Интересни скриншоти од конверзации

Дискусија во 'Насмевка' започната од Lella, 10 септември 2019.

 1. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  24.762
  Пол:
  Женски
  Бидејќи досега овие ги ставав во ,,Што ве насмеа денес?", а ги имам еден куп, мислам дека е редно да отворам посебна тема кај што сите ќе можеме да постираме. :D

  Накратко, нека биде темава за сите оние моменти кои ве изнасмеале во четови, за фрази кои надвор од контекст звучат questionable и слично. Ќе почнам со бисери главно од @Ketchup, се надевам ќе биде активна темава. :D

  20190910_230744.jpg
  ***
  20190910_230642.jpg
  ***
  20190910_230042.jpg
  ***
  20190307_195517.jpg
  ***
  20190625_232756.jpg
  ***
  20190706_233421.jpg
  ***
  20190821_233116.jpg
  ***
  20190910_203210.jpg
  ***
  20190619_215625.jpg
  ***
  20190910_230124.jpg
   
  На *Ench@nted*, x.Daisy.x, sj *O* и 16 други им се допаѓа ова.
 2. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.221
  Допаѓања:
  21.272
  IMG_20190911_161459.png
  Ај за почеток:D
   
  На MarigoldA, 1209, Harper и 18 други им се допаѓа ова.
 3. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  1.176
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190911-173332_Viber.jpg

  Има посебен начин како да се угушат принцези, не туку така :rofl:
   
  На Jas!, sj *O*, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.382
  Допаѓања:
  104.576
  upload_2019-9-11_19-45-54.png
  @Ketchup се разбираме, жими тебе.

  Со другарка ми, та пушти сликата:
  upload_2019-9-11_19-48-31.png
   
  На sj *O*, WildMk, Purplelilac и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  24.762
  Пол:
  Женски
  Од интернационалните другарчиња:

  20190910_203946.jpg
  ***
  20190910_203306.jpg
  ***
  20190610_094540.jpg
  ***
  20190822_000555.jpg
  ***
  20190821_235239.jpg
  ***
  20190821_234109.jpg
  ***
  20190331_235835.jpg
  ***
  20190910_230250.jpg
  ***
  20190124_110923.jpg ***
  20190910_230604.jpg
   
  На Victorian, WildMk, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  26.011
  Со брат ми...

  Screenshot_20190912_020027.jpg

  Screenshot_20190912_020759.jpg

  Screenshot_20190912_020005.jpg
   
  На Konfetka, Ники., тп18 и 21 други им се допаѓа ова.
 7. MonMon

  MonMon Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  A82CE781-C37B-40A2-AB09-89255C8E1A70.jpeg
   
  На Marina*F, Annora, Ники. и 26 други им се допаѓа ова.
 8. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-09-12-15-43-07-1.png
   
  На Marina*F, Jas!, Lolipop23 и 13 други им се допаѓа ова.
 9. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  455
  gar.jpg gre.jpg
   
  На Someday, Annora, Konfetka и 5 други им се допаѓа ова.
 10. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.940
  Допаѓања:
  33.155
  Пол:
  Женски
  IMG_20190913_091106_498.jpg IMG_20190913_091303_705.jpg IMG_20190913_091000_067.jpg
  Некои скриншоти што сум ги зачувала со либе што ме изнасмеале. :lol:
  Сите се од различни периоди.
   
  На Petrova Ceca, Annora, buba4e89 и 14 други им се допаѓа ова.
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-09-13-11-29-29-1.png Screenshot_2019-09-13-11-29-39-1.png
  ^^
  Прва конверзација ни беше ова
   
  На Annora, Кена Рис, MarigoldA и 25 други им се допаѓа ова.
 12. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  4.105
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190913_142044.jpg
   
  На Annora, lovestoneddd, Ники. и 25 други им се допаѓа ова.
 13. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  740
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  Со другар ми будалата :D:D AD40E227-A37F-4ADF-8E36-34EF6E5B5B1B.jpeg
  07764F03-175E-4F8F-8753-B256AE39FBF5.jpeg
   
  На buba4e89, Jas! и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.062
  Допаѓања:
  14.608
  Пол:
  Женски
  И еве што ми стигна :^) 857C5263-EC7D-45F1-AC00-A4282AAAC8D5.jpeg
   
  На lovestoneddd, buba4e89, Jas! и 2 други им се допаѓа ова.
 15. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  455
  --
  Јас не ги ни читам ... не пак да одговорам ...сешто и секакви има :rofl:
   
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.062
  Допаѓања:
  14.608
  Пол:
  Женски
  Абе јас од време на време отварам си читам и се смеам :D не им враќам освен ако пише некој културен дечко
   
  На cresa-jagoda и MarianaBT им се допаѓа ова.
 17. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.940
  Допаѓања:
  33.155
  Пол:
  Женски
  IMG_20181228_114342_975~2.jpg
  Она кога двајцата сте со исто пореметување. :rofl: :rofl:
   
  На lovestoneddd, LittleChili, x.Daisy.x и 11 други им се допаѓа ова.
 18. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-09-24-19-18-35-1.png

  Кога не ти го сфаќаат сарказмот :u:
   
  На Кена Рис, lovestoneddd, Ники. и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  20.135
  Пол:
  Женски
  9343A953-867E-4F09-960B-16504F0D9EB9.jpeg
   
  На mileystar и Abc07 им се допаѓа ова.
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  8.796
  Пол:
  Женски