1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инфекции на интима

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Ivana000, 28 август 2012.

  1. Ruza34

    Ruza34 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Zenski fala vi mnogu ke probam i ke ve informiram za krajniot rezultat
     
  2. draganaforever

    draganaforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    добар ден феминки мислам дека имам сериозен проблем.пред една недела поцна да ме боли ногата од глуздот па нагоре после два дена приметив дека имам оток од десната страна кај препонот повеке накај вагината,на добир нема ништо мислев да не имам грутка .... така стои не се зголемува не осекам никаква болка
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас на тоа место имав поткожни влакна и ужасно изгледаше и ми беше подуено. Вака не знам некој мускул да не си имаш истегнато?
     
    На draganaforever му/ѝ се допаѓа ова.
  4. draganaforever

    draganaforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    поткожните влакна болат? јас не осекам никаква болка.можно е да сум истегнала мускул пред неколку недели ме болеше грбот па правев вежби за истегнување.инаку не сум имала никаков проблем со интимата немам кандида воспаленија чешање... како се лекува истегнат мускул?
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Еј не сум физиотерапевт ама што знам, не е опасно, мрдај си ја ногата или масажа направи.. Ми се има случувано и поминува ,ништо страшно.
     
    На draganaforever му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Emaema

    Emaema Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2017
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Правев пап тест и ми излезе дека имам бактериска вагиноза, докторот ми даде вагинални да користам. Иако ги употребив сите седум таблети мирисот и понатаму ми е присутен а посебно при однос.Како да го спречам тој непријатен мирис
     
  7. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    3.683
    Пол:
    Женски
    Штом има мирис, значи и инфекцијата не е излечена целосно. Иди си на гинеколог уште еднаш, нека те види доктор и направи си микробиолошки брисови за секој случај. Ако имате односи без кондом, треба и партнерот твој да се лекува. Инаку е само пинг-понг ефект.
     
  8. draganaforever

    draganaforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    здраво феминки пред еден месец имас напишано за проблемот сто го имам на препонот.бев на матицен направив испитуванје на крв се е нгативно немам никакви процеси во организмот.ми реце да ставам зелена глина не ме упати на никаков друг преглед.кожата на вагината усте ми стои така подигната во истата големина ни се зголемува ниту се намалува само ми рече дека мозе станува збор за поткожно влакно.ме интересира дали тие влакна избиваат покасно каков им е процесот?цитав дека многу болеле јас немам никаква болка ниту па осекам нешто на допир.сепак мислам да одам пак на лекар само сакав да знам дали треба подолго време да се третира.
     
  9. fuzetea123

    fuzetea123 Нов член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Имам едно прашање до вас. Последните неколку дена ми се случува да не можам да имам однос бидејки секој пат имам пецкање во вагината и болки. Можи да ми кажите од што можи да ми биди?
     
  10. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Можеби заради сувост, можеби инфекција? Имаш ли проблем само при односите, имаш ли појачан секрет, каква боја е, има ли мирис, имаш ли чешање, печење и кога немаш односи? Без дополнителни податоци не сме од голема помош. Кандида често дава такви симптоми, канестен ќе го реши проблемот, ама ова е се погодување на слепо.
     
    Последна измена: 27 октомври 2018
  11. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    2.006
    Пол:
    Женски
    Ми личи на инфекција поточно на кандида, јас ја поминав.. направи си паб тест и лечење заедно со партнерот
     
  12. fuzetea123

    fuzetea123 Нов член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Па чешање е најчест симптом но не претерано .. имам секрет да и е нормален бела боја слузест.. но се јавуваат и како парчиња бели суви
     
  13. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Е па, многу веројатно кандида, на твое место би земала канестен вагинални во тек на три вечери и крем надворешно, за партнерот исто крем. Би требало потоа да немаш проблем, ама после тридневната терапија убаво е да земеш некои од овие вагиналните пробиотици за да се обнови вагиналната флора и без претерување со миење, без сапуни, купки, такви работи. Па, јави се пак како си.
     
  14. fuzetea123

    fuzetea123 Нов член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    А дали сметаш дека треба прво да одам на гинеколог за да ме прегледа и да утрврди дали е точно тоа?

    И дали да почекам одреден период да видам можеби ќе ми се смири
     
    Последна измена од модератор: 27 октомври 2018
  15. Saba08

    Saba08 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    1.661
    Пол:
    Женски
    Јас на твое место не би чекала, за да не стане бетер, ама за тебе, ти ќе си одлучиш. Ако не си била оддамна, оди.
     
  16. Georgeusgirl111

    Georgeusgirl111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, можеби има некаде низ темава ама не можам да најдам баш за ова.. ми се појави топче од едната страна на вагината во внатрешноста баш на средина.. топчето е црвено и почнува да боли, прво што ме асоцираше беше да не е гнојче ама не знам дали таму се појавуваат такви со гној и не забележувам дека е со бело. Големо е отприлика колку зрно леќа. Знае ли некој за што се работи?
     
  17. Anastasija213

    Anastasija213 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2018
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво, не знаев како и каде да пишам, па почнав нова тема, имам проблем со здравјето, во Август ми се деси мала случка со тампон, не бев сигурна дали имаше влезено во мене или испаднал, па од читања по интернет др ден си отидов на гинеколог немаше ништо, ама затоа што уште не бев сиг после 2 дена пак бев и исѕо ништо. Океј тоаа помина, подле почнаа да ми се дешаваа да ми идат трпки по раце нозе по левата страна од лицетоо, да ме гуши кај градите, да сум малаксана, почнав да мислам да не сум болна од нештоо, црни мисли цело време, страв да спијам и така. После еден месецц ми поминаа, бев да ми пребааат ми кажаа мнг сум исплашена, исто така пред некое време многу ме жежеше на главата потоаа тоа помина па почнаод левата стана кај срцето чуствував жештина бев на лекар добро ми е срцето, еве сегаа пак почна да ме жеже главата. Дали е можно од самите мислии да ми се дешава тоа? Извинете на дилгиот пост, ако некој имал слична ситуација барам помош :)
     
  18. greenota

    greenota Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Здраво женски, имам проблем ми се појави црвенило и печење околу клиторисот, мислам дека ми е од едни влошки бидејќи приметив кога ја носев влошката и еве 2-3 дена не се смирува. Мислам дека не е инфекција бидејќи немам исцедок, мирис, користам заштита и партнерот нема ништо кај него. Ова не ме боли/пече внстрешно туку надворешно. Совет како да го излечам?
     
  19. dafe993

    dafe993 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    12.151
    Пол:
    Женски
    Женски третман за инфекција ми препишаа флажил таблети и некои вагиналети.. За мене по две на ден, а маж ми да испие 5 таблети наеднаш, односно 2 грама.. Нели е тоа многу? Да не му бидне нешто од толкава доза?
     
  20. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    кај мажите потешко се лечи инфекција. Затоа и кога имаат бактерија најчесто немаат симптоми. мада прашај во аптека за мислење.