1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни роденденски SMS пораки

Дискусија во 'Насмевка' започната од Dijana, 10 ноември 2009.

 1. Perfectgirl5

  Perfectgirl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  985
  Пол:
  Женски
  -Брат како тебе е само мал дел од моето детство и моите спомени.Спомени кои никогаш нема да ги заборавам.Сешто сум научила во овој живот,е токму од тебе.Затоа,на овој ден сакам да ти посакам ден полн со среќа,уживање и радост.Затоа што јас веќе неможам да бидам посреќна.Бидејќи,имам брат како тебе Среќен роденден!

  -Нема зборови со кои можам да искажам што ти посакувам... Верувај во вистината, уживај во среќата, бори се и сакај ја онаа која што заслужува да биде сакана,
  а пред се биди безгранично сакан .... СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!
   
  На Bin4e123 и Marick14 им се допаѓа ова.
 2. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  162
  Ajde nekoja poraka za na fb kako da go objavam rodendenot na maliot so koj zborovi.
   
 3. LaleQ

  LaleQ Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2015
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво Феминки.. вака ми треба роденденска порака за на другарка ми sа керка и утре полни 1годинка,ако можете да ми помогнете...
   
 4. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  162
  Na denesen den pred 1 godina se rodilo edno slatko malo detence na koe dens mu slavime rodenden. SREKEN RODENDEN
  Denes angelite nesto pravat na ovaa angelce rodenden mu slavat,radost,sreka ljubov i mir neka bide ovoj den najubav . Sreken rodenden
   
  На Bin4e123 и LaleQ им се допаѓа ова.
 5. westt

  westt Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  162
  Hapy birthday to me.
   
 6. Bin4e123

  Bin4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  ejjj deckii mi treebaa pomoss !! naa decko mii mu jee rodendeen paa taka daa neznam nemi teknuee ness damu napisaam... hmm plss pomoos !! nekoe ubo ljubovno referatcee za rodendeen mi trebaa dami kazetee :)
   
 7. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Предлог за роденденска порака за 1 роденден на внука ???
  :^:
   
 8. Punk girl

  Punk girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Како беше таа пораката ти посакувам арапско злато.. шпански секс нешо така
   
 9. Lavica 344

  Lavica 344 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2019
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  584
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам ако може една порака за сна да и честитам роденден
   
  На Lavica344@ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stayy W

  Stayy W Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  658
  Пол:
  Женски
  Предлог за роденденска честитка што би можела да ја напишам на книга ?
   
 11. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  5.108
  Пол:
  Женски
  "Опамети се веќе еднаш...XX години наполни веќе! Среќен роденден" :lol: ако е за некој/а кај што работи добра смисла за хумор.
   
 12. Mom of 3

  Mom of 3 Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Rodendenska za dete. Prevzemeno.


  Единствената видлива лузна на мене,
  е онаа од царскиот рез,
  хоризонтална,
  на долниот дел од стомакот,
  оној ден кога сам одлучи дека ти е дојдено времето
  да се одделиш од мојата утроба.
  Единствената видлива лузна на мене,
  е онаа која секогаш ќе ме потсетува на денот
  кога со тебе повторно се родив,
  со страв и бол,
  дека во делот кој од мене ти го дадов,
  ќе си осуден да љубиш со сето битие,
  со сила која лекува други,
  а го убива оној што ја дава.
  Единствената лузна во мене,
  која не се гледа, а крвари,
  е стравот дали ќе сум доволно добра,
  доволно силна и мудра,
  за да те научам да си ја чуваш и сочуваш душата,
  а срцето да ти остане во еден дел,
  оти после не се лепи.
  Единствената лузна која ќе ме боли до смрт,
  ќе е онаа која ќе се залепи на мене кога ти првата во душа ќе ја добиеш,
  која ќе ме разори и ќе остане после мене,
  дека не сум успеала да те заштитам од она што бол се вика,
  иако знам дека ќе си посилен од мене и за многу нешта похрабар.
  Ете, затоа пишувам,
  за да можеш еден ден да ме запознаеш и како жена, човек,
  со сите болки и стравови,
  со сите мои демони и неуспеси,
  со сета љубов која во срцето сум ја носела.
  Ете, таа лузна што ќе ти ја донесе мојата душа,
  таа ти ја подарувам,
  оти таа е единствената за која нема да можам да се извинам,
  за која ќе немам оправдание ниту пред тебе, ниту пред себе,
  оти таква сум...таа сум.
  И еден ден, кога ќе ја имаш мојата книга в рака
  и ќе ми ја вртиш душата низ прсти,
  ќе знаеш оти исто се љуби и на 20 и на 40,
  само ако имаш срце во себе.
  Ете тогаш, ќе ми простиш, а и себе,
  зошто сме толку слични, а сепак различни,
  оти дел од моето проклетство за љубење,
  преминало и на тебе.
  Единствената видлива лузна на моето тело,
  ја носам со гордост,
  оти таа е единствената која ми ја донела безусловната љубов,
  најголемата радост и болка,
  најголемиот страв и борба,
  ТЕБЕ. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СИНЕ
   
 13. strumfeta01

  strumfeta01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Некоја кратка убава порака за роденден за најдобра другарка може да биде и на англиски