1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Исповед на еден сопруг...

Дискусија во 'Насмевка' започната од peperutkaa, 30 јуни 2010.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  ИСПОВЕД НА ЕДЕН СОПРУГ "

  Јас всушност во текот на целиот мој живот не сватив зошто сексуалната потреба на мажите толку многу се разликува од сексуалната потреба на жените. Никогаш не го разбрав она со Марс и Венера. Исто така не го разбрав и тоа зошто мажите размислуваат со главата а жените со срцето. И на крај, навистина не разбирам зошто сексуалната желба опаѓа кога ќе ги изговориш оние фамозни два збора " Да, ја земам "...
  Пред некоја вечер, мојата сопруга и јас бевме в кревет. Страста почна да пламнува, и се беше во ред кога таа ми рече:
  - Неможам сега, не сум расположена, би сакала само малку да ме подржиш во прегратки.
  Реков:
  - Што? Што е сега пак ова ???
  И тогаш TAA го рече она што ниеден маж на планетава несака да го слушне:
  - Ти едноставно не ги разбираш моите емоционални потреби кои ги имам како жена, за да ги задоволам твоите физички потреби кои ги имаш како маж...
  На мојот збунет поглед и израз на лицето, TAA додаде:
  - Зарем неможеш да ме сакаш поради тоа што сум, а не само поради она што го правам со тебе в кревет?
  Сватив дека таа вечер нема да биде ништо од сексот, се свртев на другата страна и заспав.
  Следниот ден се јавив кај шефот на работа и му реков дека ќе земам слободен ден за да го поминам со мојата сопруга.
  Отидовме заедно на ручек во ресторан, а потоа ја одведов во огромниот трговски центар само за женска гардероба и слични потреби. Ја следев наоколу додека испробуваше неколку фустани, пантолони, блузи, кошули, скапи комплети... Возбудата кај нејзе беше очигледна а неодлучноста што да одбере уште повидлива, па и реков дека сите што и се допаѓаат ќе ги земеме!
  Нормално, сакаше и чевли и ташни што ќе и одговараат на гардеробата, па и реков да си земе по еден пар за секој дел од гардеробата. Така шетајќи низ шопинг центарот, дојдовме до делот за накит каде и купив пар дијамантски обетки и огрлица....
  Да ви кажам искрено, тоооооооолку многу беше возбудена, што се кладам дека мислеше како сум на работ од банкротство.
  Мислев дека ме тестира кога побара да и купам уште еден комплет гардероба и патики за тенис, зашто никогаш во животот не фатила рекет в раце! Сигурен сум дека ја натерав да се подзамисли кога и реков:
  - Секако драга, одбирај.
  Скоро беше блиску и до сексуална возбуда од толку емоции во нејзе, кога онака блажено насмевната ми рече:
  - Тоа е се драги, ајде на каса да платиме.
  Едвај се воздржував да не експлодирам! Некако со крајни напори смирено и одговорив:
  - Неможам сега, не сум расположен.
  Лицето и пребледе а устата и остана подотворена од неверување што се случува:
  - ШТОООООО?????
  Тогаш и реков:
  - Само сакав да ги држиш во прегратки сите тие работи... Ти едноставно не ги разбираш моите финансиски проблеми кои ги имам како маж, за да ја задоволам твојата потреба за купување како жена!
  И баш во моментот кога ме погледна полна бес, како да сака да ме убие, додадов:
  - ЗАРЕМ НЕМОЖЕШ ДА МЕ САКАШ ПОРАДИ ТОА ШТО СУМ, А НЕ ПОРАДИ ТОА ШТО МОЖАМ ДА ТИ КУПАМ ?
  :o :D :devil:
   
  На Leo girl, alexa_dimoska, EminemsGirl и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Хаха ха ха..комедиии....никако да им се најде крајот на ова мажите/жените...Секој си го правда своето. :lol:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Aма е јакоооо!!!!! Браво за тој што го осмислил !
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
  хахаха ја зезнал
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Не да ја зезнал , ја удрил кај што најмногу ја боли. Не сакам ни да замислам што би направила жена после ова :D :D
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  боже боже.....е ова да ми го направе и незнам што ќе се случе... :o не можам да се замилам да се најдам во оваа ситуација :?:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Море убаво и направил ]:) :lol:
   
  На KuklickaSk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  аха убаво! да ти напарават тебе така да видам дали ќе те биде убаво или ќе паѓаш во несвест... :lol:
   
 9. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  хахахах јас на нејзино место ќе го задавам тука на каса :devil: ама сепак итро од негова страна :D
   
  На tessie и ennas им се допаѓа ова.
 10. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  :D :D Оре злоба чоек ]:)
  Арно и вратил :D
   
 11. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: јако!
   
 12. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Е баш ми е мило што ви се допадна постот...
  Кога маж ми го прочита ова ми рече Како ке се почувствуваш ти ако јас ова ти го направам тебе? и ја му викам ке те задавам на лице место... а тој викаа ее ако ние мажите ве давиме на секое кажано Не ке нема веке жени на светот ;) демек и они така се осекале кога ги одбиваме :) па може има вистина :$ ама нели ние сме жени имаме право да одбиеме :devil:
   
  На tessie и anab им се допаѓа ова.
 13. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  1.195
  Јас во постов не разбрав како тоа женава немала представа колку пари има мажот и. Ај да била некоја спонзоруша или нова девојка која типов ја лажел дека е милјардер ајде некако да разберам ама жена му...абе ајде!!!
  Јас на пример знам колкава плата има мојот сопруг а колкава јас и искрено никогаш не очекувам да ми изнакупи алишта за сексуално да ме возбуди. Приказнава е шовинистичка фикција или пак многу тажна (измислена) приказна за лош брак.
  Ако мислам дека нешто сакам стварно, ми треба или сум го заслужила ќе си го купам со МОИ пари од МОЈА плата.
   
  На okcenzi и tessie им се допаѓа ова.
 14. perdija

  perdija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  5
  100х БРАВО :clap: за приказнава, можеби не е реална, но тоа не е важно сепак е фино да се прочита. Пред се зошто во светот се соочуваме со милион нови, спонзоруши(секој ден некоја нова никнува :@ ), ама само вака им треба :) не дека сум нешто против нив, секој си има право на избор, меѓутоа кога веќе си решил да живееш со одредена личност треба да се научиш на компромис, треба да се сфати дека не се важни само твоите потреби и дека не живееш веќе само за себе.
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  cecilija мислам дека малку не си го разбрала текстот.. Човеков сака да каже како се чувствуваат мажите кога ние нонстоп ги одбиваме, прави споредба со женската најголема страст( купувањето) за да ги долови емоциите кои се создаваат кај нив при секое наше НЕ. Немој да ме сватис погрешно... Инаку нормално дека секоја жена знае колку и заработува мажот и колку може да си дозволи да се опусти при купување ;) позз
   
  На eloves и WildCherry им се допаѓа ова.
 16. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Многу јако. Се утепав од смеење но не би сакала да ми се деси вакво нешто.
   
 17. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Леле пукнал резил после кога го враќале купеното :rofl:
   
  На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  71
  :clap: :clap: :clap: za soprugot sto bil tolku dosetliv .dobro odrzana lekcija .. ;)
   
 19. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  БОЖЕ!!
  Во текстов ЦЕЛОСНО го пронајдов мојот поранешен дечко! Суетна будала!!
  Леле со какви идиоти имаме работи, тешко нас!! -.-
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 20. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.748
  Ааааа супер :clap: баш е добро :D