1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искрено CV

Дискусија во 'Насмевка' започната од glow, 11 март 2010.

 1. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Скоро сите имате подготвено своја биографија и сигурно сте го следеле принципот: “Истакни ги своите адути и искуства, за да те повикаат на разговор“.

  Па така најчесто CV-то ни е напумпано со сите семинари, конференции, обуки, најчесто хоби - читање книги (без разлика што изминатата година сте прочитале вкупно 1 ипол книга) - се во служба на добро CV.

  Како би изгледало CV-то, ако се решиме да бидеме навистина искрени? Еве едно ептен искрено CV... :lol: :lol: :lol:

  Предмет: Искрено CV
  До: XXXX ДОО

  Потполно неподготвен за работа под притисок и прекувремена работа освен ако не сум дебело платен.

  Искрено, ме заболе за целите на вашата компанија ако со платата не можам да ги покријам сите тековни трошоци, плус и да ми остане за гардероба, книги, патување, излегување и спорт.

  Функционирам според принципот “Колку пари – толку музика.“

  Исто така, не ме интересира што сте во пробеми и очекувам сите обврски кои ви се предвидени со закон да ги извршите на време, како и тоа да ги почитувате сите празници и годишниот одмор.

  Факт е дека ќе ве напуштам штом ми се пружи подобра шанса.

  Комуникативен сум со пристојни и љубезни личности, за заебанти имам краток фитил.

  Пцујам на неколку светски јазици.

  Студирав 100 години, но сметам дека е успех што воопшто и завршив факултет во оваа земја, каква што е.

  Се усовршувам постојано и без вас, затоа што сум љубопитна личност и мислам дека животот има смисла и без скапување на работа.

  Реагирам само на позитивна стимулација. Немојте да ме гушите со тестирање и тим билдинг глупости. Ако веќе се притресувате на такви западњачки фори, тогаш понудете и западњачка плата и услови за работа. Тоа што сте посетиле два, три семинари – не ве прави образована личност.

  Што не знам – ќе научам. Не сум дебил.

  И да, постојат работи кои во животот сум ги правел од чист ентузијазам, но жалам што морам да ве информирам дека тоа не важи и за работата која Вие ја нудите.

  Со почит,
  XXXX XXXXX
   
  На blackpanter, elimkd, Dashing:) и 6 други им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  haha ja da sum rabotodavec,da ima hrabrost nekoj vakvo cv da mi prati odma ke go primam :D :D :D barem ke znam so iskren covek si imam rabota haha
   
 3. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Многу ме интересира дали го примиле на работа :D
   
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Хахаха алал да му е на човекот. Како што кажа femina90 јас да сум веднаш би му обезбедила работно место. :lol:
   
 5. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  ЈАКО!!!
  Пцујам на неколку странски јазици :D
   
 6. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Хахаха :D Навистина искрено.
  Ќе треба и јас да променам некои работи во моето CV :lol:
   
 7. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Хахаха навистина откачено ама и искрено.И мене ме интересира дали ја добил работата :D :D :D
   
 8. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Да да ја добил и тоа го препорачале и на друго место од што бил толку добар хахахах :lol: :D
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  хаха кога би требало да го вработат за искреноста :)
   
 10. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.462
  Aхх се пресмејав. :D :D :D
   
 11. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Барем си бил искрен човеков. И ја би го примила да работи кај мене зашто барем ќе си знам дека имам искрен вработен. И не само што е искрен, туку е и оригинален. :)
   
 12. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  Закон е резимето еј! Да ви кажам во мојата фирма кај што работам, сигорно би примиле некој со вакво резиме оти и така цела фирма ни е циркус.... сите се среќни и задоволни, стално насмејани пред шефовите и менаџерите, а зад грб пцујат на неколку странски јазици.... треба за мајтап да напрам едно вакво резиме и да го пуштам, баш ме интересира дали некоја будала ќе запали на финтата „искреност„ хахаха како и да е :bow: :bow: :bow: за типот што го сосатавил ова!!!!
   
  На elimkd и Arthur им се допаѓа ова.
 13. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  Студирав 100 години, но сметам дека е успех што воопшто и завршив факултет во оваа земја, каква што е. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :P :P
   
 14. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  НАјискреноит човек на планетава дефинитивно :rofl:
   
 15. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Пцујам на неколку странски јазици :rofl:
  Хахаха, најјако CV :lol:
   
  На elimkd и Arthur им се допаѓа ова.
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Хахаа... :D Браво за авторот на текстот, секоја чест за искреноста. Се пресмеав од CV-то. :D:D:D
   
  На elimkd, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.116
  Допаѓања:
  43.641
  Пол:
  Женски
  Кај мене би било вака:
  Моите квалитети покрај факултетот се мојата способност за памтење глупи работи, датуми и бројки, па ако не го памтите роденденот на жена ви, јас ќе го памтам.Или годишнината од брак.Тоа ќе кошта +500 ден од датум.
  Ме бива и за правење муабет по цел ден кога ќе можам.Сакам кога ќе дојдам на работа никој да не ми праи муабет, првите саат време дур се свестам, да не гаѓам со пенкала.Ќе работам сѐ што ми е у опис на работата, ништо друго, и да, сакам да пушам во канцеларија.
  Да останувам прекувремено, а да не сум платена, не ми е ни на крај на памет.Не се карам прва, ама ако почне некоја, може наредното сабајле да нѐ начекате уште како се караме, бидејќи имам кондиција за карање.
  За себеси мислам дека сум паметна и квалификувана за ова работно место, и дека можам да сработам повеќе од другите.Па деновите кога нема да имам работа, нема да доаѓам.
   
  На elimkd, kankus и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  2.106
  Пол:
  Женски
  Си се пронајдов :rofl::rofl::rofl:
  Само што јас уште учам, не сум го завршила.
   
 19. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски
  Да сум работодавец , би го викнала на работа ваквиот , искрен човек :D .
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.710
  Пол:
  Женски
  Моето CV би било: Не можам да работам под стрес, каснам, мрзлива сум, не сакам да доаѓам на работа во 8 туку во 10, не сакам тим билдинг активности. :rofl: