Испукани капилари на очите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Marija6165, 10 септември 2020.

 1. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Имам приметено овој месец на секоја седмица ми се појавува како многу тенка црвена линија на очите... Од што може тие да излеваат на очите? Од долго гледање во екрани, од триење на очите или има друга причина? Што мислите вие?
   
 2. Poko Loko

  Poko Loko Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  61
  Сигурно нее од гледање во трева и седење во природа.... Од седење пред екрани и телефони е 100%:nod:
   
  На Marija6165 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  No porano 5 chasa sedev pred ekrani pa nishto ne mi beshe... Poslednive 2 sedmici pochnaa da mi pukat kapilari na ochite. A velish deka e od zjapanje vo ekrani?
   
  На Poko Loko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  3.873
  Пол:
  Женски
  Од долго седење пред екран најчесто. Или ако си била на езеро/море, и си нуркала со отворени очи..
   
  На Роберт 7 и Marija6165 им се допаѓа ова.
 5. Poko Loko

  Poko Loko Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  61
  Od toa e.... bolest na denesnoto vreme
   
  На Marija6165 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  E kako da se izlecham od taa bolest? :drunk::mp:
   
 7. Poko Loko

  Poko Loko Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  61
  Избегнувај тел. колку што можеш 8-|:!::tmi:
   
 8. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Nemozham
   
 9. Poko Loko

  Poko Loko Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  61
  Мислам дека има заштитни наочари без диоптер нека каже некој што има искуство
   
 10. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  I jas sum chula za tie no velat deka ne bile dobri, ochnite lekari samo za da gji frlame parite po niv gji preporachuvale.
   
  На Poko Loko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Кога не можам да ја победам зависта од екрани, можам ли да се повлечат тие испукани капилари на очите? Ако ми е глупо прашањето ве молам не преувеличувајте. Благодарам.
   
 12. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  И дали тоа што ми пукаат капилари на очите е знак дека ќе ми се расипе видот?
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.354
  Допаѓања:
  155.888
  Пол:
  Женски
  Може и од висок притисок да ти пукаат капилари во очите. Лекар најточно ќе ти каже што е причината.
   
  На Sejfullai, Ketchup и Marija6165 им се допаѓа ова.
 14. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  A dali e toa znak oti kje mi se rasipe vidot?
   
 15. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.430
  Допаѓања:
  39.057
  Ако мислиш дека ти е од екранот на компјутерот, прави на некои 20 минути, неколкуминутна пауза. Исто така, симни си f.lux.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Shto ovozmozhuva taa aplikacija?
   
 17. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.638
  Допаѓања:
  9.417
  Пол:
  Женски
  Почесто трепкај.
   
 18. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.430
  Допаѓања:
  39.057
  Ја прави бојата на екранот потопла и порелаксирачки е за очите доколку цел ден си пред компјутер. И на телефон имам активирано. На сите понови телефони ја има опцијата Eye Comfort.