1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Иронија е...

Дискусија во 'Насмевка' започната од La.Reina.Del.Sur, 18 февруари 2012.

 1. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.877
  Колку што приметив ваква тема нема :lol:
  Па место во вицови, можеме тука да постираме.
  Ако на модераторите им пречи или слично, слободно клуч. И извинување од моја страна ;)  Иронија е цел живот да ти солат памет, а на крај да умриш од шеќер. :D

  Иронија е да се викаш Ангел/а а да си како ѓавол. :D

  Иронија е да се викаш Цвете, а да си алергичен на цвеќа. :lol:

  (и лично мое искуство)
  Иронија е да вежбаш зумба и фитнес, да одиш пешки по вакво време и на крај коленото да го изместиш во спиење
  :devil: :fubar: :swear:
   
  На Jovanna.I, Alesii и crazylady им се допаѓа ова.
 2. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  92
  Иронија е да се викаш Златко,а цел живот да трпиш за леб. :D
  Иронија е да се викаш Слободан а цел живот да скапиш во затвор. :rofl:
   
  На angelche16, Twinkles и crazylady им се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Иронија да те згази брза помош!
  Од ова нема по несреќа, јас мислам :D
   
  На okcenzi, Twinkles и Sara123 им се допаѓа ова.
 4. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  тоа е среќа во несреќа :D
   
  На MagicnaProlet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.792
  Иронија е на геј да му подариш STR8 парфем. :rofl:
   
  На Twinkles, Hipster, La.Reina.Del.Sur и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Иронија е кога Лепа Брена ти бее „Уџи слободно“ а карта 500 денари ако не и повеќе
   
  На ♡BuBaLe♡ и Twinkles им се допаѓа ова.
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Иронија е да се викаш Спасе а да нема кој да те спасе :rofl:
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.262
  Пол:
  Женски
  Цел живот да работиш во соларница, а да умреш од шеќер :rofl:

  Да спремиш ливчиња за препишување и да те седнат на прва клупа. :clap:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.460
  Иронија е да си атеист, а да се викаш Богољуб.
  [​IMG]
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Иронија е...

  Да си етиопјанец и да си вага во хороскоп. :rofl:

  Да си атеист, а да се викаш Богољуб. :D

  Да чекаш да падне цената на некој производ и на крај да го купи некој друг. :lol:

  Да станеш од сабајле и да се спремиш за работа/факултет/училиште и да сфатиш дека е сабота.

  Таман да земеш да учиш и да снема струја.

  Таман да земеш да се бањаш и да снема вода.

  :D
   
  На Twinkles и Sara123 им се допаѓа ова.
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Иронија е...

  Да се викаш Леон, а да немаш пари.

  Да си курва, а да си Девица во хороскоп.

  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Што ти е иронија!
  Да се викаш Сречко,а да немаш ич среќа!!
  Да се викаш Златко,а да си најсиромашен!!
  Да се викаш Слободан,а да си цел живот в затвор!
  Да се викаш Милан а да навиваш за Челзи!!
  Да се викаш Младен а да имаш 100 години!!
  Да се викаш Жарко,а да живееш на Артик!!
  Лепа Брена да ти пее ''уџи слободно'' а картата да е 1000 денари!
  Некој да ти соли памет за да на крај умреш од шеќерна болест!!
  Tи да си ќелав а женати да е фризерка
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На ♡BuBaLe♡, Twinkles, Lovy1 и 4 други им се допаѓа ова.
 13. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  8.447
  ДА си заболекар, а да имаш вилици.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RnB-HipHopGirl

  RnB-HipHopGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Иронија е.. когај среќата ќе ти чукне на врата а ти не си дома.. хД
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  Иронија е да си навијач на Барса, а да се буниш за судии.
   
  На sm1zla, LilBaby, BlackSwan5 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  121
  да се викаш Здравко а се да си болен... :/
   
 17. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Да се викаш Христијан, а да си муслиман.
   
 18. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  16.569
  -Кога некој ќе ти рече "никогаш не вели никогаш" , а тој веќе 2 пати го употребил тој збор додека ти го давал советот !
   
 19. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  16.569
  Да се викаш Богољуб, а да не си верник. :D
   
 20. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Да умираш од жед а да имаш вода у колено.
   
  На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.