Интересни роденденски SMS пораки

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dijana, 10 ноември 2009.

 1. kelk

  kelk Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  5
  Нека љубовта ти биде преокупација,среката доминација,а успехот афирмација срекен роденден!!!!!
   
 2. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.799
  Допаѓања:
  18.689
  Низ мојот живот минуваат луѓе и оставаат некоја трага, но ти си нешто навистина посебно. Илјадници луѓе слават роденден денес, но јас мислам само на тебе… Среќен роденден!
   
  На marija305 и Bin4e123 им се допаѓа ова.
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.017
  Допаѓања:
  41.661
  Пол:
  Женски
  Што да ти посакам? Убавината си ја имаш. Среќата ти е во срцето. Ум? Тој ти е достапен, за да живееш така како што сакаш. Љубов? За што ти е, кога сите околу тебе те сакаат.
  Тогаш ќе ти посакам: верувај во себе и чекори умерено по патот на животот.
  Среќен роденден!
  :party: :l: :l:
   
  На Bin4e123 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.012
  Допаѓања:
  130.397
  Пол:
  Женски
  Пиво, вотка, мартини, наздравје за многу години. Жива, здрава, насмеана и цела година пијана, но не од домашна ракија туку од љубовна магија! СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
   
  На Anja98 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  ^ a бе та љубовна магија :D
   
 6. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  8.456
  Пол:
  Женски
  некоја смс порака ама нешто така како за.. симпатија, сакана личност? :angel:
   
 7. wtff

  wtff Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  533
  Јас најчесто честитам со песна. Со оние пријатели што можам да се зафракавам им ја праќам оваа :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=UyxNY20wcDw
   
  На anonymous16, Twinkles и kika.dragan им се допаѓа ова.
 8. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  хахаха лелее ме пресмеа со песнава xD
  :D :D :D :D :D :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 9. Stella.21

  Stella.21 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  2
  хахах ии мене :D :D некој да прикачи уште вакви интересни песни за роденден ? :D
   
 10. s.a.-95

  s.a.-95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
 11. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Ајде ако може роденденска порака за мајка :)
   
 12. kravina

  kravina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Нека очите се твојот најубав накит,
  неодоливата насмевка најубавата облека.
  Cреќата да е патот којшто го одиш,
  исполнет со предизвици,
  храброст и сила да ги совладаш
  и да го достигнеш успехот за кој го посакуваш.
  Љубовта да ја примаш неограничено,
  да те топли и грее секогаш.
  Ти посакувам од се срце : СРЕЌЕН РОДЕНДЕН НАЈМИЛА МОЈА!

   
 13. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.748
  Допаѓања:
  32.478
  Пол:
  Женски
  Нека изворот на среќата извира со кристални води кон патот на твоите соништа.
  Живеј! Фрли се во прегратките на младоста и нека секоја твоја замисла биде остварена мечта!
  Среќен роденден!
   
 14. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Порака за Роденден на Најдобра Другарка која прави 18 ? ? :angel: :angel:
   
 15. Betta

  Betta Активен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  Друштво ми треба ваша помош, во вторник и е роденден на керками полни 15год. би сакала да и напишам убава порака како мајка за керка но воопшто не ме бива за составување:( па ако може некој некоја поракичка убавка да ми состави да ја дирнам во срце дека ми е светлост и дека кога се родила ми е најубавиот ден во животот нешто во тој стил би ви била многу благодаран :)
   
 16. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.576
  Допаѓања:
  21.374
  Пол:
  Женски
  a poraka interesna za brat?
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.012
  Допаѓања:
  130.397
  Пол:
  Женски
  Во тивкото утро, кога птичка ќе ти го прекине сонот, а отчукувањето на часовникот ќе го означи твојот ден, од сè срце ти посакувам најсреќен и највесел роденден!
   
 18. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Овој:party: свет е:party: поубав поради :party:лугето како тебе,поради тоа ти заслужуваш да бидеш срекен/срекна не само на овој ден туку и на секој нареден ! СРЕКЕН РОДЕНДЕН!!!
  Нека небото биде опкружено со љубов и срека,ѕвездите - твои исполнети желби замислени со најмилите нешта и личности! СРЕКЕН РОДЕНДЕН!!!:party::party:
  Пред 19 години се роди едно бебе , кое многу личеше на тебе. Го сакам тоа бебе,те сакам тебе ,го сакам и овој ден дека е твој роденден ! СРЕКЕН РОДЕНДЕН !!!:party::party:
   
  Последна измена: 30 август 2015
  На Bin4e123 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. vol6ebni4ka

  vol6ebni4ka Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  18
  Aj ve molam nekoja poraka za cestitanje rodenden na brat. Denes mojot brat ima rodenden.
   
 20. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.922
  Ако можете да ми пратите порака за роденден за брат. Ми треба за денес.