќата секој ден, па во животот нека ти биде среќен секој ден, а денес СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
     
    На Saraa и shiny94 им се допаѓа ова.
  6. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Ти посакувам: еврејско богатство,сибирско здравје,француска љубов,англиска сериозност,циганска безгрижност,американски ксмет и турски секс.Среќен роденден.
    Оваа порака ја добив од другар за еден роденден.
     
    На Saraa, Fallin-ForHisSmile и Victorya им се допаѓа ова.
  7. B.Janevska

    B.Janevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    луѓеееее ми треба помооооош!!!! брату4ед ми полни 28 години и сакам да му пишам некоја убава порака на шоља за кафе ама стварно убава...пробувам сама да смислам ама не можам...ве молам запомош!
     
  8. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    На мене ова ми ја прати другарка ми што е во Австрија и неможеше да присуствува на мојот претходен роденден.
    ''Ти посакувам да бидиш убава како Шехерезад,да бидеш успешна како Онур,да ја имаш храброста на Бену и љубовта да ви трае како на Бурхан и Надиде.''

    :)
     
    На lollipop93, odbojkarka и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
  9. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    На овој ден заборави на сите порази и падови во твојот живот,
    на овој ден сеќавај се на сите успеси и достигнувања во животот...
    Верувај во себе, надевај се и бори се, бидејќи ти си една прекрасна личност на овој свет и заслужуваш да го освоиш врвот...
    Биди ми среќна, здрава, сакана, НО не заборавај и ти да сакаш и да ги ...усреќуваш сите околу тебе со твоите плави очиња и неодолива насмевка...
    На овој ден, Бог нека ти го покажи вистинскиот пат по кој треба да чекориш и нека ти даде сила да не се откажуваш и покрај искушенијата...
    СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!♥
     
    На Oscar Lady и velesanka им се допаѓа ова.
  10. hiena.epa.sto

    hiena.epa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    5
    Luge na edna drugarka i e rodenden bev premnogu bliska so nea no se slucija nekoi raboti i nemozeme poveke da se druzime sakam da i pratam nekoja stvarno ubava poraka ovie tuka sos e site se ubavi ali mi trebaneso onaka epten udarno :) aj pomos ako vi tekne neso ve molam fala odnapred
     
  11. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    На овој посебен ден, двајца ја крунисале својата љубов, донесоа на свет човек кој вреди да се познава и е вистинско богатство да биде твој пријател. Денес посакај го сето она што го немаш, а сакаш да го имаш, ништо помалку од здравје, љубов и успех. Личност како тебе не заслужува ништо помалку. Среќен роденден :)
     
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Ти посакувам толку здравје, за да ја зачудиш медицината! Толку среќа за да ти завидат и ангелите. Толку љубов за ниту историјата да не може да ја запише. Толку пари за да ти завидат и милионерите. И толку среќни моменти што ќе ги делиш со сите околу тебе!
    ____________________________________________________________________________________________
    Нека изворот на среќата извира со кристални води кон патот на твоите соништа. Живеј, фрли се во прегратките на младоста и нека секоја твоја замисла биде остварена мечта!
    ____________________________________________________________________________________________
    Среќен роденден, пријателке! Bиди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана. Ако зборуваат нешто за тебе, не грижи се. Штом зборуваат, значи ти завидуваат, а штом завидуваат сигурно има за што. Знај си ја цената, но не се продавај. Ти го посакувам тоа од сè срце, заедно со многуте здравје, среќа и љубов!
    ____________________________________________________________________________________________
    Нека
    овој ден те поведе кон иднината, светло нека ти ја одбележи судбината,
    нека животот ти биде рајска градина во која ќе цвета твојата
    убавина.Среќен Роденден
    ____________________________________________________________________________________________
    Не се изненадувај дека си една година поголем. Затоа што си со една година поубав, попаметен и попривлечен. Продолжи со таа брзина. Среќен роденден!
    ____________________________________________________________________________________________
    За твојот роденден ти посакувам букет од рози, покриен со капките на младоста, нежно замотан со целофан од среќа и прекрасно врзан со лентата на љубовта. Среќен роденден!
    ____________________________________________________________________________________________
    Светот им прави пат само на оние кои знаат каде чекорат. Еден од нив биди и ти, нека светот ти ги отвори патиштата до сите твои желби и убавини. Човек е најсреќен кога му се исполнуваат желбите. Затоа од сè срце ти посакувам сите твои желби да ти се исполнат! Среќен роденден
    ____________________________________________________________________________________________
     
    На Saraa и roberta-rubi им се допаѓа ова.
  13. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    Твоите раце да ги допрат ѕвездите на небото, да ти се оствари најубавиот сон, сонцето секогаш да сјае во твојот живот. Сите овие се моите желби за твојот најсреќен роденден.


    Ти посакувам овој и секој нареден роденден да го поминеш во прегратките на саканата особа, нема ништо посреќно од личноста која е искрено љубена. Среќен роденден.


    Само дел од она што ти посакувам во моментот ќе биде доволно да бидеш среќен/на цел живот. Среќен роденден.

    еве неколку роденденски пораки од мене
     
  14. Eli-sweety

    Eli-sweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    15
    Сега си доволно созреана, барем така ке ти речат, но ти си одамна зрела да ја сватиш тежината на овие звборови. Ти посакувам среќата да ти биде гостинка секој ден од животот, со неа да се будиш и со неа да заспиваш. Радоста, посакувам, да те прати по секој твој чекор и никогаш да не се умори следејќи те. Здравјето нека ти биде музиката што ја слушаш секој ден. А љубовта, нека ти биде присутна колку зборовите што ке ги речеш. Ти посакувам да бидеш љубена и да љубиш, а во тоа да бидеш успешна како во нашето длабоко пријателство. И уште многу убавини ти посакувам од срце и душа! Биди најсреќна сега и во секој миг, ова е твој ден! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!
     
    На Mom of 3, Saraa, Lovely и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.740
    Пол:
    Женски
    Нема зборови со кои можам да искажам што ти посакувам... Верувај во вистината, уживај во среќата, бори се и сакај го оној кој што заслужува да биде сакан, а пред сè биди сакан/а. Среќен роденден. :)
     
    На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
  16. itgirl

    itgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    68
    Данас је онај дан, када си из пи*ку изашао ван! Сречан роџендан :lol:
     
    На Umbrella22, Oscar Lady, s.a.-95 и 10 други им се допаѓа ова.
  17. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.740
    Пол:
    Женски
    Дали чуствуваш колку е поубава оваа ноќ со твоето постоење?Вечерва месечината силно свети за да ти го осветли патот послан со љубов.Вечерва ти и среќата, прегрнати играјте го танцот на животот, и секоја ѕвезда на небото да ти е исполнета желба.Среќен роденден :)
     
  18. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Понекогаш деновите не ни значат ништо, ги гледаме како поминуваат како птици во лет. Но денес е само ТВОЈ ДЕН и ти го правиш најрадосниот ден во годината. Среќен роденден!

    Нека изворот на среќата извира со кристални води кон патот на твоите соништа. Живеј, фрли се во прегратките на младоста и нека секоја твоја замисла биде остварена мечта!

    Среќен роденден, пријателке! Bиди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана. Ако зборуваат нешто за тебе, не грижи се. Штом зборуваат, значи ти завидуваат, а штом завидуваат сигурно има за што. Знај си ја цената, но не се продавај. Ти го посакувам тоа од сè срце, заедно со многуте здравје, среќа и љубов!

    Нека
    овој ден те поведе кон иднината, светло нека ти ја одбележи судбината,
    нека животот ти биде рајска градина во која ќе цвета твојата
    убавина.Среќен Роденден

    Изгледа како и секој ден. Но е посебен. Бидејќи ти е роденден.
    Биди здрав/а и среќен/на, и смеј се, затоа што со насмевката си најубаво облечен/а. Среќен роденден!

    За твојот роденден ти посакувам букет од рози, покриен со капките на младоста, нежно замотан со целофан од среќа и прекрасно врзан со лентата на љубовта. Среќен роденден!

    Светот им прави пат само на оние кои знаат каде чекорат. Еден од нив биди и ти, нека светот ти ги отвори патиштата до сите твои желби и убавини. Човек е најсреќен кога му се исполнуваат желбите. Затоа од сè срце ти посакувам сите твои желби да ти се исполнат! Среќен роденден

    http://www.facebook.com/pages/%D0%A3%D0 ... 226?ref=ts
     
    На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Не посакувам да ти се исполнат сите желби,бидејќи ќе нема што да сакаш.
    Не ти посакувам да ти се исполнат сите соништа,бидејќи ќе нема што да сонуваш
    Ти посакувам да ти се исполнат само најубавата желба и најдобриот сон
    СРЕЌЕН РОДЕНДЕН !!!!

    Изгледа како и секој ден. Но е посебен. Бидејќи ти е роденден:)))
    Биди здрав, среќен, и секогаш насмеан .Среќен роденден!

    "Hope all that you do
    Turns out happy for you
    And all that you wish
    Comes your way,
    So each hour will bring
    ...Every wonderful thing
    You could ask of a wonderful day" :)
     
    На Josh Mario John му/ѝ се допаѓа ова.