Интересни роденденски SMS пораки

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dijana, 10 ноември 2009.

 1. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  На убав датум, се раѓаат само убави луѓе. Денес е прекрасен датум, а за мене ти си повеќе од прекрасен човек. Среќен роденден!
   
 2. CinDereLLa.1

  CinDereLLa.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  2
  би можеле ли да ми помогнете.ми треба роденденска порака за моето момче.пред неколку дена се скаравме.работава е сериозна.а за неколку дена му е роденден па би сакала да му напишам некоја добра роденденска порака која баш ќе го погоди.и се надевам дека така ќе се смириме.ви благодарам однапред! :*
   
 3. Floyd12

  Floyd12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  110
  I have three wishes for you on your birthday. First, I wish that this Birthday teaches you something new and beautiful. Second, I wish that you have a day that you'll remember forever with a smile. And third, I wish that such days keep coming in every single day.
  ;) :)
   
  На bubica13 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  8.453
  Пол:
  Женски
  Уште неколку дена му е роденден на мојот другар. Ќе ми каже некој некоја убава роденденска порака? :)
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.913
  Допаѓања:
  162.075
  Пол:
  Женски
  eве некои: ;)
  Не се изненадувај дека си една година поголем. Затоа што си со една година поубав, попаметен и попривлечен. Продолжи со таа брзина. Среќен роденден!

  Пријатели се оние кои доаѓаат, кога сите си одат. Пријатели се тие кои те насмевнуваат. И во овој убав ден, на овој весел ден, твојот роденден, подарок огромен ти дарувам, и искрено те поздравувам. Среќен роденден!

  Кога стрелките на часовникот ќе се спојат, во 00:00 часот, од тишината - звук се роди. Тоа бев знај јас, во таа прекрасна минута ти го честитав роденденот на глас.
   
 6. Dea21

  Dea21 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Decko mi polni 18 godini, ve molam kazete mi nekoi 18 rodendenski poraki..i sto bi mozela da mu posakam :)
   
 7. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Ми треба некоја смс порака ...после 00:00 на дечко ми му е роденден...Може да биде и на англиски и на македонски :)
   
 8. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Не се изненадувај дека си една година поголем. Затоа што си со една година поубав, попаметен и попривлечен. Продолжи со таа брзина. Среќен роденден! :)
   
 9. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Нека ѕвездите го покријат твоето небо,
  нека месечината заспие во твојата насмевка и љубовта го наследи твоето срце.
  Нека овој ден ти го осветли патот кон иднината,
  и целата среќа на светот нека се истури врз тебе ,
  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!!
   
  На LaleQ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Мислиш дека си стар? Не си стар, минатата година беше стар, сега си веќе антика.

  Ќе почнеш ли да ги дуваш свеќите или уште ќе ги броиш?

  Што е тоа што оди нагоре и никогаш не се симнува? Твоите години! Среќен роденден!

  Единственото кое го добиваме, без да вложиме напор се годините.

  Како и сите други жени на моја возраст, имам 25 години.

  Не, не сум ти го заборавил роденденот, само заборавив кој датум сме денеска.

  Ти немаш 40 години, ти си 18-годишник со 22 години искуство.

  Најдобар начин да останеш млад, е да лажеш за годините.

  Здравица за тебе. Можеби ќе доживееш да наполниш онолку години, колку што изгледа дека имаш во моментот.
   
  На Barca-Gril, Thallia и Elenchetoo им се допаѓа ова.
 11. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Знаеш дека старееш, кога единствената работа што ја посакуваш за сопствениот роденден е да не те потсетуваат на него.

  Родендените се добра работа. Статистиката покажува дека луѓето со најмногу родендени, најдолго живеат.

  Стареењето е задолжително, но затоа созревањето е само опција.

  Смеј се додека имаш заби.

  Во ред е ако дуваш свеќи на твојата роденденска торта. Ја известив противпожарната служба.
  Дали атмосферата тука станува жешка или тоа се само свеќите на твојата торта.

  Многу познати личности се родиле на овој ден. Штета што ти не си една од нив.

  Без гајле, сè уште не си стар, само си уште една година поблиску до смртта.

  Почни да ги броиш благословите, а не брчките.

  :rofl:
   
  На SunnyGirl2 и Sara123 им се допаѓа ова.
 12. Gi.ir.ll

  Gi.ir.ll Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  Само отворен ум прима мудрост, само отворени раце примаат дарови, само отворено срце прима љубов и само најдрагите личности ја примаат оваа порака. Искрени честитки за најсреќен роденден :)
   
 13. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Ако сите ти посакуваат среќа, јас ти посакувам да ја препознаеш и да уживаш во неа..Исполни ги годините со живот, а не животот со години. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН :$
   
 14. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  On this day dance like no one’s watching, sing like no one’s listening, love like you’ll never get hurt, and live like it’s heaven on Earth! Wishing you a Happy Birthday and many happy returns of the day.
   
  На love.you.men му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SimonaX

  SimonaX Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  порака за најдобрата другар/ка

  Ајде ке ве молам за мала помош. Не сум многу по пишувањето, али на другарка ми денеска и е роденден и сакам да и напишам нешто убаво со што ке ви дадам некој инструкции ... Од прво одделение до сега бевме неразделиви втора сестра ми беше али настанаа некој пречки помегу нас па сега сме само другарки малце се оддалечивме али длабоко во мене таа ми е единствена која ја имам.. затоа ве молам да ми помогнете малку :)
   
 16. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  порака за најдобрата другар/ка

  Спротистави им се на тешките моменти насмевни се и кога си тажна лесно е да се откажеш од се.. Велат животот е игра во која некој мора да победи ако навистина е така ти посакувам да победиш и да си најсреќна! Сееќен роденден сестричке моја најмила и се наубаво во животот. Еве ти една од мене знам дека ти е другарка но нажишав сестричке зошто рече дека ја сметаш за сестра епа со ова може ќе и докажеш колку ти значи
   
  На bubibubibubi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Илјадници луѓе слават роденден денес, но јас мислам само на тебе..Нема зборови со кои можам да искажам што ти посакувам..Голема е среќата некој да те запознае и да дели моменти со тебе, привилегија е да те гледа, чест е да те сака и да има покрај себе личност како тебе. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН !
   
 18. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Не најдов соодветна тема и тука пишав, но ве молам да м помогнете до четврток другата недела...
  Осмо сум и до сега имав две класни, првата ни беше 3 години и е љубител на книги значи ке и купам книга, втората ни е последнава година и најдобра наставничка е и на неа ке и купам книга...Е сега во книгата сакав само да им се заблагодарам за сите 4 години па решив да пишувам во книгата, ама јас ништо не знам да составам па ако можете да сотавите нешто ама да не биде исто ако имате потреба ке ви дадам и подетални информации за нив(на пр. што сакаат какви се и др.) Ви благодарам однапред!
   
 19. love.you.men

  love.you.men Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ovaa najcesto ja pissuvam :D

  Само отворен ум прима мудрост, само отворени раце примаат дарови, само отворено срце прима љубов и само најдрагите личности ја примаат оваа порака. Искрени честитки за НАЈСРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!
   
 20. Srce222

  Srce222 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Во тивкото утро, кога птичка ќе ти го прекине сонот, а отчукувањето на часовникот ќе го означи твојот ден, од сe срце ти посакувам најсреќен и највесел роденден! :* :* :*
  eve edna poraka koja mi ja pratija za mojot rodenden