1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Искривување на палец на стапало

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од sttp, 6 февруари 2016.

  1. sttp

    sttp Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    здраво..имам почетна фаза на кокалче на ногата и нормално сакам да го излечам бидејќи не само што е непријатно другите да те гледаат , непријатно се чувствуваш во обувки..прашањето ми е дали некој има користено Valgus Pro , дали помага и слично..?
     
  2. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    Леле исто е и кај мене,се мислам да одам на ортпед,ама однапред го знам одговорот,дека нема лек за тоа..и да може хируршки да се отстрани,ама може со тек на време пак да се појави...нема гаранција.
    Ја пред 3-4 месеци порачав од АлиЕкспрес нешто слично како Валгус Про-силиконско,го носам од тогаш,е сега не ми е исчезнато или намалено,ама битно не ми се шири(расте).Само не екојзнае колку квалитеттно,на едната нога ми се подискина..е сега пред 2 недели порачав исто од АлиЕкспрес-оргинал како Валгус Про и го чекам да дојде..
     
  3. sttp

    sttp Нов член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    дали за на двете нозе има во едно пакетче или треба два примероци да се купа?
     
  4. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    Има за 2 нозе во 1 пакетче..