Интересни роденденски SMS пораки

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dijana, 10 ноември 2009.

 1. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Neka ovaa poraka stigne do tebe,neka te gusne namesto mene,neka te bakne na ovoj tvoj den za da ti posaka SREKEN RODENDEN!
   
 2. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Не ти посакувам да ти се исполнат сите желби пошо ќе немаш за што да сонуваш.
  Нека ти се исполнат доволно за да бидеш среќна! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН !
   
 3. andy96

  andy96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  13
  Пиво, вотка, мартини, на здравје за многу години. Жива, здрава, насмеана и цела година пијана, но не само од домашна ракија туку и од љубовна магија. Среќен Роденден!
   
  На Saisnalla му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Посакувам твојата убавина да трае вечно, затоа што ако знаат каква убавина носиш во себе, тогаш ќе знаат колку голем човек си ти! Среќен роденден ♥

  Не кажувај го сето она кое го знаеш,
  не прави го сето она кое го можеш,
  не верувај во сè што ќе слушнеш,
  не давај сè што имаш,
  не посакувај сè што немаш,
  туку биди задоволен со она што го имаш.
  Среќен роденден!

  Нека љубовта ти биде потпора, а среќата верно да те следи. Нека ти се исполни секој сон, среќен роденден!

  Среќен роденден, со желби за упорност за да ги следиш твоите мечти,Смелост за да ги оствариш,Трпение за да ги постигнеш и многу љубов за да има смисол сето ова.

  Понекогаш деновите не ни значат ништо, ги гледаме како поминуваатм како птици во лет. Но денес е само ТВОЈ ДЕН и ти го правиш најрадосниот ден во годината. Среќен роденден!

  Нека срцето, паричникот и креветот секогаш ти бидат полни а за љубов,здравје,среќа знам...сите ќе ти посакаат.... Среќен роденден!

  Среќен роденден, пријателке! Биди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана. Ако зборуваат нешто за тебе, не грижи се. Штом зборуваат, значи ти завидуваат, а штом завидуваат сигурно има за што. Знај си ја цената, но не се продавај. Ти го посакувам тоа од сè срце, заедно со многуте здравје, среќа и љубов!

  Не се изненадувај дека си една година поголем. Затоа што си со една година поубав, попаметен и попривлечен. Продолжи со таа брзина. Среќен роденден!
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Само отворен ум прима мудрост , само отворени раце подарок , само отворено срце прима љубов и само драги личности ја примаат оваа порака. * СРЕЌЕН РОДЕНДЕН *
   
  На Saraa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Мае ти си наполнила само една страна,можеш сите пораки да ги ставиш во еден пост немора само да си ги зголемуваш мислењата.Не е мое да кажам ама и онака модернаторите ќе ти ги редактират мислењата ;)
   
 7. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.415
  Допаѓања:
  7.326
  Пол:
  Женски
  Ова ми се пораки од последниот роденден што сеуште ги чувам во телефон, имам и некои коисе онака од срце од душа напишани, спонтани, на кој што мутекнало во моментот и ептен се убави :)

  Ти посакувам букет од рози покриен со капките на младоста, нежно замотан со целофан од среќа и прекрасно врзан со лентата на љубовта. Срекен Роденден!


  Денес заборави на лошите работи, утре испиј ја секоја капкасреќа. Денес Уживај во секоја минута, затоа што денес е твој ден, а НИЕ да славиме затоа што една важна, блиска личност што ја сакаме слави роденден. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!! (оваа ми е од братучетка ми и ја мислела во моментот кога ми ја пишувала(
   
 8. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  oваа само што го постирав на зидот на другарками еве и тука
  Нека изворот на среќата извира со кристални води кон патот на твоите соништа. Живеј, фрли се во прегратките на младоста и нека секоја твоја замисла биде остварена мечта!
  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
   
 9. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Нека љубовта ти биде потпора, а среќата верно да те следи. Нека ти се исполни секој сон, среќен роденден! :)
   
 10. connie

  connie Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  204
  Среќен роденден, пријателке! Bиди непозната, за да си интересна. Биди недостапна, за да си посакувана. Ако зборуваат нешто за тебе, не грижи се. Штом зборуваат, значи ти завидуваат, а штом завидуваат сигурно има за што. Знај си ја цената, но не се продавај. Ти го посакувам тоа од сè срце, заедно со многуте здравје, среќа и љубов!

  Биди ми жива, здрава и среќна! Букет од моите чувства прими, мојата бескрајна љубов кон тебе, како подарок, прегрни ја!
  Среќен роденден.

  Не се изненадувај дека си една година поголем. Затоа што си со една година поубав, попаметен и попривлечен. Продолжи со таа брзина. Среќен роденден!

  Се што ти посакува умот, ти го посакувам јас. Се што и треба на твојата душа, нека и го даде небото. Се што ти посакува срцето, ти го дарувам јас!
  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
   
 11. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  -Во секоја боја има светлина, во секој камен спие кристал, а во секое срце има безброј желби. Една од моите е тебе да ти се исполнат сите замислени. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
  -Љуби, смеј се постојано, помири се со нештото кое морало да биде така. Давај се, и не жали за ништо, затоа што животот е прекраток за да чуствуваш тага.
  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
  -Да се заљубиш, но среќно, љубовта да ти трае вечно, да заборавиш се што ти создавало болка, ти посакувам јас, оној кој највеќе и искрено те сака. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
   
 12. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Еве и од мене:

  „Среќен роденден срце, се што сакаш да ми ти се исполни, и тој што на душа ти лежи и во кревет да ти лежи. Те сакам.“
   
  На Josh Mario John му/ѝ се допаѓа ова.
 13. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  407
  It's your birthday again. If you keep doing this every year, you're going to get older ;)
   
  На Bescheiden му/ѝ се допаѓа ова.
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  е па што се радуваш сега си постар бе :D :D
   
 15. tanjusskat

  tanjusskat Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  0
  ми треба роденденска порака за мајка мии!!! ајде ако знаете пишете ми! :) тнх
   
 16. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Те сакам како најубава бајка, и ти благодарам што си баш моја мајка.СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАМИЧКЕ!!!
   
 17. lady.com-mm

  lady.com-mm Активен член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  5
  Женски ми треба веднаш роденденска порака за роденден и тоа да му ја пишам на дечкоми и тоа сега за некоја минута...дај ве молам кажете некоја несекојдневна убава и не бас позната...xD фала ви однапред
   
 18. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  900
  Девојки ај кажете некоја порака роденденска што може да му ја пратам на татко ми или нешто така интересно :)
   
 19. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Смеј се додека имаш заби! Среќен Роденден!
   
  На Lile_05 и s.a.-95 им се допаѓа ова.
 20. kirra

  kirra Активен член

  Се зачлени на:
  13 март 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Спротиставете им се на тешките моменти, насмевнете се и кога сте тажни.
  Лесно е да се откажете од сè, но тешко е да победите.
  Велат животот е игра, во која некој мора да победи.
  Ако навистина е така, ви посакувам да победите и да сте најсреќни![/quote]
  :rofl: :envy: