Интересни роденденски SMS пораки

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dijana, 10 ноември 2009.

 1. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Денес широко отвори ги очите и побарај ја најсветлата ѕвезда, зошто таа ѕвезда е твоја ѕвезда. Дозволи нејзиниот блесок да ти го осветли патот по кој чекориш и да ти отвара нови врати во животот. Твојот живот нека биде песна од највеселите ноти, а секој ден нов рефрен исполнет со наромантичните стихови. Каде и да си не дозволувај тагата да те завладее, а се што поминало остави го во спомените. Нека љубовта ти биде преокупација, среќата доминација, убавината провокација, успехот афирмација. Среќен Роденден
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Ти посакувам желбите да ти бидат реалност, среќата секојдневие, смеата навика а љубовта твој вечен предизвик. Среќен роденден!

  Животот е премногу краток за да биде ситен,искористи го секој миг.Годините се само бројки.Не сонувај го животот...Живеј го својот сон! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!

  Само на посебни денови се раѓаат убави ангели кои вечно ќе останат во срцата на нивните пријатели. Среќен Роденден!

  Нека ѕвездите го покријат твоето небо,нела месечината заспие во твојата насмевка и љубовта го наследи твоето срце.Нека овој ден ти го осветли патот кон иднината.Болката и тагата нека останат слепа дамка во минатото и целата среќа на светот нека се истури врз тебе , среќен роденден!

  Кога стрелките на часовникот, ќе го отчукаат часот на твоето раѓање, тогаш знај дека целиот универзум ти посакува СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!“

  Постои дата која не се заборава и долго трае! Ако некогаш си била несреќна денес биди пресреќна. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!

  Денес сите ти посакуваат од се по многу. Јас ти посакувам малку среќа, но кога ти е најпотребна...малку пријатели, но вистински...малку љубов, но искрена. Среќен Роденден!

  Биди како тревата - исправи се кога те газат, биди како кокичето - најди топлина и во снегот и биди најсреќна во секој нареден ден. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!

  Додека ноќва тивко догорува слушај го срцето што зборува и додека се раѓаат новите ѕвезди нека ти се исполнат твоите желби. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
   
  На cresa-jagoda и Saraa им се допаѓа ова.
 3. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  534
  Ти посакувам: еврејско богатство,сибирско здравје,француска љубов,англиска сериозност,циганска безгрижност,американски ксмет и Бугарски секс.Среќен роденден :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На s.a.-95 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blonde.92

  blonde.92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  33
  дечкото ми полни 18 годинки :$ соцне :lol: па имам некоја идеа ама незнам случајно да не сум претерала малку :^)
  значи вака. пошто моментално тој не е тука на одмор е кога ќе си дојди сакам прво да му подарам 18 чоколада милки спаковани во украсна кутија. потоа од ручекта да му пратам пица во форма на срце и на неа да пишува среќен роденден. те сакам. бла бла нешто :?: и вечерта поклонот да му го дадам. што мислите ? посебно ме интересира за пицава дали ви се допаѓа и ако можете да ми кажете што да пишува на неа бидејќи нешто не ваља вака :^)
  помош деновите се ближат !!! :worried:
   
 5. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  роденденска помош!!! SOS!

  Деновите се ближат, а на тебе ти беше итно па мораше нова тема да отвориш...не дека те мрзеше али ај!

  Добра ти е идејата ама 2 поклона не се даваат или 1 или 3.
   
 6. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Последна што ја пратив беше на една другарка на мобилен:
  Срекен роденден тето.Една година постара не те прави попаметна па затоа памет во глава кондом во џеп(xP),и покрај мудриве зборови (xD) посакувам да можев да ти подарампар живци сигурно ти требаат.Ама денес заборави на тажни фацки!И ќе ми платиш за овацел саат ти пишувам порака за да ти посакам НАЈсреќен роденден! :D

  (девојчето полнеше 17 години и не ми е тетка тоа ни беше шала едно време..)
  може поракава ќе ви биде смешна ама бар на неа и се допаднала..Тоа ми беше важно :)
   
  На Dimkovska123 и Saraa им се допаѓа ова.
 7. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Уште си жив/а...Добро тогаш СРЕЌЕН РОДЕНДЕН !!!
   
  На Samara Morgan и pamela им се допаѓа ова.
 8. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Ниедна уметничка порака не вреди колку искрената... Биди среќен/на на овој и секој друг ден. Многу здравје, среќа, љубов и пари, и се најдобро. Среќен роденден.
   
  На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  Среќен роденден, пријателке! Биди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана. Ако зборуваат нешто за тебе, не грижи се. Штом зборуваат, значи ти завидуваат, а штом завидуваат сигурно има за што. Знај си ја цената, но не се продавај. Ти го посакувам тоа од сè срце, заедно со многуте здравје, среќа и љубов!Среќен роденден!

  Среќен роденден, со желби за упорност за да ги следиш твоите мечти; Смелост за да ги оствариш; Трпение за да ги постигнеш и многу љубов за да има смисол сето ова.
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lady-Love

  Lady-Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Бидејќи сите ќе ти посакаат среќа,јас ти посакувам да научиш да ја препознаеш и уживаш во неа.Исполно ги годините со живот,а не животот со години.Оствари го она што го посакуваш,стекни го она што го немаш и сочувај го она што го сакаш.НАЈСРЕЌЕН РОДЕНДЕН!! <3

  оваа порака ја добив од една другарка.
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nake-mirce

  nake-mirce Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  4
  -Нека ѕвездите го покријат твоето небо,нела месечината заспие во твојата насмевка и љубовта го наследи твоето срце. Нека овој ден ти го осветли патот кон иднината.Болката и тагата нека останат слепа дамка во минатото и целата среќа на светот нека се истури врз тебе. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :* <3
   
 12. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  Понекогаш деновите не ни значат ништо, ги гледаме како поминуваатм како птици во лет. Но денес е само ТВОЈ ДЕН и ти го правиш најрадосниот ден во годината. Среќен роденден!

  На овој посебен ден, двајца ја крунисале својата љубов, донесоа на свет човек кој вреди да се познава и е вистинско богатство да биде твој пријател. Денес посакај го сето она што го немаш, а сакаш да го имаш, ништо помалку од здравје, љубов и успех. Личност како тебе не заслужува ништо помалку. Среќен роденден.
   
  На mayyy21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  zivoto e kniga so bezbroj stranici sekoj den e vreden da bide zapomten a e nevredno losite nesta da se zapamtat zatoa denes zivej na neboto no toa da ne e nogu visokmo zatoa sto mozes da padnes nisko ne dozvoluvaj nekoj da ti go rasipe denot i bidi vo zivotot kolku sto e mozno poblisku do zemjata ova se moite zelbi za tebe sreken rodenden :P
   
  На lusi17 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Ти посакувам полн букет со рози алхохол во умерени дози и секс во сите пози.СРЕКЕН РОДЕНДЕН

  Оваа ми ја имаа мене :D :D :D
   
  На Elen.b му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  35
  Zelim da ti cestitam rodjendan , ali kako ?
  Ne zelim glupu cestitku ... to moze svako :P
  Zato cu ti reci ovako... :)
  Danas je dan koji slavis mozes malo vazan da se pravis ...
  Od danas nikad ne popustaj ni od jedne namere ne odustaj ...
  I sto je najvaznije veruj u sebe, neka se drugi plase tebe!
  Svakim danom sve cvrsci budi,ne daj da te uniste zavidni ljudi...
  Ovo su lude godine , zato poludi :) , ali uvek ono sto jesi budi ...^^
  samo je jedan ovaj dan , neka ti je od ♥ srecan rodjendan :)
   
  На Saisnalla, Sm.real и thelittle17 им се допаѓа ова.
 16. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Уште си жив...Е па ај тогаш СРЕЌЕН РОДЕНДЕН! :)
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Dugo sam tražila poklon .... dovoljno skup i vredan za tebe ! Nisam ti našla ništa slično , zato ti poklanjam sebe lično
   
 18. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Бидејќи сите ќе ти посакаат среќа, јас ти посакувам да научиш да ја препознаеш и уживаш во неа. Исполни ги годините со живот, а не животот со години. Оствари го она што посакуваш, стекни го она што го немаш и сочувај го она што го сакаш....СРЕЌЕН РОДЕНДЕН....

  Во секоја боја има светлина, во секој камен спие кристал, а во секое срце има безброј желби. Една од моите е тебе да ти се исполнат сите. И нека овој ден ти помине во смеа и радост. Иако не сум таму, моето срце секогаш е до тебе. Среќен роденден!

  Љубовната светлост нека ти го осветли животот, Бог нека ти подари сè што немаш и сочува сè што имаш, бидејќи денес е твој ден-среќен роденден!
   
 19. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Оваа порака нека стигне до тебе,нека те бакне од мене,нека де гушне на овој твој ден и нека ти испише на екранот СРЕЌЕН РОДЕНДЕН
   
 20. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  Не се изненадувај дека си една година постар/a. Затоа што си со една година поубав/a, попаметен/на и попривлечен/на. Продолжи со таа брзина. Среќен роденден! :$
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.