1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исповед на еден сопруг...

Дискусија во 'Насмевка' започната од peperutkaa, 30 јуни 2010.

  1. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    ИСПОВЕД НА ЕДЕН СОПРУГ "

    Јас всушност во текот на целиот мој живот не сватив зошто сексуалната потреба на мажите толку многу се разликува од сексуалната потреба на жените. Никогаш не го разбрав она со Марс и Венера. Исто така не го разбрав и тоа зошто мажите размислуваат со главата а жените со срцето. И на крај, навистина не разбирам зошто сексуалната желба опаѓа кога ќе ги изговориш оние фамозни два збора " Да, ја земам "...
    Пред некоја вечер, мојата сопруга и јас бевме в кревет. Страста почна да пламнува, и се беше во ред кога таа ми рече:
    - Неможам сега, не сум расположена, би сакала само малку да ме подржиш во прегратки.
    Реков:
    - Што? Што е сега пак ова ???
    И тогаш TAA го рече она што ниеден маж на планетава несака да го слушне:
    - Ти едноставно не ги разбираш моите емоционални потреби кои ги имам како жена, за да ги задоволам твоите физички потреби кои ги имаш како маж...
    На мојот збунет поглед и израз на лицето, TAA додаде:
    - Зарем неможеш да ме сакаш поради тоа што сум, а не само поради она што го правам со тебе в кревет?
    Сватив дека таа вечер нема да биде ништо од сексот, се свртев на другата страна и заспав.
    Следниот ден се јавив кај шефот на работа и му реков дека ќе земам слободен ден за да го поминам со мојата сопруга.
    Отидовме заедно на ручек во ресторан, а потоа ја одведов во огромниот трговски центар само за женска гардероба и слични потреби. Ја следев наоколу додека испробуваше неколку фустани, пантолони, блузи, кошули, скапи комплети... Возбудата кај нејзе беше очигледна а неодлучноста што да одбере уште повидлива, па и реков дека сите што и се допаѓаат ќе ги земеме!
    Нормално, сакаше и чевли и ташни што ќе и одговараат на гардеробата, па и реков да си земе по еден пар за секој дел од гардеробата. Така шетајќи низ шопинг центарот, дојдовме до делот за накит каде и купив пар дијамантски обетки и огрлица....
    Да ви кажам искрено, тоооооооолку многу беше возбудена, што се кладам дека мислеше како сум на работ од банкротство.
    Мислев дека ме тестира кога побара да и купам уште еден комплет гардероба и патики за тенис, зашто никогаш во животот не фатила рекет в раце! Сигурен сум дека ја натерав да се подзамисли кога и реков:
    - Секако драга, одбирај.
    Скоро беше блиску и до сексуална возбуда од толку емоции во нејзе, кога онака блажено насмевната ми рече:
    - Тоа е се драги, ајде на каса да платиме.
    Едвај се воздржував да не експлодирам! Некако со крајни напори смирено и одговорив:
    - Неможам сега, не сум расположен.
    Лицето и пребледе а устата и остана подотворена од неверување што се случува:
    - ШТОООООО?????
    Тогаш и реков:
    - Само сакав да ги држиш во прегратки сите тие работи... Ти едноставно не ги разбираш моите финансиски проблеми кои ги имам како маж, за да ја задоволам твојата потреба за купување како жена!
    И баш во моментот кога ме погледна полна бес, како да сака да ме убие, додадов:
    - ЗАРЕМ НЕМОЖЕШ ДА МЕ САКАШ ПОРАДИ ТОА ШТО СУМ, А НЕ ПОРАДИ ТОА ШТО МОЖАМ ДА ТИ КУПАМ ?
    :o :D :devil:
     
    На Leo girl, alexa_dimoska, EminemsGirl и 25 други им се допаѓа ова.
  2. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Хаха ха ха..комедиии....никако да им се најде крајот на ова мажите/жените...Секој си го правда своето. :lol:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Aма е јакоооо!!!!! Браво за тој што го осмислил !
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    хахаха ја зезнал
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не да ја зезнал , ја удрил кај што најмногу ја боли. Не сакам ни да замислам што би направила жена после ова :D :D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    боже боже.....е ова да ми го направе и незнам што ќе се случе... :o не можам да се замилам да се најдам во оваа ситуација :?:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Море убаво и направил ]:) :lol:
     
    На KuklickaSk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    аха убаво! да ти напарават тебе така да видам дали ќе те биде убаво или ќе паѓаш во несвест... :lol:
     
  9. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    хахахах јас на нејзино место ќе го задавам тука на каса :devil: ама сепак итро од негова страна :D
     
    На tessie и ennas им се допаѓа ова.
  10. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    :D :D Оре злоба чоек ]:)
    Арно и вратил :D
     
  11. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: јако!
     
  12. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Е баш ми е мило што ви се допадна постот...
    Кога маж ми го прочита ова ми рече Како ке се почувствуваш ти ако јас ова ти го направам тебе? и ја му викам ке те задавам на лице место... а тој викаа ее ако ние мажите ве давиме на секое кажано Не ке нема веке жени на светот ;) демек и они така се осекале кога ги одбиваме :) па може има вистина :$ ама нели ние сме жени имаме право да одбиеме :devil:
     
    На tessie и anab им се допаѓа ова.
  13. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.194
    Јас во постов не разбрав како тоа женава немала представа колку пари има мажот и. Ај да била некоја спонзоруша или нова девојка која типов ја лажел дека е милјардер ајде некако да разберам ама жена му...абе ајде!!!
    Јас на пример знам колкава плата има мојот сопруг а колкава јас и искрено никогаш не очекувам да ми изнакупи алишта за сексуално да ме возбуди. Приказнава е шовинистичка фикција или пак многу тажна (измислена) приказна за лош брак.
    Ако мислам дека нешто сакам стварно, ми треба или сум го заслужила ќе си го купам со МОИ пари од МОЈА плата.
     
    На okcenzi и tessie им се допаѓа ова.
  14. perdija

    perdija Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    100х БРАВО :clap: за приказнава, можеби не е реална, но тоа не е важно сепак е фино да се прочита. Пред се зошто во светот се соочуваме со милион нови, спонзоруши(секој ден некоја нова никнува :@ ), ама само вака им треба :) не дека сум нешто против нив, секој си има право на избор, меѓутоа кога веќе си решил да живееш со одредена личност треба да се научиш на компромис, треба да се сфати дека не се важни само твоите потреби и дека не живееш веќе само за себе.
     
  15. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    cecilija мислам дека малку не си го разбрала текстот.. Човеков сака да каже како се чувствуваат мажите кога ние нонстоп ги одбиваме, прави споредба со женската најголема страст( купувањето) за да ги долови емоциите кои се создаваат кај нив при секое наше НЕ. Немој да ме сватис погрешно... Инаку нормално дека секоја жена знае колку и заработува мажот и колку може да си дозволи да се опусти при купување ;) позз
     
    На eloves и WildCherry им се допаѓа ова.
  16. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Многу јако. Се утепав од смеење но не би сакала да ми се деси вакво нешто.
     
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Леле пукнал резил после кога го враќале купеното :rofl:
     
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lalezzz

    lalezzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    70
    :clap: :clap: :clap: za soprugot sto bil tolku dosetliv .dobro odrzana lekcija .. ;)
     
  19. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    БОЖЕ!!
    Во текстов ЦЕЛОСНО го пронајдов мојот поранешен дечко! Суетна будала!!
    Леле со какви идиоти имаме работи, тешко нас!! -.-
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  20. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Ааааа супер :clap: баш е добро :D